Jaki zaparzacz do kawy kupić?

4.4/5 - (5 votes)

Który zaparzacz do kawy i herbaty jest najlepszy?

Dobry zaparzacz do kawy

Zaczynasz każdy poranek od filiżanki aromatycznej kawy? Jeżeli tak, to zdecydowanie w Twojej kuchni powinien znaleźć się profesjonalny zaparzacz do kawy. Dobry zaparzacz potrafi zastąpić nawet nowy ekspres do kawy i jest przede wszystkim tańszy. Przeglądając oferty sklepów natkniesz się na dziesiątki, jak nie setki ofert urządzeń do zaparzania kawy. Często pojawia się zatem pytanie jaki zaparzacz do kawy kupić? Sprawdź poniższy ranking zaparzaczy do kawy, w którym oprócz nazwy urządzenia i producenta znajdziesz cenę, opinie i parametry techniczne każdego zaparzacza.

Tradycyjny zaparzacz do kawy tłokowy pozwoli Ci wyciągnąć głębię aromatu z każdej porcji zmielonej kawy. Wystarczy wsypać kawę do pojemnika i zalać gorącą wodą. Za pomocą specjalnego tłoczka oddziela się fusy od naparu. Tak przygotowany napój jest już gotowy do picia. Przed zakupem nowego urządzenia pojawić się może jednak kilka ważnych pytań. Jaki zaparzacz do kawy kupić? Na jakie parametry techniczne zwracać szczególną uwagę oraz ile kosztuje dobry zaparzacz do kawy?

Przed zakupem urządzenia w pierwszej kolejności sprawdź pojemność zaparzacza do kawy. Jeżeli urządzenie oferuje pojemność ok. jednego litra, to zdecydowanie powinno wystarczyć na zaparzenie do 3 filiżanek kawy. Jeżeli chcesz jednorazowo parzyć większe ilości naparu, poszukaj urządzenia oferującego większą pojemność zbiornika. Kolejną ważną kwestią jest materiał z jakiego wykonane jest urządzenie. Najlepszym wyborem będzie zaparzacz ciśnieniowy do kawy wykonany ze szkła żaroodpornego i stali nierdzewnej. Dzięki temu mycie urządzenia nie będzie sprawiać kłopotów, co pozytywnie wpłynie na jego żywotność.

Oprócz tradycyjnych zaparzaczy do kawy na rynku możemy spotkać zaparzacze typu kawiarka. Najczęściej składają się one z trzech podstawowych elementów jak pojemnik na wodę, pojemnik na kawę oraz małego dzbanka. Po wlaniu wody do dolnego pojemnika i wsypaniu kawy do specjalnej komory na środku urządzenia stawiamy kawiarkę na gaz. Gotująca się woda znajdująca się w dolnej części kawiarki pod ciśnieniem filtruje kawę, dzięki czemu otrzymany napój jest aromatyczny i bez fusów.

Zaparzacz do kawy – Ranking 2020

Poniżej znajduje się ranking zaparzaczy do kawy, w którym znajdziesz najlepsze urządzenia do zaparzania kawy dostępne na rynku. Dodatkowo w rankingu znajdują się takie informacje jak opinie, cena oraz parametry techniczne każdego urządzenia. Nie wiesz jaki zaparzacz do kawy kupić? Sprawdź poniżej.2 opinii o “Jaki zaparzacz do kawy kupić?”

  1. kupiłam zaparzacz do kawy w ikea ale nie wiem jak go używać… niby do zaparzacza dołączona była instrukcja obsługi ale nie mam bladego pojęcia o co w niej chodzi… wstyd się przyznać, ale kupiłam go bo cena była kusząca…

Dodaj opinię