Zasłony czy rolety do sypialni? Które z tych 2 rozwiązań sprawdzi się lepiej?

Rate this post

Aranżacja przestrzeni okiennej w sypialni ma szczególne znaczenie, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy jakość snu. Elementem niezbędnym są osłony okienne – rolety lub zasłony, dzięki którym do wnętrza nie będzie wdzierać się światło słoneczne.

  1. Rolety – rozwiązanie nie tylko dla pragmatyków
  2. Zasłony – metoda staromodna czy nowoczesna?

Wybór idealnego rozwiązania powinien być podyktowany warunkami technicznymi pomieszczenia, osobistymi preferencjami i względami estetycznymi. Osłony okien są bowiem nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również ważną dekoracją, dzięki której aranżacja sypialni może wiele zyskać.

Rolety – rozwiązanie nie tylko dla pragmatyków

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się rolety okienne. Ich szeroki wybór na rynku sprawia, że jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, które doskonale pasuje do wszystkich domowych pomieszczeń, również do sypialni. Umiejętnie dobrana roleta pozwoli na całkowite zaciemnienie pomieszczenia i ochronę przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów, co jest kwestią fundamentalną w przypadku osłon okiennych do sypialni. Rolety są również bardzo praktyczne i proste w obsłudze, a przy tym estetycznie wyglądają. Producenci oferują wiele różnorodnych rozwiązań, od rolet tradycyjnych, montowanych na ścianach lub suficie i zasłaniających całą wnękę okienną, przez rolety z prowadnicami, aż po modele chowane w kasecie. Ciekawym rozwiązaniem są również rolety podgumowane, które całkowicie nie przepuszczają światła naturalnego. Te modele spodobają się pragmatykom, którzy ponad wszystko cenią użyteczność, ale również osobom, które w metodach aranżacyjnych doceniają również estetykę.

Zasłony – metoda staromodna czy nowoczesna?

Zasłony okienne do sypialni stanowią rozwiązanie stosowane od wieków, które wciąż pozostaje w modzie. Choć dla wielu osób są niepraktyczne i mniej użyteczne od rolet, to mają jedną, niekwestionowaną zaletę – stanowią doskonały element dekoracyjny. Przy tym pozostają funkcjonalne – umiejętnie dobierając rodzaj tkaniny można zapewnić sobie idealne zaciemnienie pomieszczenia, nie rezygnując przy tym z walorów estetycznych. Zasłony sprawdzą się głównie w sypialniach aranżowanych na styl romantyczny, vintage lub rustykalny, w których doceniane są naturalne materiały.

Wybierając zasłony do sypialni nie trzeba wcale rezygnować z rolet, a wręcz przeciwnie – wielu architektów wnętrz poleca połączenie obu rozwiązań. W tym przypadku roleta pełni funkcję praktyczną i zaciemnia sypialnię, a zasłona stanowi element dekoracyjny.

Dodaj opinię