Lampka LED do czytania. Jak wybrać odpowiedni model?

Rate this post

Lampka LED to niezastąpiony element wyposażenia domu, choć przyda się również w podróży. Jak wybrać odpowiedni model? Najważniejsze wskazówki na ten temat znajdziecie w naszym poradniku. 

Prawidłowe oświetlenie to kluczowy czynnik w przypadku wielu czynności. Jest wymagane np. podczas prac precyzyjnych, majsterkowania, malowania, pisania, pracy na komputerze, czytania czy układania puzzli i grania w gry planszowe. Znalezienie odpowiedniej lampki do każdego z tych zadań nie jest jednak łatwe. Na szczególnie duże problemy powinniście jednak przygotować się, jeśli zależy nam na lampce, która będzie nie tylko skuteczna, ale też uniwersalna. Tymczasem stawka jest naprawdę wysoka, bo w grę wchodzi nie tylko nasz komfort i przyjemność, ale też zdrowie oczu. By pomóc wam w uniknięciu takich wątpliwych „atrakcji”, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki do czytania, pisania lub pracy przy komputerze.

Lampka LED klips – korzystaj z niej w dowolnym miejscu i czasie. Jak wybrać sposób zasilania lampki?

Na rynku znajdziecie wiele typów lampek dedykowanych do wspomnianych czynności. Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy poszczególnymi modelami jest sposób zasilania. Pod tym względem wyróżniamy przede wszystkim lampki bateryjne oraz zasilane bezpośrednio z sieci elektrycznej. Te pierwsze dzielą się dodatkowo na lampki z wymiennymi bateriami oraz wyposażone w akumulatory do wielokrotnego ładowania. Jeśli zależy wam na jak największej uniwersalności, wybierzcie właśnie którąś z odmian lampek bateryjnych. Lampka LED może być używana dosłownie wszędzie. Skorzystacie z niej nie tylko w domu, ale też w pociągu, na kempingu lub w hotelu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że lampki bateryjne pozwolą wam cieszyć się lekturą lub spokojnie pracować nawet w razie awarii elektryczności.

Lampy LED z klipsem- uniwersalne i praktyczne światło do różnych czynności. Wybierz lampkę do czytania i komputera

Kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze lampki do czytania i innych czynności jest jej mocowanie. Na rynku dostępne są różne rodzaje lampek – np. stojące lub wyposażone w elastyczny pałąk. Zdecydowanie najwygodniejszą opcją będzie jednak lampka z klipsem. Bez problemu przypniecie ją np. do blatu biurka lub okładki podczas czytania książki. Lampy zaciskowe mogą być ponadto mocowane do regałów, półek wiszących czy wezgłowia w sypialni. Lampka LED klips, dzięki możliwości precyzyjnego skierowania strumienia światła, pozwoli wam kompleksowo zadbać o swoją wygodę i dobre samopoczucie, doskonale chroniąc wzrok przed zmęczeniem.

Dodaj opinię