Czy warto korzystać z klękosiadu?

Rate this post

Czy warto korzystać w klękosiadu? Czym właściwie jest klękosiad? Jaki klęcznik do biura wybrać? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Co to jest klękosiad?
  2. Fotele biurowe – jakie są rodzaje klękosiadów?
  3. Dlaczego warto kupić klękosiad zamiast standardowego krzesła biurowego?

Masz siedzący tryb pracy? Zauważyłeś, że ostatnio coraz częściej bolą Cię plecy? Już teraz wypróbuj klękosiad! To wygodne krzesło, które pomaga uzyskać prawidłową pozycję ciała. Zaleca się jednak, by używać go od 2 do maksymalnie 4 godziny bez żadnej przerwy. A zatem zamiennie ze standardowym fotelem biurowym. Czym dokładnie jest klękosiad i z jakich jeszcze powodów warto kupić tego rodzaju rozwiązanie? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Co to jest klękosiad?

Standardowy klękosiad to swego rodzaju ergonomiczne krzesło, znane również jako klęcznik czy krzesło rehabilitacyjne. Jeśli skarżysz się na ból pleców podczas siedzenia, gwarantujemy, że wspomniany klęcznik będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Taki klękosiad składa się z miękkiego oparcia dla kolan oraz siedziska, które jest z reguły pochylone do przodu pod kątem 30 stopni. Taka konstrukcja wymusza, aby siedzący na nim użytkownik zawsze przyjmował prawidłową postawę swojego ciała. W trakcie siedzenia pozycja ta jest zwykle bardziej naturalna. Miednica natomiast ustawiona jest tak, jak byłaby, gdyby użytkownik stał. A zatem dzięki klęcznikowi możemy uzyskać również prawidłowy kształt odcinka lędźwiowego. To wszystko sprawia, że sam klęcznik daje ogromny komfort plecom, a siedzenie na nim jest wygodniejsze, niż ośmiogodzinna praca przed komputerem na standardowym fotelu biurowym.

Pozycja, którą uzyskuje się na klękosiadzie, angażuje także mięśnie grzbietu. Wykorzystuje się je go utrzymania wyprostowanej pozycji, a to z kolei poprawia kondycję tych mięśni, które odpowiadają za poprawną sylwetkę.

Fotele biurowe – jakie są rodzaje klękosiadów?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów klęczników. Najpopularniejszy to klękosiad biurowy klasyczny, zbudowany z siedziska i klęcznika. Elementy te obija się najczęściej pianką poliuretanową oraz łączy ze sobą odpowiedniej jakości stelażem. Sam stelaż może mieć budowę regulowaną i taką warto wybierać, aby móc ustawić klękosiad do własnych potrzeb.

Dostępne są również klękosiady biurowe z oparciem, które służy za podporę dla okolicy lędźwiowej. Takie rozwiązanie pomaga lepiej zadbać o prawidłową i przede wszystkim wyprostowaną postawę.

Jeśli zależy Ci na tym, aby odciążyć Twój kręgosłup, zniwelować bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego czy zapobiec wadom postawy, już dziś znajdź i zamów odpowiedni dla siebie klękosiad! Gwarantujemy, że tego rodzaju krzesło ergonomiczne zwiększy również poczucie komfortu, a samo siedzenie przestanie być nieprzyjemne i uciążliwe.

Dlaczego warto kupić klękosiad zamiast standardowego krzesła biurowego?

Jak już wspominaliśmy, dzięki klęcznikowi uzyskujemy komfortową i prawidłową pozycję, która odciąża plecy. Tym samym eliminuje ich ewentualny ból, który może doskwierać podczas siedzenia na klasycznych fotelach biurowych. Do zalet klękosiadu zalicza się także działanie rehabilitacyjne oraz przeciwdziałanie przyjmowaniu zgarbionej i niepoprawnej pozycji ciała. Prawidłową pozycję uzyskujemy w tym przypadku naturalnie i bez żadnego wysiłku.

Dostępne na rynku klęczniki mają regulację wysokości, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować wysokość do własnych potrzeb. Warto decydować się również na klękosiady z kółeczkami, które znacząco ułatwiają przenoszenie siedziska z miejsca na miejsce. Ponadto klęczniki są małe i równie niewiele ważą – bez problemu zmieszczą się pod każdym biurkiem.

Dodaj opinię