Urządzasz grilla? Nie zapomnij o tych akcesoriach!

4.5/5 - (2 votes)

Dobra pogoda i świetnie zamarynowane mięso to przepis na udanego grilla. Niemniej jednak w ferworze grillowania nie należy zapominać, jak istotna jest atmosfera podczas uczty na świeżym powietrzu. Poniżej prezentujemy kilka gadżetów, które sprawią, że wypoczynek w towarzystwie skwierczących skrzydełek, karkówki, czy kiełbasek będzie jeszcze lepszy.

Zadbaj o baterie – wybierz powerbank

Jednym z obecnie dość powszechnych gadżetów, które zabieramy ze sobą niemal w każde miejsce, są powerbanki. Banki energii na dobre zadomowiły się w naszych plecakach, torebkach, czy torbach sportowych i wiele osób – zwłaszcza często podróżujących – nie wyobraża sobie bez nich życia. Podczas grillowania również spiszą się one doskonale. Zminimalizują ryzyko rozładowania smartfona, a tym samym pozwolą na jego dłuższe i intensywniejsze użytkowanie – np. poprzez puszczanie ulubionej muzyki.

Powerbank o odpowiedniej pojemności powinien być w stanie naładować smartfon co najmniej 2 – 3 razy. Dobrym rozwiązaniem okażą się sprzęty o pojemności 10 000 lub nawet 20 000 mAh, które będą mogły ładować kilka urządzeń jednocześnie. Podczas wyboru powerbanka warto zapoznać się z jego maksymalnym prądem ładowania. Im jest on większy, tym będzie w stanie szybciej ładować urządzenia.

Nie zapomnij o oprawie muzycznej – postaw na solidny głośnik Bluetooth

Jest to absolutnie podstawowe urządzenie w przypadku osób, które uwielbiają grillowanie w akompaniamencie muzyki. Dobre głośniki Bluetooth są w stanie emitować dźwięk o natężeniu nawet 80 – 90 dB, posiadają wzmocnioną konstrukcję, która chroni je przed zlaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, a wydajny akumulator pozwala na 10 – 20 godzin ciągłej pracy (zależnie od intensywności eksploatacji).

Głośniki Bluetooth mogą być parowane z kilkoma urządzeniami mobilnymi jednocześnie, dzięki czemu każdy biesiadnik będzie mógł łatwo i szybko puścić swoją propozycję utworu bez konieczności mozolnego przepinania kabli oraz robienia długich pauz. Jedną z podstawowych zalet głośników mobilnych są ich kompaktowe gabaryty, które sprawiają, że sprzęt grający z powodzeniem zmieści się w plecaku, torbie, torebce, czy nawet siatce z zakupami. Jedną z ciekawszych serii mobilnych urządzeń grających są atrakcyjne cenowo głośniki Wonderboom, które zapewniają świetne parametry użytkowe.

Masz zaległości w lekturach? Pomyśl o czytniku e-booków

Czytnik książek to dość ekstrawaganckie wyposażenie podczas grillowych uczt. Niemniej jednak nie samą karkówką człowiek żyje. Każdy miłośnik czytania na łonie natury pokocha czytniki e-booków za kompaktowe gabaryty, możliwość pomieszczenia tysięcy książek oraz akumulator, który wytrzyma nawet kilka miesięcy – zależnie od eksploatacji.

Czytniki doskonale sprawdzą się podczas chwili relaksu po grillowaniu lub w czasie przerwy między kiełbaską a skrzydełkami, świetnie wypełniając ten czas aktywnym umysłowo wypoczynkiem, którym nie pogardzi żaden amator dobrej lektury.

Dodaj opinię