Jaki depilator kupić? Ranking i opinie

3.8/5 - (5 votes)

Wybieramy najlepszy depilator na 2020 rok

Dobry depilator - opinie i ranking

Zbędne owłosienie można usuwać na kilka sposobów, lecz zdecydowanie najtańszym z nich i takim, który możemy wykonać w domu jest użycie dobrego depilatora. Efekty po użyciu depilatora utrzymują się przez wiele tygodni, a sam proces usuwania włosów należy do mało skomplikowanych. Przewagą depilatorów nad innymi metodami jest również fakt, że depilacji możemy dokonać w dowolnym, odpowiadającym nam momencie, bez potrzeby umawiania wizyty u kosmetyczki. Kupując dobry depilator możemy być pewni, że cały zabieg przebiegnie bezboleśnie, podobnie jak w przypadku laserowego usuwania włosów.

Jak działa depilator?

Depilator za pomocą specjalnych pęset lub dysków zamieszczonych na ruchomej głowicy chwyta, a następnie wyrywa włosy wraz z cebulkami. Poziom prędkości głowicy można indywidualnie ustawić, w zależności od depilowanego obszaru. W zestawie z depilatorem znajdziemy dodatkowe nakładki pozwalające na zmniejszenie bólu podczas depilacji poprzez schładzanie lub masowanie skóry oraz takie, które służą do depilacji twarzy, pachwin i okolic bikini. Dobry depilator posłuży nam przez długi czas, bez potrzeby wymiany urządzenia na nowe. Pęsety / dyski nie tępią się, ani nie wykrzywiają dlatego depilacja wykonana zarówno dziś jak i za kilka miesięcy będzie tak samo skuteczna. Zdejmowane nakładki łatwo wyczyścić, a większość dobrych depilatorów można myć pod bieżącą wodą.

Depilatory Ranking 2020 i opinie

Poniżej znajdziesz najlepsze depilatory. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki depilator warto kupić poniżej.

Wady i zalety depilatorów

Depilatory jak każde urządzenie posiadają zarówno wady jak i zalety. W tym przypadku zalet jest zdecydowanie więcej, co przekłada się również na dobre opinie wśród użytkowniczek.

Zalety:

  • gładka skóra nawet do kilku tygodniu po depilacji,
  • łatwość obsługi,
  • czytelna i prosta instrukcja obsługi,
  • nie powodują uczenia skóry,
  • depilację wykonujemy wszędzie i kiedy tylko chcemy,
  • niewielkie wymiary,
  • cena.

Wady:

  • podczas depilacji może pojawić się ból,
  • po depilacji mogą pojawić się podrażnienia w postaci krostek.

Rodzaje depilatorów

Obecnie w sklepach dostępnych jest kilka typów depilatorów, których podział opiera się na typie zamontowanej głowicy.

Depilatory z głowicą z pęset – to najczęściej spotykany typ głowicy dostępnej obecnie w sklepach. Głowica depilatora wyposażona jest w 18 do 40 par pęset, które podczas pracy otwierają się i zamykają chwytając i wyrywając włoski. Ten typ depilatora idealnie sprawdzi się zarówno przy rzadkich jak i gęstych włosach. Im więcej pęset, tym dokładniejsze i szybsze jest golenie.

Depilatory z głowicą z dysków – ten typ głowicy podzielić można na dwa rodzaje. Ceramiczne głowice, cechujące się wysoką antyalergicznością oraz głowice metalowe. W przypadku głowic metalowych cena depilatora jest znacznie niższa, niż w przypadku dysków ceramicznych.

Jaki depilator wybrać?

Wybór odpowiedniego depilatora zależy od kilku bardzo ważnych kwestii. W pierwszej kolejności należy oszacować jaką mamy skórę. Czy jest to typ normalny czy też wrażliwy. W następnym kroku należy zastanowić się, czy nasze włosy są słabe i rzadkie, czy też mocne i gęste. Ostatnim, lecz równie ważnym jest pytanie, czy ból doskwierający podczas depilacji jest barierą nie do przejścia.

Odpowiedź na te pytania pozwoli precyzyjnie oszacować, jaki depilator powinnaś wybrać, czy będzie to zwykły depilator, czy też depilator laserowy.

Dobry depilator, czyli jaki?

Przy zakupie dobrego depilatora szczególną uwagę należy zwrócić na jego funkcje oraz budowę. Dzięki temu wybierzemy najlepsze urządzenie odpowiadające naszym predyspozycjom.

Głowica – oprócz podstawowych parametrów głowicy, jak ilość pęset/dysków należy sprawdzić, czy jest ona ruchoma oraz odpowiednio wyprofilowana. Taka głowica pozwoli na dokładniejsze golenie nawet ciężko dostępnych miejsc.

Regulacja prędkości głowicy – jest to jedna z najważniejszych funkcji depilatora. Dzięki temu bez problemu dopasujemy obroty do typu naszej skóry. Wyższa prędkość głowicy oznacza wyższą dokładność depilacji, ale także powoduje nieco więcej bólu. Nisze obroty zapobiegają podrażnieniom skóry oraz pozwalają na golenie bardziej wrażliwych miejsc jak bikini czy pachy.

Wodoodporność – bardzo ważna funkcja, którą znajdziemy w każdym dobrym depilatorze. Mycie pod bieżącą wodą pozwala na zachowanie czystości urządzenia.

Zasilanie – rodzaj zasilania ma bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania oraz cenę urządzenia. Do najtańszych depilatorów zaliczyć możemy te zasilane sieciowo, gdzie urządzenie stale musi być podłączone do gniazdka z prądem. Drugim typem są depilatory akumulatorowe, które pracują na wbudowanej baterii, dzięki czemu nie musimy mieć w pobliżu dostępu do gniazdka. Trzecim spotykanym w sklepach typem jest combo, czyli depilator z możliwością zarówno pracy na baterii jak i na zasilaniu sieciowym. Każdy z typów depilatorów cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Jakie nakładki znajdziemy w zestawie?

W zależności od depilatora i zestawu, znaleźć możemy następujące nakładki:

Nakładka goląca – dzięki niej zgolimy dłuższe włoski praktycznie na całym ciele, nie wyrywa włosów z cebulkami, a jedynie je przycina.

Nakładka łagodząca ból – służy do depilacji miejsc bikini oraz pachwin. Zmniejsza ból odczuwany podczas zabiegu.

Nakładka chłodząca – zmniejsza uczucie bólu poprzez wywołanie uczucia chłodu na golonej powierzchni.

Nakładka do peelingu – służy do ścierania pierwszej warstwy naskórka, dzięki czemu włoski nie wrastają w skórę po depilacji.

Nakładka masująca – masuje depilowaną skórę zmniejszając ból.

Dodatkowe funkcje w depilatorze

Każdy depilator wyposażony jest w extra funkcje, które nie tylko dobrze wyglądają na opakowaniu, ale również poprawiają funkcjonalność urządzenia oraz komfort wykonywanego zabiegu. Pierwszą z opcji jest podświetlanie depilowanej powierzchni. Po włączeniu urządzenia mamy możliwość zapalenia dodatkowego światełka, co przydaje się szczególnie przy goleniu w zakamarkach skóry. Drugą najczęściej spotykają dodatkową funkcją jest tryb cichej pracy. Trzecią opcją jest nawiew powietrza, który łagodzi ból odczuwany podczas depilacji.

Depilator w zestawie, a w nim…

Kupując depilator w zestawie z dodatkowymi akcesoriami możemy spodziewać się m.in. takich dodatków jak:

Pędzelek – służy głównie do czyszczenia urządzenia i głowicy po wykonanym zabiegu.

Rękawica chłodząca – przed depilacją zakłada się rękawicę i schładza skórę, na której wykonywany będzie zabieg. W ten sposób minimalizujemy odczuwany ból.

Głowica chłodząca – element wyposażenia droższych modeli. Specjalną głowicę wypełnia się dołączonym do zestawu płynem, a następnie zamraża. Podczas zabiegu skóra schładzana jest, dzięki czemu nie odczuwamy tak bólu.

Jakiego producenta kupić depilator?

Najczęściej w sklepach możemy spotkać depilatory Braun, Philips, Remington, Beurer, Rowenta, Kalorik. Każdy z producentów posiada dobre opinie o swoich urządzeniach. W asortymencie każdego z nich znajdziemy zarówno droższe jak i tanie depilatory. Jeżeli nie wiesz jaki depilator kupić, sprawdź powyższy ranking depilatorów, który pozwoli podjąć Ci ostateczną decyzję.

1 opinia o “Jaki depilator kupić? Ranking i opinie”

  1. Tani depilator nie musi wcale szybko się popsuć. Sama kupiłam depilator za 50 zł i trzyma mi już 2gi rok. Nie rwie włosków i nie podrażnia skóry 🙂

Dodaj opinię