Jak wybrać kabinę prysznicową?

Rate this post

Kabina prysznicowa to podstawowe wyposażenie łazienek zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach usługowych. Kabiny prysznicowe są bardziej oszczędne niż tradycyjne wanny, w dodatku zajmuj znacznie mniej miejsca co jest dobrym wyjściem dla niewielkich łazienek. Podstawowym elementem wyposażenia kabin prysznicowych jest brodzik, jednak często spotkać można nowoczesne kabiny prysznicowe typu „walk in”, które go nie posiadają. Kabiny taki posiadają wiele możliwości konfiguracji, dlatego łatwo dopasować je do aranżacji reszty pomieszczenia. Jak wybrać kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa – jaki kształt?

Pierwszą decyzja, jaka powinniśmy podjąć, jest wybór miejsca, w którym kabina prysznicowa zostanie umieszczona. Pozwoli to na wybór odpowiedniego jej kształtu. Bardzo popularne są kabiny półokrągłe, umieszczane w narożniku pomieszczenia. Szkło przezroczyste to podstawowy materiał, z którego wykonane są drzwi prysznicowe, a sama kabina posiada zazwyczaj płytki lub głęboki brodzik. Możemy zdecydować się także na kabiny prysznicowe prostokątne lub kwadratowe. Powinny one mieć rozmiar przynajmniej 90 x 90 centymetrów, mniejsze zazwyczaj stosuje się jedynie w ostateczności. Coraz powszechniejsze stają się z kolei kabiny prysznicowe pięciokątne, jest to jednak rozwiązanie do łazienek o nieco większej powierzchni. Salony Hoff oferują kabiny prysznicowe o każdym z tych kształtów do naszej łazienki.

Nowoczesne kabiny prysznicowe – z brodzikiem czy bez?

Brodzik jest elementem uzupełniającym kabiny prysznicowej, dlatego powinien mieć podobny kształt, jak ona. W zależności od sposobu montażu w każdej łazience możemy wykorzystać brodziki na nóżkach, brodziki montowane na podłodze oraz te, które umieszczone są na podstawie ze styropianu. W zależności od swoich potrzeb możemy zdecydować się na brodzik głęboki lub płytki. Możemy także wybrać kabinę prysznicową walk in, w której brodzik nie występuje. Kabiny takie optycznie powiększają łazienkę, w dodatku są bardzo wygodne w użytkowaniu. Musimy tylko pamiętać, iż wymagają one odpowiedniego ukształtowania powierzchni podłogi oraz zamontowania odpływu liniowego. W niewielkich łazienkach sprawdzi się ścianka prysznicowa, wykonana z takich materiałów jak szkło przezroczyste czy tworzywo sztuczne. kabiny i brodziki mozna zobaczyć na stronie: https://www.salonyhoff.pl/kabiny-i-brodziki-radaway/

Jakiego rozmiaru kabinę prysznicową wybrać?

Optymalnym rozwiązaniem w przypadku kabin prysznicowych będzie sytuacja, gdy minimalny wymiar kabiny wynosił będzie 90 centymetrów, a dłuższy bok będzie nieco większy. Dobór rozmiaru i kształtu kabiny w stosunku do łazienki zależy od jej metrażu, ale przyjmuje się, iż nie powinien on być mniejszy niż 70 x  70 centymetrów. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie kabin o wymiarach asymetrycznych. W małych łazienkach powinno stosować się w kabinach drzwi rozsuwane lub umieszczone na rolkach. Ważna jest także wysokość kabiny prysznicowej – może ona wynosić nawet 220 centymetrów, jednak kabiny z wysoki brodzikiem zazwyczaj nie mają więcej niż 170 centymetrów wysokości.

Konstrukcja kabiny prysznicowej – ramowa czy z uchwytami?

W przypadku kabin prysznicowych bardzo ważne jest mocowanie ścianek i drzwi. Drzwi rozsuwane musza być zamocowane tak, by lekko przesuwały się na rolkach i nie wypadały podczas zamykania. Konstrukcja ramowa kabin jest najczęściej spotykana, popularne są także kabiny półramowe, w którym nie występują pionowe profile wewnętrzne. Kabiny ramowe cechują się dużą szczelnością, co zapobiega wyciekom wody przy otwieraniu i zamykaniu. Konstrukcja bezramowa natomiast wykorzystuje uchwyty mocowane do ściany – zazwyczaj składają się z grubych, szklanych tafli, a jedynymi elementami szkieletu są profile wewnętrzne lub zewnętrzna rama. Różnego rodzaju kabiny prysznicowe dostępne są na stronie: https://www.salonyhoff.pl/kabiny-prysznicowe/

Dodaj opinię