Sprytne pomysły na małe mieszkanie

Rate this post

Małe mieszkanie może być problematyczne do zaaranżowania, ale jeśli dobrze wszystko rozplanujemy, możliwe będzie uzyskanie przytulnego, funkcjonalnego i komfortowego zacisza domowego. Przy odrobinie kreatywności da się wyczarować wspaniały wystrój, cieszyć estetycznymi wnętrzami, w których przebywać będzie się z prawdziwą przyjemnością. Nie bez powodu mówi się, że małe jest piękne. Jak w takim razie uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Jakie rozwiązania sprawdzą się w przypadku małego mieszkania?

Jeśli chcemy mieszkać we własnych czterech kątach, ale ze względów finansowych nie możemy pozwolić sobie na zakup wielkopowierzchniowego lokum, pozostaje nam wybór tego o bardziej ograniczonym metrażu. Nic jednak straconego! Nieduże mieszkania mogą być bardzo funkcjonalne i przytulne pod warunkiem, że dobrze przemyślimy ich urządzenie. Na rynku nie brakuje rozwiązań dedykowanych właśnie pomieszczeniom z ograniczonym metrażem, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Idealnym rozwiązaniem byłoby zamówienie mebli na wymiar, co pozwala na wykorzystanie do maksimum każdej wolnej przestrzeni we wnętrzach. Wspaniale sprawdzają się meble narożnikowe, za pomocą których możliwe stanie się zagospodarowanie nawet rogów pomieszczeń. Do niewielkiej kuchni świetnie nadadzą się szafki narożne z drzwiczkami łamanymi lub otwieranymi pod kątem 45 stopni. Wspaniale sprawdzi się też ława narożnikowa ze schowkiem na drobiazgi pod siedziskiem. Z kolei do gabinetu warto wstawić biurko narożnikowe z nadstawką. W niedużym salonie mile widziane będą sofy narożne z funkcją spania. Dostępne są w wielu kolorach, kształtach i ciekawym wzornictwie. Optymalnym wyborem do małego mieszkania jest dwuosobowa sofa z wysokim oparciem, która posłuży jako miejsce do przenocowania niespodziewanych gości. W łazience również przyda się szafka łazienkowa narożna, dzięki której można będzie zagospodarować każdy wolny kąt.

Co jeszcze warto mieć na uwadze podczas urządzania niedużego wnętrza?

W przypadku niedużego metrażu świetnie sprawdza się otwarta przestrzeń, przez co powierzchnia będzie sprawiała wrażenie większej. Usunięcie zbędnych ścian i regałów przełoży się także na swobodniejsze przemieszczanie się. W przypadku niedużego metrażu wystrzegać powinno się przepychu, zbędnych bibelotów. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być minimalizm, prostota, naturalność. Godne polecenia będą meble z dodatkowymi funkcjonalnościami, czyli z wysuwanym stolikiem, podstawką na laptopa czy półkami. Jeśli nie chcemy, aby meble przytłaczały niedużego wnętrza, to warto wybrać te na smukłych i stalowych nóżkach, które nadadzą mu lekkości. Ciekawym rozwiązaniem będzie także zabudowa na podeście składająca się z szafy ubraniowej zamykanej przesuwnymi drzwiami i otwartych półek. Nieszablonowym pomysłem jest ukrycie łóżka gościnnego pod podłogą, a mianowicie trzymanie materacy ukrytych w podeście. Jeśli mamy wysoki sufit, to warto to wykorzystać i zdecydować się na antresolę. Z kolei miejsce do pracy może znaleźć się w płytkiej wnęce przy schodach, w szafce z drzwiczkami otwierającymi się w dół lub we wnęce pomiędzy dwoma regałami z rozsuwanymi drzwiami.

Dodaj opinię