Jaką maszynkę do makaronu, faworków i pierogów kupić?

3.5/5 - (19 votes)

Maszynka do makaronu, faworków i pierogów

Makaron to podstawa wielu dań nie tylko kuchni włoskiej, ale także polskiej. Jednak przygotowanie domowego makaronu bez maszynki to nie lada wyzwanie. Jak przygotować makaron samodzielnie w domu? Jaką maszynkę do makaronu wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Wybór odpowiedniej maszynki do makaronu nie jest prosty. Obecnie na rynku dostępne są maszynki do makaronu elektryczne i ręczne. Oba te rozwiązania pozwalają na uzyskanie pysznego makaronu o wybranej grubości. Główna różnica polega na tym, że przy maszynce ręcznej musimy kręcić specjalną korbką, a w maszynce elektrycznej cały proces krojenia ciasta odbywa się automatycznie.

Niezależnie od sposobu działania maszynki do robienia makaronu powinna ona być wykonana ze stali nierdzewnej, która zapewni wysoką żywotność urządzenia.

Ręczne maszynki do robienia makaronu

Tradycyjna maszynka ręczna pozwala na przygotowanie dwóch typów makaronu. Pierwszy z nich do nitki o grubości 2mm, które idealnie nadają się do klasycznego rosołu. Drugi typ makaronu jaki możemy przygotować to spaghetti, czyli makaron o grubości 7mm. Wielu producentów oferuje do maszynek ręcznych dodatkowe nakładki pozwalające na wykonanie kolejnych typów makaronów jak ravioli.

Ręczna regulacja grubości makaronu pozwala na indywidualne dopasowanie grubości ciasta. Dodatkowo warto wybrać urządzenie wyposażone w antypoślizgowe nóżki zapobiegające poruszaniu się urządzenia podczas kręcenia makaronu. Jaką ręczną maszynkę do makaronu wybrać?Elektryczne maszynki do makaronu

Jeżeli stawiasz na wygodę użytkowania, to elektryczna maszynka do makaronu zdecydowanie Ci się spodoba. Urządzenie to oprócz wałkowania i krojenia ciasta oferuje dodatkowo funkcję wyrabiania i mieszania, co znacznie przyspiesza przygotowanie makaronu. Wybierając elektryczną maszynkę do makaronu zwróć szczególną uwagę na moc silnika. Najczęściej maszynki wyposażone są w silnik o mocy od 100 do 180 W, co w zupełności wystarczy do wydajnej i cichej pracy.

W komplecie z elektryczną maszynką do robienia makaronu znajdziesz również dodatkowe nakładki rozszerzające funkcjonalność urządzenia. Dzięki nakładkom bez problemu przygotujesz makaron nitki, muszelki, wstążki oraz ciasto na faworki i pierogi.

Maszynka do makaronu Ranking 2020

Do grona najpopularniejszych producentów maszynek do makaronu możemy zaliczyć Marcato, Hoffner, Kinghoff, Unold, Hendi, Camry, Westmark, Russel Hobbs, Tescoma i Fackelmann. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie maszynki do robienia makaronu. Zobacz poniższy ranking maszynek, który pozwoli podjąć decyzję jaką maszynkę do makaronu kupić.

3 opinii o “Jaką maszynkę do makaronu, faworków i pierogów kupić?”

  1. Elektryczna maszynka do makaronu jest fajna, ale kupując trzeba patrzeć z jakiego materiału wykonany jest podajnik na ciasto. Tanie maszynki wypakowane są tanim plastikiem, który szybko pęka i nie idzie ich skleić. Wiem bo sama to przerabiałam, teraz zainwestowałam w maszynkę do makaronu Zelmer. Szybko działa, nie hałasuje no i ma same dobre opinie w sieci.

Dodaj opinię