Jaka waga kuchenna? Ranking i opinie

4.5/5 - (2 votes)

Wybieramy najlepszą wagę kuchenną na 2020 rok

Waga kuchenna elektroniczna

Waga kuchenna to niezastąpione urządzenie w każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy nasza kuchnia urządzona została w stylu retro, klasycznym czy też nowocześnie, dobra waga kuchenna nie tylko wypełni nam wolną przestrzeń, ale także pomoże podczas przygotowywania posiłków. Dlaczego posiadanie wagi kuchennej jest takie ważne? Dzięki temu małemu i praktycznemu urządzeniu idealnie odmierzymy ilość praktycznie każdego składnika naszego dania, na co szczególną uwagę zwracać muszą osoby na diecie.

Waga kuchenna – sprawdzony przepis na udany wypiek

Podczas pieczenia ciast i przygotowywania deserów szczególnie ważne jest, by precyzyjnie odmierzyć każdy składnik. Posiadając na wyposażeniu wagę kuchenną nie musimy się obawiać, że nasypiemy zbyt dużo mąki czy cukru – bo przecież szklanka szklance nie równa, a waga nigdy nie kłamie. Z pewnością nie raz wyszedł Ci zakalec, albo zbyt mało słodkie ciasto. Nie warto więc ryzykować i czym prędzej wyposażyć się w elektroniczną wagę kuchenną.

Waga kuchenna Ranking 2020 i opinie

Poniżej znajdziesz najlepsze wagi kuchenne. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaką wagę kuchenną warto kupić poniżej.Powyżej znajdziesz najlepszych producentów z kategorii: waga kuchenna. W powyższym rankingu znajdziesz takich producentów jak: Zelmer, Łucznik, Beuer, Sencor, Soehnle, Botti, Eldom, Silvercrest. Każdy model uzupełniony został o cenę, opinie oraz parametry techniczne.

Elektroniczna waga kuchenna, czyli skok w przyszłość

W kuchni liczy się precyzja, a odmierzanie składników „na oko” przechodzi powoli do historii, tak samo jak mechaniczne wagi. W przeciwieństwie do elektrycznych wag, są nie tylko mniej precyzyjne, ale także ich design często nie pasuje do współczesnego wyposażenia kuchni. Dokładność elektronicznych wag kuchennych została potwierdzona przez miliony użytkowników na świecie, co również widać po zamieszczanych pozytywnych opiniach w sieci.

Na co zwrócić uwagę kupując wagę kuchenną?

Kupując nową elektroniczną wagę kuchenną należy zwrócić szczególną uwagę na:

Maksymalne obciążenie – parametr ten wyznacza, jakie obciążenie maksymalnie może waga przyjąć. Tańsze modele udźwigną do 3 kg, natomiast dobra waga bez problemu poradzi sobie z ciężarem na poziomie 5, 8, a nawet 10 kg.

Dokładność pomiaru – większość nowoczesnych wag  kuchennych oferuje dokładność na poziomie 1-2g, co daje ponad 10-krotnie wyższą dokładność w porównaniu do wag mechanicznych.

Rodzaj blatu – na rynku spotkać możemy wagi z blatem okrągłym, prostokątnym czy kwadratowym. Odmierzając produkty sypkie musimy najpierw przesypać je do naczynia, a następnie położyć na wadze. Jeżeli planujemy ważyć dużą ilość produktów sypkich, powinniśmy wybrać wagę z miseczką. Takie rozwiązanie pozwoli na precyzyjne odmierzanie mąki, kaszy, cukru i innych produktów sypkich.

Dodatkowe opcje – na rynku spotkać możemy wagi kuchenne z pomiarem kalorii, dzięki którym bez problemu obliczymy kalorie ważonego prowiantu. Innym typem są wagi dietetyczne, dedykowane osobom, które muszą restrykcyjnie przestrzegać zapisanej diety. Dla sportowców dedykowane są wagi kuchenne fitness.

 

Dodaj opinię