Jaki transmiter FM Bluetooth do samochodu?

4.1/5 - (18 votes)

Ranking transmiterów FM Bluetooth

Transmiter FM Bluetooth

Dobry transmiter FM to podstawa, jeżeli nie posiadamy radia z funkcją Bluetooth w samochodzie. Kierowcy coraz rzadziej używają płyt CD (nie mówiąc już o kasetach), zastępując stare rozwiązanie nowym, w tym przypadku bezprzewodowym odtwarzaniem muzyki. Dlaczego tak się dzieje? Słuchanie muzyki bezpośrednio z Internetu w samochodzie jest o wiele wygodniejsze, niż każdorazowe nagrywanie jej na płytę. Dodatkowo najczęściej swoje ulubione utwory MP3 nosimy zawsze przy sobie, czyli w telefonie/smartfonie.

Alternatywą dla bezprzewodowego przesyłania muzyki za pomocą Bluetooth jest zgrywanie jej na pendrive, który następnie można podłączyć do transmitera FM w samochodzie. Pendrive pomieści nawet kilka tysięcy utworów MP3 w przeciwieństwie do płyty CD. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do odtwarzania muzyki w aucie, lecz jaki transmiter FM Bluetooth do samochodu wybrać?

Najlepsze transmitery FM Ranking 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze transmitery FM. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki transmiter FM warto kupić poniżej.Tani transmiter FM Bluetooth – czy warto?

W większości starszych samochodów zamontowane jest radio odtwarzające jedynie płyty CD lub/i kasety. Niestety, radia te nie mają fabrycznej możliwości podłączenia dodatkowej pamięci z muzyką jak pendrive na USB czy też smartfon za pomocą Bluetooth. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie dobry transmiter FM oferujący jednocześnie port USB oraz moduł Bluetooth.

Tani transmiter FM oferujący podstawowe opcje pozwoli nam na bezproblemowe słuchanie ulubionej muzyki bez kosztownej wymiany całego radia, a nawet samochodu. Co prawda tanie transmitery FM podatne są na zakłócenia, lecz idealnie sprawdzą się do prowadzenia rozmów oraz normalnego słuchania muzyki. Jaki transmiter FM do 50 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking tanich transmiterów.

Czy zakup transmitera FM się opłaca?

Zdecydowanie tak. Zakup transmitera FM z Bluetooth jest bardziej opłacalne niż wymiana całego radia samochodowego. Transmiter podłączany jest do gniazda zapalniczki, z którego czerpane jest zasilanie. Po podłączeniu urządzenia możemy już podłączyć nośnik z którego chcemy odtwarzać utwory. Może to być karta pamięci, smartfon z Bluetooth, pendrive, a nawet tablet.

Po podłączeniu transmitera oraz nośnika danych należy ustawić odpowiednią wolną częstotliwość, na której nie odbieramy żadnej stacji radiowej. Tą samą częstotliwość należy ustawić zarówno na transmiterze FM jak i naszym radiu samochodowym. Tanie transmitery FM mogą być podatne na różne zakłócenia, dlatego warto sprawdzić również droższe modele dostępne na rynku.

Transmiter MP3 – funkcjonalność

Praktycznie każdy dostępny na rynku transmiter FM obsługuje format MP3. Jest to bowiem standard, bez którego nie obejdzie się w dzisiejszych czasach. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w mały, ale za to bardzo funkcjonalny wyświetlacz na których zamieszczane są wszystkie informacje odnośnie odtwarzanego utworu oraz częstotliwość na którą ustawiony jest adapter audio.

Jeżeli planujemy słuchać w samochodzie setek, a nawet tysięcy utworów warto wybrać ten model, który w standardzie obsługuje karty pamięci SD oraz micro SD. Na karcie pamięci pomieścimy sporo utworów, a dodatkowo nie musimy jej za każdym razem podłączać do transmitera samochodowego, wystarczy raz ją zainstalować po wgraniu ulubionych piosenek.

Funkcjonalność urządzenia ma ogromne znaczenie podczas jego wyboru. Z dostępnych na rynku urządzeń warto zatem wybrać te które dodatkowo wyposażone są w port USB. Dzięki temu bez problemu podłączymy pendrive, ale także smartfona. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest wbudowana pamięć, lecz to znajdziemy jedynie w transmiterach samochodowych z wyższej półki.

Transmiter FM kupujemy głównie po to, aby słuchać swojej ulubionej muzyki również w samochodzie bez potrzeby wymiana radia. Warto zatem zwrócić uwagę i szczegółowo przeanalizować parametry techniczne oraz zapoznać się z opiniami innych nabywców urządzenia. Tańsze adaptery audio mają to do siebie, że podatne są na zakłócenia, a więc jakość odtwarzanej muzyki może nas nie zadowalać.

Dobry transmiter FM jest nieco droższy, lecz oferuje wyższą jakość odtwarzanego dźwięku oraz lepszy design. Warto zatem się zastanowić, czy nie lepiej kupić urządzenie z wyższej półki, by móc spokojnie cieszyć się muzyką wolną od szumów oraz zakłóceń.

Transmiter FM z Bluetooth

Transmiter FM z Bluetooth idealnie nadaje się nie tylko do słuchania muzyki, ale także do prowadzenia rozmów przez telefon w samochodzie zastępując zestaw głośnomówiący. Na transmiter FM z Bluetooth należy wydać trochę więcej, lecz inwestycja się jak najbardziej opłaca.

Lubisz słuchać muzyki bezpośrednio ze smartfona? Nic trudnego, wystarczy powiązać telefon z transmiterem za pomocą funkcji Bluetooth i już możemy cieszyć się ulubioną muzyką odtwarzaną na głośnikach samochodowych. Do transmiterów z Bluetooth najczęściej dołączany jest również pilot umożliwiający zmianę utworów pasażerom siedzącym na tylnej kanapie.

Transmiter FM z USB

Transmiter FM z USB umożliwia nam podłączenie smartfona za pomocą standardowego przewodu, dzięki czemu podobnie jak przy użyciu Bluetooth możemy odtwarzać piosenki bezpośrednio z Internetu. W praktyce nie musimy pobierać utworów, a następnie zgrywać ich na pamięć flash (np. pendrive, karta pamięci), tylko możemy je odtwarzać bezpośrednio np. z YouTube.

Transmiter FM – Ranking 2020

Do grona najpopularniejszych producentów transmiterów FM możemy zaliczyć Blow, Xenic, Hyundai, Manta, Forever, Arkas, 4World, Art, Peiying i Xiaomi. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie transmitery samochodowe. Zobacz poniższy ranking transmiterów FM, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki transmiter FM kupić. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę urządzenia i opinie.

3 opinii o “Jaki transmiter FM Bluetooth do samochodu?”

  1. Wszystko wskazuje na to, że warto kupić transmiter FM do samochodu. Waham się tylko, czy lepiej kupić transmiter za 20 zł, czy lepiej dołożyć i wybrać ten za 50 zł. Czy różnica będzie odczuwalna?

    1. Zdecydowanie lepiej kupić transmiter fm za 50zł. W tej cenie kupisz dobry model bez szumów i zniekształceń, a w bonusie otrzymasz pilot. Szczególnie wygodnie jak masz pasażerów i mogą bez problemu zmieniać utworki. Jeżeli jesteś wymagającym słuchaczem do polecam transmiter za 100 zł. Fenomenalny dźwięk bez utraty sygnału no i elastyczny pałąk. Potwierdzają to też opinie i testy 🙂

Dodaj opinię