Jaki robot planetarny Ranking i opinie

3.7/5 - (15 votes)

Najlepszy robot do wyrabiania ciasta na 2020 rok

Tani i dobry robot planetarny - opinie

Wybór odpowiedniego robota kuchennego nie jest łatwy. W sklepach dostępnych jest wiele typów urządzeń, wielu znanych marek jak Bosch, Kenwood czy Zelmer. Każde z urządzeń z pewnością ułatwi przygotowywanie posiłków, lecz które z nich jest najlepsze? Czym kierować się podczas zakupu oraz który robot planetarny warto kupić?

Dobry robot planetarny to obowiązkowe urządzenie w każdej kuchni. Obecnie nie ma rynku bardziej zaawansowanych robotów wielofunkcyjnych jak właśnie te z kategorii planetarnych. Za pomocą takiego robota bez problemu przygotujemy posiłki znacznie szybciej i łatwiej, a w dodatku oszczędzimy wielu brudnych naczyń w kuchni. Roboty planetarne używane są jednak najczęściej do wyrabiania ciasta (w tym ciasta na chleb).

Roboty planetarne wyróżniają się na tle innych urządzeń kuchennych sposobem działania. Urządzenia te zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby ruch misy zapewniał jak najlepsze i dokładniejsze mieszanie produktów w jej wnętrzu. Robot planetarny miesza ciasto bez konieczności nadzoru człowieka, a więc w tym zaoszczędzonym czasie możemy przygotować co innego, np. krem do przełożenia ciasta. Dotychczas roboty planetarne wykorzystywane były jedynie w przemyśle.

Robot planetarny Opinie i ranking 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze roboty planetarne do wyrabiania ciasta. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki robot planetarny warto kupić poniżej.Dlaczego warto kupić robot planetarny a nie blender lub malakser?

Robot planetarny to całkowita nowość na rynku urządzeń kuchennych. Specjalnie zaprojektowany ruch misy pozwala na dokładnie mieszanie ciasta bez konieczności ręcznego mieszania, czy też ugniatania. Po włączeniu robota planetarnego wszystko dzieje się automatycznie – wystarczy włożyć do misy odpowiednie produkty.

Zaawansowane roboty planetarne łączą w sobie funkcjonalności wielu innych urządzeń, które posiadamy w kuchni. Po zakupie robota planetarnego blender, mikser, wyciskarka do soku, maszynka do mielenia czy też malakser staną się zbędne. Wszystko zastąpi nam jedno urządzenie – robot planetarny.

Wbrew pozorom robot planetarny nie zajmuje aż tak wiele miejsca w kuchni. Co prawda, jest on większy od tradycyjnego miksera, lecz należy pamiętać, że łączy on w sobie funkcjonalności wielu urządzeń kuchennych. Dobry robot planetarny to niezastąpiony pomocnik w kuchni.

Dobry robot planetarny do 500 złotych

Mając do dyspozycji 500 złotych można już kupić dobry robot planetarny posiadający podstawowe funkcje sterowane elektroniczne. Najczęściej robot planetarny do 500 zł będzie posiadał 4 poziomy prędkości, misę o pojemności ok. 4 litrów oraz moc na poziomie 700 W. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę przed zakupem, czy moc podana na opakowaniu jest wyrażona jako moc bierna, czy też jako moc czynna. Moc bierna bazuje na pracy jaką urządzenie wykona w przeciągu 10 minut, czyli np. podczas mieszania, bądź ugniatania ciasta. Warto również wspomnieć, że roboty planetarne służą również do przygotowywania ciasta chlebowego. Jeżeli często pieczesz chleb, wybierz robot planetarny z mocniejszym silnikiem.

Przydatną funkcją, którą można spotkać w robotach planetarnych do 500 złotych jest również przycisk turbo, służący do chwilowego zwiększenia obrotów robota. Kolejnym udogodnieniem w robotach planetarnych jest tryb pulsacyjny. Dzięki niemu rozdrobnimy twarde produkty wrzucone do misy jak np. kostka masła. Przed zakupem robota planetarnego warto sprawdzić długość gwarancji oraz materiał z jakiego został wykonany. Urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się wyższą trwałością. Nie wiesz jaki robot planetarny do 500 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking robotów planetarnych

Dobry robot planetarny do 1000 złotych

Oprócz podstawowych opcji oferowanych również przez tańsze roboty planetarne, te w cenie ok. 1000 zł posiadają również:

 • Możliwość jednoczesnego rozdrabniania i podgrzewania produktu – najlepsze roboty planetarne posiadają wbudowaną płytę indukcyjną, która służy do podgrzewania misy. Dzięki temu możemy jednocześnie rozdrabniać produkty i jednocześnie je gotować. Zakres temperatur do wyboru zaczyna się od temperatury pokojowej, aż 130 – 140 stopni Celsjusza.
 • Dodatkowe akcesoria – dobry robot planetarny w zestawie posiada dodatkowe akcesoria takie jak sokowirówka, maszynka do mięsa czy przystawka do robienia makaronu. Za pomocą dodatkowego osprzętu możemy zacznie skrócić czas przygotowywania kolejnych potraw.
 • Większa moc silnika – im większa moc silnika, tym większe możliwości daje nam robot planetarny. Odpowiednio duża moc pozwoli bez problemu rozdrobnić twarde produkty oraz ugnieść nawet najgęstsze ciasto.
 • Większa pojemność misy – większa misa oznacza większe możliwości oraz porcje, jakie możemy jednocześnie przygotowywać. Roboty planetarne do 1000 złotych często w zestawie posiadają dwie wielkości mis, co daje jeszcze większe możliwości podczas przygotowywania potraw.

Roboty planetarne w cenie do 1500 – 2000 zł

Kupując drogi robot planetarny mamy pewność, że wybraliśmy wszechstronne urządzenie, oferujące praktycznie nieograniczone możliwości w kuchni. W zestawie takiego urządzenia znajdziemy komplet dodatkowych mis oraz możliwość podłączenia szerokiej gamy dodatkowych przystawek do przygotowywania różnorakich potraw od zup, przez ciasta aż po makarony, a nawet bitej śmietany. Większa ilość gniazd na przystawki oznacza oczywiście dodatkowe możliwości w postaci jednoczesnego przygotowywania kilku potraw.

W zestawie z dobrym robotem planetarnym za ok. 2000 złotych znajdziesz również zestaw różnych mieszadeł o szerokiej gamie kształtów, które bez problemu ugniotą ciasto, ubiją śmietanę oraz przyrządzą idealnie gładkie puree. Szereg możliwości takiego robota jest praktycznie nieograniczony.

Droższy robot planetarny oznacza również wyższą jakość użytych materiałów do jego produkcji. Roboty planetarne w przedziale 1500 – 2000 złotych w zestawie posiadają również dodatki wykonane z wytrzymałego, hartowanego szkła.

W przypadku robotów planetarnych cena urządzenia ma kluczowe znaczenie. Droższe roboty planetarne oprócz wytrzymałości oferują możliwość podłączenia kilku dodatkowych akcesoriów jednocześnie jak blender, maszynkę do mięsa, czy też ubijaczkę do śmietany. Nowością w robotach planetarnych jest również możliwość podłączenia młynka do kawy oraz wbudowana waga elektroniczna, pozwalająca na precyzyjne odmierzanie dodawanych do misy produktów.

Budowa robota planetarnego

Roboty planetarne na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne miksery z misą. Są one jednak o wiele bardziej zaawansowane nie tylko w zakresie funkcji, ale także samej budowy urządzenia. Roboty planetarne wyposażone są w korpus, misę ze stali nierdzewnej oraz ruchomą głowicę do której podłączane są mieszadła i dodatkowe przystawi. Robot planetarny składa się z takich elementów jak:

 • Misa – najczęściej wykonana jest ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są również modele z misą z szkła hartowanego. Pojemność misy zależy od ceny i modelu, który wybierzemy, lecz najczęściej waha się pomiędzy 4 a 6,7 litra. Droższe roboty planetarne posiadają w komplecie misy wyposażone w uchwyty oraz dziubek ułatwiający przelewanie zawartości (np. ciasta na blachę). Misa wyposażona jest w miarę ułatwiającą odmierzane produktów.
 • Gniazdo główne – służy do montażu podstawowych przystawek (końcówek).
 • Gniazdo wolnych obrotów – znajduje się na przedniej części korpusu pod przykrywą. Mocowane są do niej przystawki wymagające pełnej mocy urządzenia.
 • Gniazdo średnich i wolnych obrotów – znajduje się w górnej części korpusu pod przykrywką. Do tego gniazda mocowane są przystawki wymagające dużej lub średniej mocy urządzenia.
 • Regulator prędkości obrotów – kilkustopniowa regulacja obrotów.
 • Przycisk pracy pulsacyjnej – umożliwia włączenie pracy pulsacyjnej robota.
 • Przycisk Turbo – umożliwia chwilowe zwiększenie obrotów urządzenia.
 • Regulator temperatury i płyta indukcyjna – możliwość ustawienia temperatury, do jakiej ma zostać podgrzana zawartość misy.
 • Ruchoma głowica – pozwala na sprawne dodawanie kolejnych produktów do misy.

Moc i obroty robota planetarnego

Moc – określa wydajność urządzenia oraz możliwości jakie nam daje. Im większa moc robota planetarnego, tym większą ilość dań jesteśmy w stanie przygotować. Dodatkowo moc oznacza również długość pracy robota. Warto zatem wybrać urządzenie oferujące większą moc, jeżeli planujemy intensywnie korzystać z robota planetarnego.

Obroty – prędkość mieszadeł w czasie 1 minuty pracy. Obecnie w sklepach można znaleźć robot-planetarny.pl oferujący różne poziomy prędkości.

Roboty planetarne posiadają skokową (mechaniczną) regulację prędkości. Poziomy prędkości można zmieniać za pomocą specjalnego suwaka, bądź pokrętła. Droższe urządzenia posiadają opcję płynnej regulacji obrotów, gdzie wartości zmienia się za pomocą przycisków z plusem, bądź minusem. Zapobiega to gwałtownym zmianom prędkości obrotów.

Przystawki do robota planetarnego

Producenci robotów planetarnych prześcigają się w coraz to nowszych i bardziej zaawansowanych przystawkach, dzięki którym przygotowywanie poszczególnych dań będzie jeszcze łatwiejsze.

 • maszynka do mielenia – służy do mielenia mięsa, ryb, warzyw i owoców. W zestawie dołączone są dodatkowe sitka.
 • przystawka do makaronów – służy do produkcji różnego rodzaju makaronów. W zależności od przystawki można za jej pomocą przygotować makaron spaghetti, świderki, muszelki a nawet rurki.
 • przystawka przeznaczona do tarcia i szatkowania – służy do szatkowania i ścierania owoców, warzyw, orzechów, czekolady, ziemniaków itd.
 • młynek – służy do mielenia przypraw zachowując ich naturalny aromat
 • młynek do ziaren – służy do mielenia ziaren kawy i zboża. Ta przystawka pozwala na uzyskanie idealnie zmielonej, aromatycznej kawy oraz na przyrządzenie własnej domowej mąki
 • sokowirówka – służy do wyciskania soków z owoców i warzyw

Robot planetarny z funkcją gotowania

Roboty planetarne z funkcją gotowania to specjalnie zaprojektowane urządzenia do przygotowania kompletnych dań. Obecnie są to najbardziej zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne do kuchni dostępne na rynku. Przygotowanie śniadania, obiadu, kolacji czy też deseru nie będzie już problemem. Możliwości robota planetarnego są niemal nieograniczone, a wszystko to dzięki dodatkowym przystawkom. Roboty planetarne z funkcją gotowania wyposażone są w płytę indukcyjną służącą do podgrzewania misy. Dzięki temu jednocześnie możemy produkty mieszać i gotować, co idealnie przydaje się podczas przygotowywania zup. Dodatkową zaletą takich urządzeń jest możliwość ustawienia temperatury grzania od 20 do nawet 140 stopni.

Podsumowanie – jaki robot planetarny kupić? Ranking robotów planetarnych 2020

Wieloczynnościowy robot planetarny sprawdzi się idealnie w każdej kuchni. Jeżeli często gotujesz i przygotowujesz wypieki, taki robot pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Zakup dobrego urządzenia wielofunkcyjnego to nie mały wydatek, ale biorąc pod uwagę ilość urządzeń jakie może zastąpić, jest on wart swojej ceny.

Poniżej znajduje się ranking robotów planetarnych wraz z ceną, opiniami użytkowników i parametrami technicznymi.

Najpopularniejsze zapytania

 • robot planetarny philips
 • robot planetarny kenwood
 • robot kuchenny planetarny bosch
 • robot planetarny ranking 2019
 • robot planetarny ranking 2020
 • robot planetarny opinie

8 opinii o “Jaki robot planetarny Ranking i opinie”

 1. u mnie sprawdza się kohersen mycook, kiedyś miałam jakiegoś taniego robota z biedronki i nie wytrzymał dwóch miesięcy i nie miał tylu możliwości. lepiej jest zainwestować w coś, co wiadomo, że będzie działać

 2. Testował ktoś robot planetarny philips albo kenwood? Słyszałam też że bosch ma w miarę trwałe sprzety, ale to już inna półka cenowa. Czytałam wiele opinii i oglądałam wiele testów, ale wolę zapytać jeszcze dla pewności. Kiedyś widziałam roboty planetarne w biedronce, za jakieś 500 zł, ale to z pewnością nie podziała za długo i szkoda pieniędzy. Chyba że ktoś ma i może podzielić się opinią.

 3. Też wychodzę z założenia, że lepiej trochę odłożyć a kupić jeden a porządny robot. Ja tak jak ktoś wyżej postawiłam na kohersena mycook i wyboru nie zaluje. Ten robot jest po prostu cudowny, nie spodziewałam się, że jeden sprzęt może posiadać aż tak wiele funkcji!

 4. Czy za 300 zł kupie dobry robot planetarny? Czy jest sznasa ze kupie jaki kolwiek? Jakiś czas temu w lidlu i biedronce były ale nie zdążyłam kupić.

  1. te z lidla i innych supermarketów są beznadziejne. kiedyś się skusiłam i nie przeżył miesiąca…. tu gdzieś był już polecany robot kohersen mycook i serio, na prawdę warto w niego zainwestować bo będzie Ci służył i służył, a później dalej będzie w świetnym stanie

 5. Podobają mi się roboty planetarne ETA – wydają się dobrej jakości no i oferują wszystkie opisane w artykule funkcje Producent proponuje też większość wspomnianych przystawek (do kupienia osobno). Co myślicie o robotach tej marki?

 6. Aktualnie w cenie około 500 zł możemy dostać bardzo mocny i super jakości robot ARIETE Classica 1588/07 2400W. Od momentu zakupu używam regularnie. Radzi sobie z moim cięzkim ciastem chlebowym. Polecam. Mam nadzieję, że będzie mi długo służył.

Dodaj opinię