Spieniacz do mleka – czy tani oznacza dobry?
Przygotowanie idealnej pianki ze spienionego mleka na kawie, cappuccino, czy też na frappe to nie lada wyzwanie, jeżeli nie posiadasz dobrego spieniacza do mleka. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka typów spieniaczy do mleka jak ręczne, elektryczne, indukcyjne i tłokowe. Ze względu na bogatą ofertę urządzeń na rynku przed zakupem mogą pojawić się pytania jaki spieniacz do mleka kupić, czym różnią się poszczególne spieniacze oraz na jakie parametry techniczne należy zwrócić szczególną uwagę.
Spieniacz do mleka – jak działa?
Spieniacze do mleka w ekspresach do kawy spieniają mleko za pomocą gorącej pary wodnej. W przypadku ręcznych spieniaczy wykorzystywanych w domu mleko napowietrzane jest za pomocą mieszadełka. Dzięki temu otrzymana piana jest gęsta i sztywna co pozwala na jej swobodne nakładanie. Jakie mleko do spieniania jest najlepsze? Odpowiedz jest prosta – ciepłe i tłuste.
Temperatura spienianego mleka powinna sięgać temperaturze pokojowej. Wybór rodzaju spieniacza zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań. Warto zatem przetestować różne urządzenia, a przede wszystkim zapoznać się ze szczegółową specyfikacją każdego spieniacza, gdzie znaleźć można również informacje na temat dodatkowych funkcji urządzenia.
Ręczny spieniacz do mleka Ranking
Ręczny spieniacz do mleka na baterie to najtańsza możliwa opcja dostępna w sklepach. Ceny spieniaczy na baterie zaczynają się już od 5 zł, lecz urządzenia te posiadają swoje ograniczenia np. brak możliwości podgrzania mleka. Piana przygotowana za pomocą spieniacza na baterie będzie mało sztywna, lecz do klasycznej kawy z mlekiem powinna być wystarczająca. Problem może pojawić się dopiero przy przygotowywaniu frappe, gdzie pianę należy ubijać kilka minut, aż do osiągnięcia idealnej gęstości piany. Dobry ręczny spieniacz do mleka może być alternatywą dla spieniacza elektrycznego.
Spieniacz do mleka tłokowy
Tłokowy spieniacz do mleka to urządzenie rzadziej spotykane w sklepach, niż spieniacze elektryczne czy też ręczne. Piana ubijana jest za pomocą tłoka, a cały proces trwa od 1 do 2 minut w zależności od oczekiwanej gęstości piany. Spieniacz do mleka tłokowy zajmuje zazwyczaj trochę więcej miejsca w kuchni, lecz nie wymaga ani prądu, ani baterii. Jeżeli szukasz urządzenia, które będzie tanie i łatwe w myciu, tłokowy spieniacz do mleka będzie idealny.
Spieniacz do mleka elektryczny a indukcyjny Ranking
Spieniacze elektryczne do mleka to obecnie jedne z najlepszych urządzeń do ubijania piany w jakie można wyposażyć własną kuchnię. Obsługa urządzania jest prosta, a mleko podgrzewane jest bezpośrednio w pojemniku spieniacza. Za pomocą elektrycznego spieniacza bez problemu można ubić idealną gęstą piankę za pomocą jednego guzika. Na rynku dostępnych jest wiele typów urządzenia, lecz najczęściej na półkach sklepowych znaleźć możemy spieniacze z podgrzewaczem, które oprócz funkcji ubijania posiadają również oddzielną możliwość podgrzania samego mleka.
Spieniacze elektryczne i indukcyjne mimo swoich różnic w zasadzie działania, zapewniają ten sam efekt końcowy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również elektryczne kubki spieniające zajmujące w kuchni stosunkowo mało miejsca.
Poniżej znajdziesz najlepsze elektryczne spieniacze do mleka. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki spieniacz do mleka warto kupić poniżej.
Dobry spieniacz do mleka – Ranking i opinie 2020
Do grona najpopularniejszych producentów spieniaczy do mleka możemy zaliczyć Odelo, Severin, Amica, Tchibo, Hoffen, Krups, Sencor, MPM, Botti, Clatronic. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje droższe i tanie spieniacze do mleka.
Powiązane zapytania:
- spieniacz do mleka ikea
- elektryczny spieniacz do mleka 2019
- spieniacz do mleka biedronka opinie
- spieniacz do mleka italico
- spieniacz do mleka tchibo
- najlepszy spieniacz do mleka elektryczny ranking
Testował ktoś elektryczny spieniacz do mleka z ikea? Z tego co widziałem jest tani, działa na dwie baterie i wygląda całkiem solidnie. Testował ktoś? Może ktoś wyrazić swoją opinię? Miałem spieniacz do mleka z biedronki, ale po kilku użyciach po prostu przestał działać. Wiadomo że tani sprzęt nie będzie mega trwały, ale kilka miesięcy powinien podziałać.
Brzęczyk na bateryjki, kiepskie wykonanie i krótka żywotność