Jaką płytę do zabudowy wybrać? Porównanie dwóch modeli od topowych producentów

5/5 - (1 vote)

Jak wybrać płytę indukcyjną do zabudowy, która spełni wszystkie wymagania domowników i pozostanie przy tym modelem bezawaryjnym? Z pewnością warto zwrócić uwagę na jej producenta, zastosowane rozwiązania i dodatkowe funkcje, które potrafią znacznie ułatwić codzienną pracę w kuchni. Oto porównanie dwóch modeli – jeden jest propozycją firmy Bosch, drugi natomiast marki Whirlpool.

Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E – elegancja i funkcjonalność w niedrogim urządzeniu

Bosch PIE631FB1E to model płyty, która posiada cztery pola indukcyjne. Urządzenie to proponuje użytkownikowi 17 poziomów mocy grzania każdego z pól wraz z wyłącznikiem bezpieczeństwa, który automatycznie wykryje, jeśli na płycie jakiś garnek pozostawiony został zbyt długo. To, co naprawdę zwraca na siebie uwagę w tym modelu, to funkcja shortClean. Dzięki niej gdy na płycie pojawi się jakieś zabrudzenie, chociażby dlatego, że gotowana właśnie zupa się na nią wyleje, można posprzątać powstały bałagan, dokładnie umyć urządzenie, a później powrócić do gotowania – płyta zapamięta wcześniejsze ustawienia, dlatego nie będzie potrzeby ponownego programowania pól indukcyjnych. Każde z tych pól może zostać zaprogramowane czasowo zupełnie niezależnie od siebie.

Płyta Bosch PIE631FB1E wyposażona jest w czujniki, które pozwalają jej wykryć obecność garnka na polu indukcyjnym. Gdy gotowanie dobiegnie końca, poinformuje ona o tym domowników za pomocą sygnału dźwiękowego. Model ten wzbogacony jest także w timer, pozwalający kontrolować czas gotowania, oraz blokadę ochraniająca przed przypadkową zmianą ustawień.

Płyta indukcyjna Whirlpool WF S8865 NE – maksymalna kontrola nad funkcjami i poborem prądu

Whirlpool WF S8865 NE podobnie jak propozycja od firmy Bosch posiada 4 pola indukcyjne. W całości wykonana jest z elegancko wyglądającego szkła ceramicznego. Płyta posiada 18 poziomów mocy grzania, w tym także funkcję gotowania na bardzo niskim poziomie mocy, dzięki czemu zużycie prądu pozostaje pod całkowitą kontrolą użytkownika. Dzięki funkcji utrzymywania w cieple przyrządzony wcześniej posiłek nie musi być podgrzewany w kuchence mikrofalowej po powrocie któregoś z domowników do domu. Dodatkowo korzystać można także z funkcji roztapiania, na przykład czekolady, z której zamierza się zrobić słodką polewę ciasta, oraz timera.

W modelu Whirlpool WF S8865 NE znaleźć można dwie szczególnie zasługujące na uwagę funkcje. Pierwsza z nich to powerManagement, dzięki której istnieje możliwość ustawienia maksymalnej mocy osiąganej przez płytę indukcyjną podczas jej działania. Zapewnia to pełną kontrolę na poborem prądu. Druga z funkcji to Szósty Zmysł płyty. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie ocenić temperaturę garnka lub innego naczynia stojącego na polu indukcyjnym i dobrać optymalny poziom mocy, pozwalający osiągnąć wrzenie wody.

Bosch vs Whirlpool, czyli jak wybrać płytę idealną?

Jedno jest pewne – zarówno Bosch, jak i Whirlpool, to od lat doceniani producenci różnego rodzaju urządzeń używanych w domach. Na tej podstawie dość łatwo o wniosek, że oba opisane w artykule modele warte są zaufania i powinny działać niezawodnie przez całe lata od zakupu. Niemniej jednak każdy z modeli płyt cechuje się wyjątkowymi funkcjami i rozwiązaniami, których przydatność warto ocenić na podstawie osobistych wymagań i preferencji. Wybór płyty indukcyjnej nie ogranicza się ani wyłącznie do wymienionych tu modeli, ani nawet do tych dwóch producentów, co dobrze widać na stronie https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy.bhtml.

Płyta Bosch PIE631FB1E zachwyca funkcjonalnością. Jej proste, a zarazem niezwykle przydatne funkcje takie jak shortClean, czy możliwość zaprogramowania czasowego każdego z pól indukcyjnych, idą w parze z naprawdę atrakcyjną ceną urządzenia. Z pewnością jest to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie praktyczność wszystkich funkcji, w które wyposażona jest płyta.

Model Whirlpool WF S8865 NE to pełna kontrola nad poborem prądu, wiele poziomów mocy grzania pól indukcyjnych, oraz przede wszystkim Szósty Zmysł, dzięki któremu urządzenie samo potrafi dobrać optymalne ustawienia. Jakość i elegancki wygląd, na który liczyć można przy wyborze tego modelu płyty, z pewnością docenią ci, którzy chcą zainwestować w urządzenie bezawaryjne i sprawdzające się w różnych sytuacjach.

Dodaj opinię