Wykończenie mieszkania – o czym warto pamiętać?

Rate this post

Wykończenie mieszkania to nie jest proste zadanie. Musimy połączyć nasz gust z budżetem i funkcjonalnością zaplanowanego wystroju, a także przypilnować, aby wszystkie instalacje, podłogi i inne elementy wyposażenia zostały poprawnie zamontowane. Jak zatem w miarę sprawnie poradzić sobie z rozgardiaszem o nazwie „remont”?

  1. Planowanie ma sens
  2. Warto trzymać budżet w ryzach
  3. Nad tempo lepiej przekładać jakość

Planowanie ma sens

Niezależnie od tego, czy wykańczamy mieszkanie samodzielnie, czy zatrudniamy do tego ekipę, w pierwszej kolejności powinniśmy przygotować plan działań. Nie musi on być bardzo szczegółowy, ale powinien zawierać najważniejsze elementy, jak np. układanie podłóg, podłączanie instalacji czy umeblowanie, a także ramy czasowe, w jakich chcemy się zmieścić. Tworząc taki schemat działań rozbijamy jedno wielkie zadanie na szereg mniejszych, przez co łatwiej jest nam obserwować postęp prac i nie ulegamy szybkiemu zniechęceniu. W przypadku, gdy mieszkanie dokańcza za nas ekipa remontowa, plan działań jest również podstawą do rozliczania jej z pracy i monitorowania przebiegu całości.

Warto trzymać budżet w ryzach

Urządzanie mieszkania może pochłonąć naprawdę duże pieniądze – wszystko zależy od tego, jakiego standardu wykończenia oczekujemy. Niezależnie od tego, czy preferujemy prostotę i minimalizm, czy wystrój „na bogato”, przed rozpoczęciem wykańczania wnętrz dobrze jest sporządzić budżet swoich wydatków. Nie tylko pozwoli nam to na opanowanie wszystkich rachunków i faktur, ale także jest większa szansa, że zmieścimy się w ramach zaplanowanych na remont pieniędzy. W przypadku wynajęcia ekipy do urządzenia naszego M jest to prostsze zadanie, ponieważ przed rozpoczęciem pracy zostanie sporządzony profesjonalny kosztorys. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem https://urzadzamypodklucz.pl.

Nad tempo lepiej przekładać jakość

Powiedzenie „gdy się człowiek spieszy, to się diabeł spieszy” nie wzięło się znikąd. W przypadku wykańczania mieszkania nadmierne tempo może skutkować poważnymi usterkami, które później zwykle jest ciężko usunąć. Oczywiście, sam sprawny postęp prac jest istotny, jednak nie próbujmy się z nikim ścigać, szczególnie jeżeli zatrudnieni przez nas fachowcy wyjaśniają, skąd i dlaczego potrzebują określoną ilość czasu na wykonanie swojego zadania. Jeżeli zaczniemy zbyt szybko użytkować świeżo położoną podłogę czy nie zagruntujemy ścian przed malowaniem, później możemy mieć o wiele większy problem, niż odczekanie jednego dodatkowego dnia przed pójściem dalej z urządzaniem.

Dodaj opinię