Jaką hulajnogę elektryczną wybrać do miasta?

Rate this post

Rosnąca popularność hulajnóg elektrycznych sprawia, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jaki model wybrać do jazdy po mieście? Pozwalają one sprawne i szybkie przemieszczanie się w gęsto zurbanizowanych obszarach, gdzie występują duże korki, a co za tym idzie efektywność transportu miejskiego jest bardzo wątpliwa – występują spore opóźnienia, a autobusy i tramwaje są zatłoczone. Stanowią więc alternatywę również dla samochodów osobowych – poruszając się nimi nie ponosimy kosztów parkowania w płatnych strefach miejskich.

Napędzane silnikiem elektrycznym pojazdy pozwalają na łatwe ominiecie korków. Przyczyniają się również do poprawy jakości powietrza, gdyż nie emitują żadnych spalin ani innych toksycznych substancji, groźnych dla zdrowia. Jednocześnie są banalnie proste w obsłudze (prostsze niż rower) – wystarczy stanąć, lekko się odepchnąć naciskając jednocześnie manetkę gazu i… Jedziemy!

Typowo miejskie modele są bardzo bezpieczne. Mają wydajne silniki, które pozwolą na sprawne pokonywanie wzniesień, jednocześnie ich maksymalna prędkość rzędu 20-25 km/h gwarantuje, że nie rozpędzimy się nimi nadto stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników dróg oraz chodników. Pojemne akumulatory pozwalają zazwyczaj na przejechanie ok. 20 kilometrów i szybkie ładowanie baterii w ciągu kilku godzin, dzięki czemu idealnie nadają się na dojazdy do pracy, szkoły czy na zakupy albo trening na siłowni. Co jeszcze powienna posiadać hulajnoga? Sprawdź na Hulajnogi elektryczne ranking 2020?

Hulajnoga elektryczna idealnym środkiem transportu w mieście?

Coraz więcej Polaków, jak i Europejczyków korzysta z zalet miejskich hulajnóg elektrycznych. Są bardzo dostępne, dzięki firmom oferujących ich wypożyczanie „na minuty”. Dlaczego pojazdy te są idealnym środkiem transportu w dużych aglomeracjach miejskich?

 • Oszczędzają Twój czas – dzięki nim unikasz stania w korkach zarówno jako kierowca samochodu osobowego czy pasażer komunikacji miejskiej.
 • Niskie koszty – nie wydajesz pieniędzy na paliwo ani bilety, a jedynie na zakup lub wypożyczenie i ewentualne ładowanie akumulatora.
 • Ekologia – zerowa emisja sprawia, że mamy do czynienia z pojazdem przyszłości, szybkim i w stu procentach ekologicznym. Zastępując nim auto, przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w mieście.
 • Powszechność – do korzystania z niej nie potrzebujesz specjalnych uprawnień czy kursów, jednocześnie prostota użytkowania sprawia, że może na niej jeździć każdy, bez względu na wiek, wzrost czy umiejętności manualne.
 • Sprawne poruszanie się – na uwagę zasługują modele terenowe, dzięki którym możesz skrócić sobie drogę i jechać przez tereny zielone i drogi szutrowe. Są one jednak droższe od modeli typowo miejskich.

Niska cena zakupu i niewielkie koszty eksploatacji sprawiają, że hulajnogi elektryczne podbiły serca mieszkańców wielkich miast. Są praktyczne i stosunkowo szybkie. Można je też łatwo przewieźć, a zatem nadają się również do podróży hybrydowych, gdzie daleki odcinek pokonujemy pociągiem, a po mieście poruszamy się samą hulajnogą – oszczędzamy na biletach i opłatach za taksówki. 

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując hulajnogę elektryczną?

Stojąc przed tematem zakupu hulajnogi elektrycznej do miasta powinniśmy rozważyć kilka ważnych kwestii, o których mowa poniżej.

 • Kwota – budżet jest podstawowym elementem, od którego możemy zacząć przeglądać oferty, od razu zawężając je do interesującego nas zakresu. Warto pamiętać, że porządny model kupimy już za niewiele ponad 2000 zł.
 • Wydajność – do podstawowych potrzeb przeciętnego użytkownika w zupełności wystarczy silnik o mocy 250-300 W. Pozwoli on na sprawne poruszanie się po miejskiej dżungli, dojazdy do pracy i na zakupy, a także pokonywanie wzniesień.
 • Akumulator – pojemność baterii to bardzo ważny parametr, jednakże nie tylko on wpływa na to, jak daleko zajedziemy. Składa się na to również waga hulajnogi i ciężar użytkownika wraz z bagażem czy styl jazdy – spokojny lub dynamiczny.
 • Zasięg – określa, ile maksymalnie kilometrów będziemy w stanie przejechać przy ekonomicznej jeździe, bez sportowych zrywów i agresywnych manewrów.
 • Hamulce – ideałem jest układ tarcz hamulcowych z obydwu stron, który pozwoli na sprawne zatrzymanie się w każdych warunkach.
 • Amortyzacja – wyposażenie pojazdu w amortyzator zwiększa komfort jazdy po nierównościach i umożliwia łatwiejsze podjazdy pod krawężnik.
 • Oświetlenie – najlepiej w energooszczędnej technologii LED. Zapewnia dobrą widoczność i bezpieczną jazdę po zmroku.

W ujęciu całościowym bardzo ważna jest solidność samej ramy i jej stabilność. Ważne, by konstrukcja nie była ciężka, a z drugiej strony – można było ją łatwo złożyć.

Xiaomi MiJia M365 – perfekcyjna hulajnoga miejska

Obecnie jedną z najlepszych propozycji cechujących się perfekcyjnym stosunkiem jakości do ceny, której koszt zakupu nie przekracza 2000 zł jest hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia M365. Jest wyposażone w wiele nowoczesnych i praktycznych technologii, które przyczyniają się do wygodnej i bezpiecznej podróży. Jakie właściwości ma ten model?

 • Prędkość maksymalna rzędu 25 km/h pozwala na szybkie pokonywanie krótkich odcinków w zakorkowanych miastach.
 • Dwa tryby – zwykły oraz ekonomiczny. Ten drugi daje nam większy zasięg, lecz nie pojedziemy szybciej niż 18 km/h.
 • Wydajne oświetlenie LED-owe pozwala na bezpieczną jazdę w nocy, jesteśmy dobrze widocznie przez kierowców.
 • Bateria LG o dużej pojemności gwarantuje spory zasięg – do 30 km. Szybkie ładowanie trwa ok. 5 godzin – podłączasz ładowarkę w nocy i rano akumulator jest już pełen.
 • Maksymalny udźwig hulajnogi wynoszący 100 kilogramów pozwala na użytkowanie jej przez osoby o większych gabarytach wraz z podręcznym bagażem.
 • Znany z Formuły 1 system KERS odzyskuje energię hamowania zwiększając zasięg jazdy, co jest szczególnie efektywne przy zjazdach z góry.
 • Waga hulajnogi równa 12,5 kg oraz system szybkiego składania pozwalają na łatwy transport pojazdu pociągiem lub autobusem.

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz napędzana wydajnym i ekologicznym silnikiem elektrycznym hulajnoga zapewni Ci nie tylko możliwość szybkiego przemieszczania się, ale również radość z samej jazdy. Nie musisz martwić się o miejsce do parkowania czy zanieczyszczenia powietrza. Nowoczesny pojazd przyczynia się do poprawy jakości życia ludzi w dużych ośrodkach miejskich. Historia hulajnóg elektrycznych nie kończy się na Xiaomi, o czym przeczytasz na https://electricfeel.pl/blog/hulajnoga-elektryczna-miejska-jak-wybrac/.

 

1 opinia o “Jaką hulajnogę elektryczną wybrać do miasta?”

Dodaj opinię