Odkurzacz Electrolux – który wybrać? Polecamy!

Rate this post

Niezastąpionym sprzętem wykorzystywanym w domu do sprzątania jest odkurzacz. Electrolux to jedna z najbardziej znanych na rynku marek tych urządzeń, dlatego warto postawić na któryś z proponowanych przez nią modeli. Odkurzacze oferują obecnie bardzo wiele zaawansowanych funkcji. Dostępne są modele workowe i bezworkowe, z kablem lub bezprzewodowe. Dowiedz się, na jakie kwestie zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza i jak dobrać urządzenie idealne do swoich potrzeb!

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza?

Kilka podstawowych cech, na które warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny model odkurzacza marki Electrolux to:

  • energooszczędność,
  • rodzaj filtra,
  • komfort użytkowania,
  • odpowiednia moc i siła ssania,
  • głośność,
  • dodatkowe funkcje.

Aby dobrać właściwy sprzęt, warto przede wszystkim zastanowić się, gdzie i jak zamierzasz go używać, a także, na jakich funkcjach zależy Ci najbardziej.

Energooszczędność i rodzaje filtrów w odkurzaczach Electrolux

Niemal każdy odkurzacz Electrolux ma niski pobór energii (klasa energetyczna A). Warto sprawdzić ten parametr przed zakupem, zwłaszcza jeśli żyjesz w zgodzie z naturą i starasz się być eko. Wszystkie modele posiadają również wydajny filtr. Poszczególne rodzaje wkładów zapewniają różną ochronę przed drobnoustrojami, co jest istotne dla osób zmagających się z alergiami.

Wygoda użytkowania – rodzaje odkurzaczy Electrolux

Jeżeli chodzi o wygodę użytkowania, wiele zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Dobór odpowiedniego odkurzacza marki Electrolux powinien być uzależniony także od metrażu domu lub mieszkania i rozmieszczenia oraz dostępności gniazdek elektrycznych. Jakie modele masz do wyboru?

  • Bezworkowe, bezprzewodowe – lekkie, zwrotne, nie zabierają wiele miejsca, sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach.
  • Workowe – wyposażone w kabel i wymienne worki, są ekonomiczną opcją.
  • Autonomiczne – czyli niewielkie roboty sprzątające.

Dobranie odpowiedniej mocy odkurzacza

Metraż pomieszczeń pozostaje również ważnym parametrem, jeżeli chodzi o wybór mocy urządzenia – podobnie jak ilość zabrudzeń. Jeżeli współdzielisz przestrzeń z wieloma domownikami, a w domu lub mieszkaniu mieszkają również dzieci i zwierzęta, wybierz jak najbardziej wydajny odkurzacz. Marka Electrolux oferuje zarówno modele o stałej mocy, jak i te z opcją regulacji siły ssania.

Choć mogłoby się wydawać, że większa moc wiąże się ze wzrostem głośności pracy, nie zawsze tak jest. Hałas znacznie wpływa na komfort sprzątania, dlatego warto stawiać na jak najcichsze urządzenia. Większość odkurzaczy Electrolux generuje od ok. 55 do 80 dB – to istotna kwestia, jeśli mieszkasz np. w bloku lub masz małe dzieci.

Modele odkurzaczy Electrolux dla wymagających

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń wyposażonych w dodatkowe funkcje. Dla osób zmagających się z alergiami i chorobami układu oddechowego lub posiadaczy zwierząt doskonałym rozwiązaniem będzie odkurzacz wodny. Marka Electrolux przygotowała szeroką ofertę takich urządzeń. Dzięki specjalnemu pojemnikowi wypełnionemu wodą zanieczyszczenia nie trafiają z powrotem do powietrza, nie unoszą się, a grzyby i pyłki zostają skutecznie wyeliminowane. Z kolei dla tych, którym zależy na wykorzystywaniu odkurzacza do bardziej kompleksowych porządków, świetnym wyborem będzie model piorący, którzy umożliwia pranie tapicerki i dywanów.

Wybierz odkurzacz Electrolux idealny do swoich potrzeb!

Wybór właściwego odkurzacza może sprawić, że sprzątanie przestanie być przykrym obowiązkiem. Dobrze dobrany sprzęt ułatwi i przyśpieszy pracę. Sprawdź odkurzacze Electrolux na stronie sklepu Neonet. Szwedzka marka już od ponad 100 lat dostarcza klientom niezawodne i innowacyjne rozwiązania z kategorii AGD.

Dodaj opinię