Suszarka bębnowa Samsung – dlaczego jej zakup to dobry pomysł?

Rate this post


W dzisiejszym świecie możemy spotkać bardzo wiele sprzętów, których głównym zadaniem jest ułatwienie naszego życia. Przykładem tego typu urządzenia mogą być zmywarki, które zdejmują z nas obowiązek uporczywego zmywania ręcznego. Innym przykładem, którym dzisiaj zajmiemy się nieco szerzej, są suszarki do prania. Czy suszarka bębnowa Samsung to dobra propozycja dla każdego gospodarstwa domowego, czy może zbyteczny dodatek? Jeśli chcesz poznać odpowiedź, zapraszamy do czytania!

Suszarka bębnowa Samsung – kiedy takie urządzenie jest przydatne?

Suszenie naszego prania może nie jest trudnym zajęciem, ale z całą pewnością bywa uciążliwe. Kiedy wyciągniemy z pralki wszystkie świeżo wyprane elementy garderoby, musimy zorganizować dla nich niezbędną przestrzeń do wysuszenia. W przypadku dużych domów z ogrodem sprawa nie jest taka skomplikowana, gdyż całą odzież można bez większych problemów wywiesić na zewnątrz, oczywiście o ile pozwalają na to warunki pogodowe.

Jednakże jeśli mamy małe mieszkanie, poprawne rozwieszenie prania sprawia wiele kłopotów. Po pierwsze może zdarzyć się tak, że w naszym mieszkaniu nie zmieścimy tylu sznurków i stojaków, żeby naraz wysuszyć całą porcję prania. Po drugie, nawet jeśli nam się to uda, zabierzemy sobie sporo cennej przestrzeni, która jest nam przecież niezbędna do codziennego funkcjonowania.

W takich sytuacjach suszarka bębnowa Samsung może się okazać wręcz niezastąpiona. Suszarka z pompą ciepła lub wywiewowa sprawi, że nasze pranie będzie mogło być zawsze suche, miękkie i pachnące, bez konieczności rozwieszania sznurków w całym mieszkaniu.

Samsung – suszarka do prania

W ofercie marki Samsung suszarka do prania występuje w wielu różnych wersjach. Najczęściej występującym podziałem suszarek na pranie jest ich dzielenie ze względu na metodę działania – w ten sposób wyróżnimy suszarki wywiewowe i kondensacyjne, natomiast szczególnym rodzajem suszarek kondensacyjnych będzie suszarka z pompą ciepła. Którą opcję wybrać, jeśli zależy nam na łatwym i bezproblemowym suszeniu odzieży?

Suszarka wywiewowa to najprostszy rodzaj suszarki bębnowej Samsung, który po skończonej sesji z praniem wywiewa ciepłe powietrze ze swojego wnętrza. Suszarki tego typu przeważnie są korzystne pod względem finansowym, jednak do ich poprawnego działania niezbędne jest ich podłączenie do systemu wentylacji, żeby zebrana para mogła znaleźć ujście.

W przypadku suszarek kondensacyjnych ta kwestia została rozwiązana nieco inaczej. Para po skończonym suszeniu jest skraplana i zbiera się w specjalnym zbiorniczku, który następnie należy opróżnić. To rozwiązanie jest nieco droższe, jednak przy jego zastosowaniu nie będziemy mieli problemów z przystosowaniem łazienki do nowego urządzenia.

Suszarka z pompą ciepła to ekologiczny typ suszarek bębnowych. Jeśli chodzi o odprowadzanie pary, odbywa się to w taki sam sposób jak w suszarkach kondensacyjnych. Różnica pomiędzy nimi a suszarkami z pompą ciepła polega na tym, że w przypadku tych drugich energię niezbędną do wysuszenia prania pobiera pompa ciepła. Jej działanie możemy porównać do odwróconej lodówki – nasze chłodziarki oddają ciepło ze środka i wymieniają je na chłód, natomiast pompy ciepła odzyskują energię cieplną z powietrza, w zamian wypuszczając powietrze nieogrzane. To przeważnie najdroższe suszarki bębnowe, pozwalające jednak na niedrogą eksploatację.

Dodaj opinię