Jaki grill elektryczny Ranking 2020

4.4/5 - (7 votes)

Jaki grill elektryczny wybrać?

Grill elektryczny - opinie i ranking

Grillowanie to czynność, która kojarzy nam się tylko z latem, gdzie na świeżym powietrzu możemy rozpalić grill. Nic bardziej mylnego! Grillować można cały rok, a wszystko to umożliwiają grille elektryczne, które służą do użytku zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Przed zakupem nowgo urządzenia zazwyczaj pojawia się pytanie, jaki grill elektryczny kupić? Czy lepiej wybrać grill zamknięty czy otwarty? Odpowiedzi na te pytania oraz ranking grilli elektrycznych znajdziesz poniżej.

Grill elektryczny – rodzaje

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele grilli elektrycznych, a ich podział wygląda następująco:

Grill elektryczny tradycyjny z rusztem – Metalowy ruszt podgrzewany jest przez grzałkę, znajdującą się tuż pod nim. Grille elektryczne tradycyjne oferują dużą powierzchnię grzewczą, dzięki czemu możemy grillować duże ilości jedzenia jednocześnie.

Grill elektryczny tradycyjny z płytą – W przeciwieństwie do grilla z rusztem, te wyposażone w płytę teflonową zapobiegają kapaniu tłuszczu bezpośrednio na grzałkę urządzenia. Teflonowa płyta oferuje dużą powierzchnię grzewczą, a co najważniejsze dania nie przywierają do płyty. Tłucz wytopiony z potraw skrapla się do pojemnika, dzięki czemu łatwiej utrzymać urządzenie w czystości.

Elektryczny grill raclette – Jest to elektryczny grill wielofunkcyjny w kształcie koła. Za pomocą grilla raclette możemy przygotować całe danie jednocześnie, bowiem wyposażony jest w dodatkowe patelnie grzewcze na których usmażymy jajka, czy też roztopimy ser. Tłucz wytopiony z potraw zbiera się w specjalnych rynienkach, co ułatwia jego czyszczenie.

Grill elektryczny Ranking 2020 i opinie

Poniżej znajdziesz najlepsze grille elektryczne. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki grill elektryczny warto kupić poniżej.Wielkości grilla elektrycznego

Często w sklepach grille elektryczne dzieli się na grupy ze względu na ich rozmiar:

Elektryczne grille stołowe – idealnie nadają się do kuchni, dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Wymiary elektrycznego grilla stołowego pozwalają również na przygotowywanie posiłku bezpośrednio na stole np. w jadalni, czy salonie.

Elektryczne grille stojące – różnią się od grilli stołowych przede wszystkim rozmiarem. Grille stojące z wyglądu przypominają tradycyjne grille węglowe. Idealnie nadają się na balkon, taras, podwórko i wszędzie tam, gdzie znajdziemy trochę więcej miejsca na przyrządzenie grillowego dania.

Grill elektryczny czy patelnia grillowa?

W wielu domach znajdziemy zarówno patelnię grillową jak i grill elektryczny. Największą przewaga grilla elektrycznego nad patelnią grillową jest fakt, że do płyty grilla dania nie przywierają i jest od mobilny. Elektryczny grill stojący możemy wystawić na taras i tam przyrządzić posiłek, niestety patelnia grillowa w takim przypadku już się nie sprawdzi.

Na co zwracać uwagę kupując grill elektryczny?

Moc – Ogromne znaczenie podczas codziennego używania urządzenia ma moc grilla elektrycznego. Im większą moc ma urządzenie, tym szybciej przygotujemy poszczególne potrawy.

Włącznik – Część dostępnych na rynku grilli elektrycznych nie posiada włącznika/wyłącznika, a jest on bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo urządzenia. W takim przypadki grill elektryczny wyłączamy dopiero po wyciągnięci kabla zasilającego z gniazdka.

Pokrywa – Warto zwrócić uwagę, czy w zestawie z grillem dołączona jest pokrywka. Dzięki niej szybciej przygotujemy poszczególne dania.

Regulacja temperatury – Dzięki regulacji możemy dostosować temperaturę grzania do konkretnej potrawy, zapobiegając jej zwęgleniu.

Grill otwarty czy zamknięty? Jaki grill elektryczny kupić?

Ogromną zaletą grilla elektrycznego zamkniętego jest fakt, że potrawę grillujemy z obu storn jednocześnie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się wewnątrz pomieszczeń, gdzie przygotowujemy pierś z kurczaka, kanapki, ryby itp. Elektryczny grill otwarty zdecydowanie lepiej nadaje się do grillowania na świeżym powietrzu.

Do grona najpopularniejszych producentów grilli elektrycznych możemy zaliczyć Clatronic, Esperanza, Tefal, Severin, Zelmer, Domann, Philips, Eldom, Bosch, EGC, Camry, Raven. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie grille elektryczne. Przed zakupem koniecznie sprawdź powyższy ranking grilli elektrycznych, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki grill elektryczny kupić. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę urządzenia i opinie.

4 opinii o “Jaki grill elektryczny Ranking 2020”

  1. widzę że w rankingu króluje tefal, co w cale mnie nie dziwi. sam po sprawdzeniu wielu opinii i testów kupiłem grill elektryczny tefal gc 3050. nie mam zastrzeżeń do tego modelu. jestem ciekaw tylko jak trwałe są te z biedronki czy lidla bo kuszą niską ceną

  2. a czy jest takie coś jak grille elektryczne ogrodowe ? zastanawiam się czy taki sprzęt mogę odpalić w ogródku w mieście

  3. Przez pandemię i my zmuszeni byliśmy kupić grilla elektrycznego bo nie bardzo można urządzać imprezki na działce. wybraliśmy firmy Breville i jest świetny, ma dobra powłokę do grillowania przez co czyszczenie po użyciu nie trwa długo

Dodaj opinię