Głośniki Bluetooth – czym się charakteryzują?

Rate this post


Głośniki Bluetooth cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Ich największą zaletą jest kompaktowość, która umożliwia zabranie ich w dowolne miejsce. Co warto wiedzieć o głośnikach Bluetooth? Gdzie można je wykorzystać? Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze? Podpowiadamy.

Czym są głośniki Bluetooth?

Głośniki Bluetooth są rodzajem bezprzewodowych głośników, których działanie opiera się na technologii Bluetooth lub NFC. Jest to zazwyczaj niewielkich rozmiarów mobilne urządzenie, które pozwala na połączenie się ze sprzętem wyposażonym w jedną z wyżej wymienionych technologii. Może być to np. laptop, smartfon, tablet czy telewizor.

 

Ze względu na swoje rozmiary jest on łatwy do przenoszenia co stanowi jedną z jego największych zalet. Pozwala on również na odtwarzanie muzyki w o wiele lepszej jakości niż ta oferowana przez głośniki fabrycznie wbudowane w dane urządzenie. Niektóre bardziej zaawansowane modele głośników Bluetooth pozwalają na generowanie dźwięku przestrzennego.

Dlaczego warto posiadać głośniki Bluetooth?

Główną zaletą głośników Bluetooth jest łatwość ich przenoszenia. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia co pozwala nam zabrać je ze sobą np. podczas podróży lub wspólnego wyjścia ze znajomymi. Jedynym warunkiem działania głośnika Bluetooth jest bliskość urządzenia źródłowego. Są one znakomitym rozwiązaniem np. podczas grilla ze znajomymi pozwalając na odtwarzanie muzyki z telefonu w wysokiej jakości.

 

Niektóre modele głośników Bluetooth charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Duża tolerancja na wilgoć oraz zabrudzenia czynią z tych urządzeń idealnego towarzysza górskich wędrówek lub biwaków. Niektóre modele są wodoodporne, co sprawia, że wyjście na basen lub wycieczka nad jezioro również nie będą im straszne.

Głośniki Bluetooth – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

W przypadku głośników Bluetooth duże znaczenie ma wielkość. Ten parametr warto wziąć pod uwagę w kontekście przeznaczenia głośnika. Jeżeli będzie służył nam on głównie w domowym zaciszu to możemy pozwolić sobie na nieco większy model. W przypadku zabierania go na wycieczki lub wypady ze znajomymi warto stawiać na jak najbardziej kompaktowe urządzenia.

Kolejnym parametrem, który jest powiązany ze sposobem wykorzystania głośnika jest czas pracy. W przypadku użytku domowego nie ma on aż tak dużego znaczenia. Urządzenie można szybko podładować. Inaczej sprawa wygląda w sytuacji użytkowania na zewnątrz. Podczas imprez plenerowych duże znaczenie ma czas pracy baterii. Powinien on wynosić co najmniej 10 godzin.

 

Dodaj opinię