Jaki blender Ranking 2020 i opinie

4.7/5 - (7 votes)

Blender kielichowy czy ręczny – jaki wybrać?

Blender kielichowy czy ręczny?

Blender to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Jest to niewielkie urządzenie, dzięki któremu przygotowywanie posiłków stanie się jeszcze prostsze, a co najważniejsze – szybsze. Cena blendera jest stosunkowo niewielka w porównaniu do możliwości jakie oferuje urządzenie. Warto jednak przed zakupem sprawdzić jaki blender kupić – blender kielichowy czy ręczny oraz na jakie parametry techniczne należy zwracać szczególną uwagę. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Blender – zastosowanie

Blender jest urządzeniem niezastąpionym wszędzie tak, gdzie trzeba coś rozdrobić. Noże zainstalowane w blenderze bez problemu zmielą owoce i warzywa na koktajl, a nawet rozkruszą lód i orzechy, które później możemy wykorzystać do przygotowania masła orzechowego. Bledner sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie mieszkają dzieci i osoby starsze, które spożywają większe ilości przecierów.

W porównaniu do innych urządzeń w kuchni blender zajmuje stosunkowo mało miejsca, a więc możemy go mieć zawsze pod ręką. Dodatkowo czyszczenie ostrzy blendera jest banalnie proste, a w dodatku większość elementów może być mytych w zmywarkach.

Dobry blender kielichowy (stacjonarny)

W przeciwieństwie do blenderów ręcznych, blendery kielichowe wyposażone są specjalny pojemnik dołączony do zestawu. To właśnie w tym pojemniku (kielichu) miksowane i rozdrabniane są wszystkie produkty. Blendery kielichowe ze względu na swoje większe wymiary wyposażone są w mocniejsze silniki o większej mocy. Dzięki temu bez problemu rozkruszymy nawet najtwardszy lód bez uszkodzenia urządzenia.

Ogromną zaletą blenderów kielichowych jest fakt, że mogą pracować bez nadzoru. Wystarczy włożyć produkty do rozdrobnienia do kielicha i włączyć urządzenie. Blender po wyznaczonym czasie wyłączy się automatycznie, a my w międzyczasie możemy skupić się na innych czynnościach w kuchni. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń znanych producentów jak Philips, Braun, Kenwood, Electrolux, Tefal, Adler, Zelmer, Łucznik, Russel Hobbs, Thomson oraz Sencor. Blendery kielichowe różnych producentów różnią się od siebie wielkością kielicha, mocą silnika oraz akcesoriami dołączanymi w zestawie. Tu jednak pojawia się pytanie, jaki blender kielichowy wybrać? Zobacz poniżej.

Blendery kielichowe Ranking 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze blendery kielichowe. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki blender kielichowy warto kupić poniżej.

Dobry blender ręczny

Jeżeli szukasz taniego urządzenia do siekania i mielenia, to blender ręczny będzie idealnym rozwiązaniem. Blender ręczny nie posiada kielicha, lecz nie jest to jego wadą. Urządzenie to służy do miksowania potraw bezpośrednio w innych naczyniach jak miski, garnki, a nawet w większych kubkach. Blender ręczny jest lekki, dzięki czemu nawet długie miksowanie nie spowoduje zmęczenia ręki.

Dostępne na rynku blendery ręczne posiadają kilka, a nawet kilkanaście stopni regulacji prędkości miksowania oraz dodatkowe wymienne ostrza. Każdy z dołączonych zestawów ostrzy przeznaczony jest do mielenia innych potraw. Jeden z kompletów na pewno służyć będzie do miksowania miękkiego prowiantu jak owoce i warzywa, drugi zaś dodatkowy do kruszenia lodu. Ze względu na brak kielicha blender ręczny jest tańszy. Dobry, a zarazem tani blender ręczny kupimy już od 50 – 100 zł. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń znanych producentów jak Bosch, Zelmer, Braun, Philips, Mpm, Beko oraz Eldom. Tu jednak pojawia się pytanie, jaki blender ręczny wybrać? Zobacz poniżej.

Blendery ręczne Ranking 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze blendery ręczne. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki blender ręczny warto kupić poniżej.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem blendera?

Moc – Im wyższa moc urządzenia, tym twardsze substancje zmiksuje bądź rozdrobni blender. Oznacza to zatem, że im wyższa moc urządzenia tym lepiej. Najczęściej spotykane blendery na rynku oferują moc na poziomie 600-700 Watów. Dobre blendery kielichowe osiągają moc nawet 1500 Watów, co pozwala na zmiksowanie praktycznie każdego artykułu spożywczego znajdującego się w naszej kuchni.

Zasilanie – Blendery bezprzewodowe stają się coraz popularniejsze, a wszystko to za sprawą wysokiej wygody ich użytkowania. Blender bezprzewodowy zasilany jest przez specjalny wbudowany akumulator, a więc nie spotkamy się tu z ograniczeniem zasięgu działania urządzenia. Należy jednak pamiętać, że blendery bezprzewodowe mają swoje ograniczenia, chociażby w postaci mocy. Obecnie dostępne urządzenia na rynku oferują moc zaledwie 200 Watów. Dodatkowo bezprzewodowe blendery są droższe od tych wyposażonych w przewód.

Materiał – Przed zakupem blendera należy dokładnie sprawdzić z jakiego rodzaju materiału został wykonany. Najczęściej spotykanym materiałem wykończeniowym jest tworzywo sztuczne (plastik). Nóżka blendera na końcu której zamontowane jest ostrze, powinna być wykonana w całości ze stali nierdzewnej. Dzięki temu urządzenie będzie mniej podatne na uszkodzenia, a jego czyszczenie nie będzie sprawiało problemów. Dodatkowo ostrze wykonane ze stali nierdzewnej odporne będzie na wysokie temperatury, co będzie szczególnie przydatne w przypadku blendowania zup. Jeżeli szukamy blendera do lodu, koktajli, smoothie czy masła orzechowego wybierzmy ten z ostrzem ze stali nierdzewnej.

Czas pracy urządzenia – Maksymalny czas ciągłej pracy blendera to parametr, na który należy zwrócić szczególną uwagę wybierając urządzenie. Tanie blendery oferują zaledwie 15 sekund ciągłej pracy, po czym urządzenie należy odstawić do ostygnięcia. Warto zatem przed zakupem dokładnie sprawdzić parametry techniczne urządzenia oraz sprawdzić opinie użytkowników.

Poziom hałasu – Poziom hałasu generowanego przez blender w głównej mierze zależy od tego co rozdrabniamy oraz od mocy urządzenia. Im niższa moc, tym większy poziom hałasu. Dlaczego tak jest? Blendery o małej mocy zazwyczaj wykonane są z gorszej jakości materiałów, a w ich wnętrzu znajdują się tańsze podzespoły. Dotyczy to głównie urządzeń mało znanych producentów.

Uchwyt – Blender ręczny powinien być wyposażony w wygodny uchwyt, który przy długim czasie pracy nie będzie męczył dłoni. Dodatkowo jego powierzchnia powinna być pokryta powłoką antypoślizgową.

Noże / Ostrza – Podstawowym wyposażeniem blenderów są noże dwuskrzydełkowe oferujące umiarkowany poziom dokładności rozdrabniania. Zdecydowanie lepszym ostrzem jest nóż czteroskrzydełkowy dokładnie rozdrabniający wszystko, co stanie mu na drodze. Kupując blender warto zwrócić uwagę na to, jakie ostrza posiada w zestawie.

Jaki blender kupić? – Ranking i opinie 2020

Do grona najpopularniejszych producentów blenderów możemy zaliczyć Amica, Philips, Braun, Kenwood, Electrolux, Tefal, Adler, Zelmer, Łucznik, Russel Hobbs, Thomson oraz Sencor. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie blendery kielichowe i ręczne. Powyżej znajdziesz aktualne ceny, opinie oraz parametry techniczne każdego blendera.

Najpopularniejsze zapytania

  • blender bosch opinie
  • blender brauncena
  • ranking blenderów 2019
  • jaki blender kielichowy
  • jaki dobry blender ręczny

4 opinii o “Jaki blender Ranking 2020 i opinie”

  1. Jaki blender polecacie do mielenia zupek dla niemowlaka? Czy ten do smoothie się nada? Oglądałam w sklepie blendery Philips, Braun, Zelmer i Bosch, ale nie chce kupić w ciemno. Kiedyś kupiłam blender z biedronki lub lidla i nigdy nie popełnie tego samego błędu. Niby był tani, ale szybko przestał działać…

    1. Zależy jaki blender chcesz kupić ? kielichowy czy ręczny ? Myślę, że kielichowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Wyżej masz ranking takich blenderów wiec zerknij sobie na niego a co wybierzesz

  2. w waszym rankingu znajduje się blender zelmer 491.6 – czy ktoś kiedyś korzystał z niego ? czy ktoś może ktoś pochwalić się jakimiś opiniami ?

  3. Ja polecam blender Braun Multiquick 9 i jestem z niego bardzo zadowolona. Bardzo dokładnie i szybko mieli warzywa. Dzięki temu mogę mojemu dziecku przygotować szybko obiadek.

Dodaj opinię