Lodówka z zamrażarką No Frost – co ją wyróżnia?

Rate this post

W świecie, w którym tak ważne jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej, szukamy rozwiązania, które skutecznie pomoże nam ograniczyć negatywny wpływ nadmiernego zużycia energii na nasze środowisko. Jednocześnie szukamy takiego urządzenia, które pomoże nam ograniczyć ilość marnowanego jedzenia, stąd często sięgamy po lodówki z dużą zamrażarką. Czy te dwa elementy tak naprawdę da się ze sobą połączyć? Sprawdź, co ma Ci do zaoferowania lodówka z zamrażarką No Frost od Samsung!

Lodówka z zamrażarką a energooszczędność

Lodówki z dużą zamrażarką zdecydowanie kojarzą się ze sprzętem, który trudno nazwać energooszczędnym. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie tak dawno temu doszło do zmian w kwestii kwalifikacji i oznaczania energooszczędności urządzeń. W konsekwencji nowelizacji przepisów doszło do istotnych zmian w kwestii sposobów oznaczania klas energetycznych urządzeń. Nie zobaczymy już oznaczeń w stylu A+. Obecna skala sięga od A do G – na jej podstawie dokonano ponownej kwalifikacji urządzeń. Klasa A zarezerwowana jest dla tych najbardziej efektywnych energetycznie – dostępnych teraz lub dopiero w przyszłości. 

Lodówki energooszczędne to zdecydowanie domena marki Samsung. Nowoczesne modele cieszą się popularnością i zaufaniem konsumentów. Na uwagę zasługuje również fakt, że są to najczęściej kupowane lodówki*.

Co oferują lodówko-zamrażarki No-Frost?

Lodówko-zamrażarki No Frost od marki Samsung cechuje brak szronu i kłopotliwego oblodzenia, które może tworzyć się w lodówkach. No Frost to nazwa technologii, która dba o to, abyś Ty jako użytkownik mógł całkowicie zapomnieć o samodzielnym pozbywaniu się szronu i kryształków lodu. Kontrola poziomu wilgotności sprawia, że żywność, jaką przechowujesz w lodówce z zamrażarką Samsung, pozostanie dłużej świeża.

Zalety lodówko-zamrażarek No Frost

Co wyróżnia lodówki z zamrażarką No Frost? To przede wszystkim wspomniana już energooszczędność, która może być jednym z czynników wpływających na obniżenie miesięcznych rachunków, jak i na otaczające nas środowisko. Technologia No Frost powoduje, że brak oszronienia zmniejsza miesięczne zużycie prądu, a samo urządzenie jest znacznie wygodniejsze w czyszczeniu!

W tym miejscu warto także podkreślić, że to marka Samsung jako pierwsza wprowadziła na rynek nowoczesne lodówki wyposażone w moduł Wi-Fi (Smart Things Energy). W ten sposób swoją lodówką możesz wygodnie zarządzać za pomocą aplikacji SmartThings, która umożliwia inteligentne zarządzanie domem. Aplikacja SmartThings poinformuje Cię, kiedy drzwi lodówki pozostaną otwarte!

Na uwagę zasługuje także tryb AI Energy Mode. Po jego aktywacji lodówka zaczyna optymalizować swoją pracę tak, aby zużywać nawet do 15%* mniej energii. Optymalizacja opiera się na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, częstotliwość cyklu rozmrażania czy szybkość pracy procesora. Innymi słowy to tak, jakby przez 7 tygodni w roku Twoja lodówka nie zużywała energii!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. 

Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.  Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania). 

Dodaj opinię