Różnica między anteną dookólną i kierunkową

Rate this post

Żeby odbierać telewizję dobrej jakości, trzeba wyposażyć się w odpowiednią antenę. Na rynku dostępne są rozmaite produkty, które różnią się od siebie budową i sposobem działania. Można wyposażyć się w antenę pokojową, ale również taką, która będzie znajdowała się na zewnątrz. Przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na ich temat, co pozwoli na wybór takiego modelu, który będzie działał najlepiej w danej lokalizacji. Odwiedź sklep Ihaa, aby obejrzeć proponowane produkty i dobrać dla siebie taki, który zagwarantuje bezawaryjną transmisję. Wybór anteny dookólnej lub kierunkowej będzie zależał od kilku czynników. Zapoznaj się z nimi, a na pewno nie będziesz mieć problemów z jakością sygnału telewizyjnego w przyszłości. Szeroki asortyment dostępnych produktów pozwala na zakup dokładnie takiego urządzenia, jakie jest potrzebne.

Czym charakteryzują się anteny dookólne?

Anteny dookólne mają charakterystyczny kształt dysku. Mogą wychwytywać sygnał w zakresie 360°. Oznacza to w praktyce, że transmisja dociera do nich z każdej strony. To sprawia, że dobrze się sprawdzają w miejscach, w których zasięg jest ograniczony. Antena dookólna będzie więc idealną opcją dla osób, które mieszkają w takich lokalizacjach, gdzie na drodze pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem mogą pojawić się obiekty wywołujące zakłócenia. Zalicza się do nich zarówno trudną topografię terenu, jak i zabudowania lub duże grupy drzew. Najlepiej, aby antena dookólna dvb t znajdowała się w niewielkiej lub średniej odległości od nadajnika. Można wyposażyć się w modele ze wzmacniaczem oraz takie, które nie są wzbogacone o takie rozwiązanie. Antena dookólna dvbt-2 charakteryzuje się stosunkowo łatwym montażem. Jeśli więc zależy Ci na bezawaryjnej transmisji, a mieszkasz w miejscu, w którym sygnał może zanikać, postaw na takie rozwiązanie. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję dostępu do ulubionych kanałów w każdej sytuacji.

Kiedy warto postawić na anteny kierunkowe?

Anteny kierunkowe działają z kolei najwydajniej, kiedy są ustawione z uwzględnieniem miejsca, w którym znajduje się nadajnik. Mogą odbierać sygnał bez konieczności montażu wzmacniacza nawet z dużej odległości, która przekracza 45 km pod warunkiem, że zostaną skierowane w dobrą stronę. Takie urządzenia dobrze się więc sprawdzą na terenach nisko zurbanizowanych, gdzie nie ma zbyt wielu przeszkód na drodze, za to nadajnik telewizyjny jest oddalony. Anteny kierunkowe dvbt przeważnie charakteryzują się dużym zyskiem, co oznacza, że dobrze sobie radzą z odbiorem, nawet zanikającego sygnału. Takie rozwiązanie może być zupełnie wystarczające, ale trzeba zwrócić uwagę na to, aby sprzęt został poprawnie zamontowany, ponieważ od tego będzie zależała jakość sygnału. Jeśli interesują Cię anteny kierunkowe, cena będzie na pewno istotnym elementem, który wpłynie na wybór określonego modelu. Sprawdź naszą ofertę, aby zdecydować się na taki produkt, który będzie charakteryzował się wysoką jakością oraz niskim kosztem.

Dodaj opinię