Szczoteczka soniczna Opinie i ranking 2020

4.3/5 - (3 votes)

Wybieramy najlepsze soniczne szczoteczki elektryczne

Dobra szczoteczka soniczna do zębów - opinie i ranking

Każdy z nas chce utrzymać swoje zęby w czystości, jednocześnie dbając o zdrowe dziąsła. Tradycyjna szczoteczka manualna może nie tylko niszczyć szkliwo, ale także może powodować obsuwanie się dziąseł oraz ich krwawienie. Elektryczna szczoteczka soniczna charakteryzuje się również większą częstotliwością ruchów główki, co przekłada się dokładniejsze czyszczenie całej powierzchni zębów. Oprócz szczoteczek sonicznych w sklepach spotkać możemy również szczoteczki rotacyjne. Który rodzaj wybrać? Czym kierować się podczas wyboru dobrej szczoteczki sonicznej? Odpowiedzi na te pytania, ranking szczoteczek sonicznych i opinie znajdziesz poniżej.

Szczoteczki soniczne Ranking i opinie 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze szczoteczki soniczne. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaką szczoteczkę soniczną warto kupić poniżej.Zasada działania szczoteczki sonicznej do zębów

Działanie szczoteczki sonicznej opiera się na wykorzystaniu fal dźwiękowych oraz drgań o wysokiej częstotliwości. W efekcie głowica szczoteczki i zamontowane na jej końcu włosy wprawiane są w ruch. Wysoka częstotliwość drgań skutecznie spienia pastę, w efekcie czego wprawione w drgania bąbelki dostają się pomiędzy zęby skutecznie usuwając zanieczyszczenia. Szczoteczki soniczne często polecane są przez stomatologów, podkreślając, że jest to obecnie najlepszy i najłatwiejszy sposób na zachowanie zębów w czystości.

Soniczne szczoteczki są proste w użyciu, dlatego mogą być używane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Wiele testów potwierdza, że dzieci posiadające szczoteczkę soniczną chętniej myją zęby, niż te, używające szczoteczek manualnych. Możemy być zatem pewni, że nasze dziecko za każdym razem chętnie umyje zęby.

Zalety szczoteczek sonicznych

W przeciwieństwie do szczoteczek manualnych, modele wykorzystujące fale dźwiękowe skuteczniej czyszczą przestrzenie pomiędzy zębami z resztek pożywienia. Dzięki drganiom oraz falom dźwiękowym, lepiej usuwają przebarwienia z zębów. Wymiatająca głowica dokładnie usuwa osad oraz płytkę nazębną, nie podrażniając dziąseł. Obsługa szczoteczki sonicznej jest prosta, dzięki czemu nadaje się również do użytku przez dzieci, a pojemny akumulator nie wymaga częstego ładowania. Dodatkowo, część modeli dostępnych na rynku posiada wbudowany licznik, odliczający czas pozostałego szczotkowania.

Zakup szczoteczki sonicznej nie należy do najłatwiejszych, bowiem w sklepach dostępnych jest wiele modeli, oferowanych przez różnych producentów jak: Philips, Oral B, Panasonic, AEG, Hebe, Whitewash, Grundig, Curaprox, Clarisonic, Novama, Seysoo, Foreo, Teesa, Braun czy Dr. Mayer. Każdy z wymienionych producentów oferuje dobre soniczne szczoteczki, cieszące się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Jeżeli nie wiesz jaki model wybrać, sprawdź powyższy ranking szczoteczek sonicznych.

Szczoteczka soniczna czy ultradźwiękowa?

Wbrew pozorom szczoteczki ultradźwiękowe znacznie różnią się od modeli sonicznych. Czym różni się szczoteczka ultradźwiękowa od sonicznej?

Szczoteczka soniczna – największym atutem tego typu szczoteczek jest fakt, że są one stosunkowo tanie. Za pomocą drgań i fal dźwiękowych, resztki pożywienia oraz osad nazębny jest usuwany wraz z pianą. Ten typ szczoteczki idealnie nadaje się do codziennego mycia zębów, również u dzieci. Cena szczoteczki sonicznej nie jest wysoka, w stosunku do możliwości jakie oferuje.

Szczoteczka ultradźwiękowa – mylnie nazywana również soniczną. Zasada działania tego typu szczoteczek jest bardziej skomplikowana, bowiem do usuwania resztek osadu wykorzystywane są fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Szczoteczki ultradźwiękowe są bezpieczne w użyciu. Cena szczoteczki ultradźwiękowej jest jednak wyższa, niż szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna – podsumowanie

Zarówno najlepsza szczoteczka soniczna jak i trochę tańszy model, idealnie sprawdzą się w przypadku każdego rodzaju uzębienia. Soniczne szczoteczki nadają się do mycia zębów u dorosłych, dzieci, a nawet u osób z parodontozą, plombami czy kamieniem nazębnym. Soniczna szczoteczka delikatnie czyści zęby, nie podrażniając dziąseł. Warto jednak zainwestować w nieco lepszy zestaw, w którym oprócz szczoteczki i ładowarki, otrzymamy również zestaw wymiennych końcówek. Nie wiesz jaki model dokładnie wybrać? Sprawdź powyższy ranking szczoteczek sonicznych, cenę oraz opinie na temat każdego modelu.

Najważniejsze zapytania:

  • szczoteczka soniczna ranking 2019
  • szczoteczka elektryczna oral b
  • szczoteczka soniczna opinie
  • szczoteczka soniczna philips
  • ranking szczoteczek elektrycznych
  • jaka szczoteczka elektryczna 2020

2 opinii o “Szczoteczka soniczna Opinie i ranking 2020”

  1. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale elektryczne szczoteczki do zębów są jednym z najczęstszych prezentów na święta Bożego Narodzenia 😀 sama dostałam szczoteczkę soniczną i jestem z niej zadowolona mimo różnych opinii w sieci o drogich końcówkach

Dodaj opinię