Refleksole – gwarantują skuteczną barierę optyczną

Rate this post

Refleksola to rodzaj osłony okiennej. Możliwe jest zamontowanie refleksoli wewnątrz budynku jednak częściej montuje się ją po zewnętrznej stronie. Przeważnie umieszczane są w pozycji pionowej. Popularne nazwy pod którymi możemy znaleźć je także w internecie to rolety screen lub rolety zaciemniające.

Co do konstrukcji rolet to najważniejsza jest trwałość, solidna aluminiowa konstrukcja. Środek wykonany jest z materiałów, które dzięki swoim właściwościom gwarantują skuteczną barierę i pozwalają zachowaniu stałej komfortowej temperatury w pomieszczeniu.

Materiał skutecznie przysłania powierzchnię okna i jest on skonstruowany w taki sposób, że rozprasza promienie słoneczne i odbija je, nie dopuszczając do ich przeniknięcia przez okno. Tak właśnie refleksole chronią pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem.

Występują w wielu odmianach. Najpopularniejsze są rolety ekranowe, które chowają się w kasecie, a po boku posiadają prowadnice, które wykonane są np. z ekstrudowanego aluminium. Istnieją jednak prostsze modele, które nie posiadają kasety, a boczne prowadnice zastąpione są żyłkami.

Refleksole a działanie promieni słonecznych

Ich niesamowitą zaletą jest to, że montując je na zewnątrz przeszklenia w pomieszczeniu nadal masz dobrą widoczność i możesz podziwiać widoki, jednocześnie chroniąc siebie przed słońcem i przegrzaniem budynku. To skuteczne zmniejszenie wpadającego do pomieszczenia światła dziennego oraz zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

Polecane są szczególnie do wnętrz, w których występuje duża ilość przeszkleń. Choć są one modne i prezentują się niezwykle uroczo, to w szczególnie upalne lato może okazać się, że nagrzewają się zbyt mocno.

System sterowania

Refleksole zewnętrzne mogą być zasilane poprzez napęd ręczny lub elektryczny. Mogą być uruchamiane zarówno za pomocą pilota jak i przełącznika. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej daje jeszcze lepsze rezultaty i pozwala całkowicie zautomatyzować poruszanie roletami i ochronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Można je zaprogramować tak aby opuszczały się bądź podnosiły w zależności od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Takie rozwiązanie stosowane jest szczególnie tam, gdzie niezbędna jest automatyzacja np. w budynkach użyteczności publicznej.

Jeżeli chodzi o montaż jest wyjątkowo prosty i praktycznie każdy sobie z nim poradzi. Wystarczy odpowiednio wymierzyć wnękę okienną, wybrać odpowiadający nam kolor i zamówić produkt np. tutaj: https://dopasujrolety.pl/pergole-i-refleksole/32-refleksol-r-95-ziiip.html. Cała konfiguracja odbywa się online, a my otrzymujemy produkt skrojony na miarę. To pomaga nam zaoszczędzić czas.

Pozwalają na ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych

Materiały użyte w refleksolach występują w różnych strukturach i mają różną przenikalność promieni słonecznych. W zależności od potrzeb możemy otrzymać efekt pełnego zaciemnienia lub wybrać większą przepuszczalność, zachowując dobrą widoczność. Wysokiej klasy tkaniny występują w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu możesz dopasować je do swoich potrzeb i wyglądu budynku.

Zastosowanie takiej ochrony sprawi, że może zostać zmniejszone zużycie prądu przez klimatyzatory. W przypadkach, kiedy problem z przegrzanym pomieszczeniem występuje jedynie w bardzo upalne dni, może okazać się, że po zastosowaniu refleksoli montaż drogiego systemu klimatyzacji będzie zbędny. Refleksola to także dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie, ale także zdrowsze. Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach przez dłuższy czas może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Może powodować rozwój chorób układu oddechowego i prowadzić do wysuszenia błon śluzowych. Refleksole są więc świetnym rozwiązaniem nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego zdrowia. Dopasuj idealne do swojego okna https://dopasujrolety.pl/pergole-i-refleksole/25-refleksol-r-120-ziiip.html

Dodaj opinię