Podłączenie pralki w domu

Rate this post

Często samodzielnie zamontowane urządzenie zaczyna wibrować podczas wyżymania pralki

Oznacza to, że instalacja jest nieprawidłowa. Dlatego przed zakupem należy koniecznie zdecydować się na miejsce ustawienia pralki i sprawdzić zalecenia montażowe specjalistów. Należy skontaktować się z hydraulikiem z Wrocławia w celu prawidłowego montażu pralki.

Pralka musi być zainstalowana i podłączona nie tylko zgodnie z instrukcją obsługi, ale także z pewną znajomością procesu. Niedopełnienie tego obowiązku może w łatwy sposób unieważnić gwarancję na Twój drogi zakup.

Pralko-suszarka musi być ustawiona możliwie stabilnie

Czynność wirowania powoduje silne wibracje, które nasilają się, jeśli urządzenie nie jest prawidłowo ustawione. Skraca to żywotność urządzenia. Odpływ może być podłączony na dwa sposoby: poprzez podłączenie węża do zlewu lub wanny lub poprzez podłączenie do oddzielnego odpływu w ścianie Pierwsza metoda jest prosta i tania, ale wyjątkowo zawodna i nie zawsze wygodna. W końcu pralka to rzecz stacjonarna, więc najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie węża spustowego do kanalizacji.

Osobno należy rozważyć zasilanie

Nie zawsze możliwe jest podłączenie pralki do istniejącej sieci elektrycznej – jest to urządzenie dość energochłonne. Może być konieczne poprowadzenie oddzielnej linii i zainstalowanie wyłącznika automatycznego. Oczywiście kwestie bezpieczeństwa elektrycznego są najważniejsze. Tylko wykwalifikowany specjalista posiadający odpowiednią wiedzę będzie w stanie ocenić, czy jest taka potrzeba.

Podłączenie pralki kończy się próbnym uruchomieniem, bez prania, ale z proszkiem. Celem pierwszego mycia jest sprawdzenie, czy wszystko działa prawidłowo: pobór wody, wirowanie, spust oraz upewnienie się, że nie ma żadnych wycieków.

Dodaj opinię