STIGA PowerPack 24V: urządzenia akumulatorowe do drobnych prac wokół domu

Rate this post

Ogród to miejsce odpoczynku, gdzie z przyjemnością i w spokoju można spędzić wolny czas. Nic nie powinno zakłócać cennych chwil relaksu, szczególnie hałas generowany przez pracujące urządzenia ogrodnicze. Rozwiązaniem jest sprzęt akumulatorowy, z którym w idealnej ciszy zadbasz o przydomowy krajobraz.

Dzięki serii PowerPack 24V możesz w pełni oddać się swojemu hobby – pielęgnacji przydomowego ogrodu. To 5 wysokowydajnych urządzeń zasilanych przez zintegrowany akumulator litowo-jonowy Li-ion o mocy dorównującej silnikowi spalinowemu. W trakcie pracy możesz bez ograniczeń wymieniać go pomiędzy poszczególnymi maszynami – wymontować z jednej, by wmontować do innej w zależności od rodzaju wykonywanej czynności. Jedno ładowanie wystarczy, by przyciąć krzewy i drzewa ozdobne wraz z żywopłotem oraz uprzątnąć podjazd z nagromadzonych zabrudzeń, między innymi kurzu, pyłu, piachu, pokosu itp.

  • efektywna praca z dbałością o środowisko: bez hałasu i spalin,
  • komfort: koniec z potykaniem się o kabel czy zamartwianiem o wystarczającą ilość paliwa,
  • oszczędne utrzymanie: bez konieczności sezonowej konserwacji,
  • bezpieczeństwo: system antywibracyjny eliminuje wibracje generowane przez pracujące urządzenie,
  • wytrzymałość: długi czas pracy przy krótkim ładowaniu. Akumulator nie ulega mechanicznemu zużyciu, co przekłada się na wydajną i bezawaryjną pracę,
  • łatwe przechowywanie: kompaktowe urządzenia zajmują mało miejsca, a dzięki niewielkiej wadze możesz swobodnie przenieść je w dowolne miejsce.

Podcinarka do koszenia trawnika

W małym ogrodzie tradycyjna kosiarka nie zawsze znajdzie zastosowanie. Wykaszanie i trymowanie trawy wraz wyrównywaniem jej przy krawężnikach na niewielkiej powierzchni, to zadanie dla poręcznej podcinarki. Regulowana, miękka, a dzięki temu wygodna, kierownica ułatwia manewrowanie urządzeniem i umożliwia precyzyjne koszenie trawnika nawet w trudno dostępnych miejscach, np. pomiędzy rabatami, pod krzewami czy wokół drzew. SGT 24 AE została wyposażona w system Tap&Go; po lekkim dociśnięciu żyłki do podłoża głowica podcinarki wysuwa się automatycznie.

Podcinarka akumulatorowa to doskonała alternatywa dla kosiarki. Z jej pomocą z łatwością utrzymasz trawnik w doskonałej kondycji bez szkody dla roślin ozdobnych

Źródło: www.stiga.pl

Podkrzesywarka i sekator do formowania zieleni wokół domu

Multitool SMT 24 AE — podkrzesywarka akumulatorowa z sekatorem na wysięgniku w zestawie — sprawdza się zarówno w formowaniu koron drzew i wysokich krzewów ozdobnych, jak i żywopłotów. Długi na 51 cm, laserowo ostrzony, nóż wraz z 20-centymetrową prowadnicą pozwalają na staranną, lekką oraz bezpieczną pracę. Komfort zwiększają dodatkowo praktyczne rozwiązania — optymalne rozłożenie systemu nośnego akumulatora odciąża plecy, a specjalnie zaprojektowane szelki pozwalają na swobodne kluczenie ostrzem pomiędzy gałązkami osobom prawo- i leworęcznym.

Sekator zasilany technologią akumulatorową dostępny jest w sprzedaży także jako urządzenie niezależne: SHT 24 AE. Płynne cięcie zapewnia ergonomiczna rączka z funkcją obrotu o 180°, tj. w trzech pozycjach. W trakcie pracy możesz swobodnie zmieniać położenie rękojeści w taki sposób, by dogodnie przyciąć zbędne odgałęzienia bez obawy o uszkodzenie zdrowych pędów roślin.

Multitool czy sekator? Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, możesz być spokojny o dobrą formę roślin ozdobnych!

Źródło: www.stiga.pl

Pilarka do przycinania drzew

Wkrótce, końcem sierpnia, warto przeprowadzić drugie w roku cięcie prześwietlające drzew owocowych. Do usunięcia grubszych gałęzi wykorzystaj pilarkę akumulatorową SC 24 AE. Za łatwość obsługi odpowiada system  szybkiego napięcia łańcucha za pomocą koła nastawczego – bez wysiłku i co najważniejsze, konieczności stosowania dodatkowych narzędzi.

Pracując z pilarką akumulatorową, bez robienia zbędnego szumu wokół siebie, sprawnie przytniesz drzewa wokół domu. Przy okazji przygotujesz drewno na zimę.

Źródło: www.stiga.pl

Dmuchawa do porządków w ogrodzie i wokół domu

Wbrew pozorom utrzymanie porządku wokół domu nie jest praco- ani czasochłonne. Pokos rozrzucony na podjeździe, drobne gałązki krzewów zaścielające rabatę po skończonej pracy z sekatorem czy podkszesywarką, liście opadłe z drzew, a także kurz i pył brudzące taras – wszystko, co zaśmieca teren wokół domu, uprzątniesz przy pomocy dmuchawy akumulatorowej. SBL 24 AE ułatwia sezonowe porządki, dzięki miękkiemu uchwytowi
i funkcji regulacji prędkości powietrza – do 60 m/s.

Przy pomocy dmuchawy akumulatorowej z łatwością zaprowadzisz porządek dookoła domu

Źródło: www.stiga.pl

Urządzenia akumulatorowe z serii PowerPack 24V bezbłędnie wywiązują się z powierzonych im zadań: pielęgnacji zieleni oraz utrzymania porządku w niedużym ogrodzie, bez hałasu iw sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. To lekki, poręczny i łatwy w obsłudze, a przy tym niezawodny sprzęt ogrodowy, z którego pomocą profesjonalnie zadbasz o przydomowy krajobraz.

 

 

Dodaj opinię