Niezbędne akcesoria komputerowe do każdego biura i freelancerów

5/5 - (2 votes)

Niezbędne akcesoria komputerowe do każdego biura i freelancerów

Coraz więcej osób na całym świecie zajmuje stanowiska biurowe. Dzięki technologii i oczekiwaniom konsumentów, z każdym rokiem pojawiają się nowe stanowiska pracy, które wymagają komputeryzacji, automatyzacji, robotyki lub kreatywności. W dalszym ciągu jednak przydatne są posady administracyjne, które od zawsze wymagały od zatrudnionych pracowników wielu godzin przy biurku – co nierzadko powodowało zazdrość wśród osób wykonujących swoje obowiązki w sposób fizyczny. 

Kiedyś potrzebne były dokumenty, drukarki i artykuły papiernicze. Dziś? Podstawowym wyposażeniem jest komputer, monitor i odpowiednie aplikacje. Czy pracownik biurowy i freelancer potrzebuje czegoś jeszcze? Odpowiedzią na to pytanie chcemy zająć się w dzisiejszym artykule. 

Jeśli nie wiesz, jak podjąć właściwy wybór, skonsultuj się z konsultantem technologicznym. Profesjonalne firmy oferujące sprzęt komputerowy (np. sklep Dell: gigam.pl)

Czego potrzebuje każdy pracownik biurowy?

Chociaż komputer wydaje się być stosunkowo niedrogim narzędziem biurowym, jeśli ma służyć jedynie do prac administracyjnych, to ilość niezbędnych akcesoriów czasem może być zaskakująca. Oczywiście do każdego komputera stacjonarnego należy dodać myszkę i klawiaturę, które będą wydajne, sprawne i przede wszystkim nowoczesne – asortyment starej generacji często był bardzo toporny w obsłudze, dużej wielkości i jego użytkowanie powodowało hałas rozpraszający innych. Doskonałym wyborem o klasycznym wzornictwie i atrakcyjnej cenie, będzie biała, przewodowa klawiatura o niskim profilu, czyli Dell KB216 Quietkey USB – w połączeniu z ergonomiczną i delikatną myszką Dell Wired Mouse with Fingerprint Reader – MS819, potrafią stworzyć naprawdę ciekawy zestaw. 

Każdy pracownik biurowy powinien dysponować niewielkimi głośnikami, by w razie konieczności móc odtworzyć plik multimedialny, szkolenie lub stworzyć prezentację w sposób profesjonalny. W pomieszczeniach gdzie pracuje kilka osób, lepszym wyborem mogą być słuchawki, dlatego warto wszystko zaplanować zakup o wiele wcześniej. 

Czego dodatkowo potrzebuje freelancer?

Dlaczego podzieliliśmy freelancerów i pracowników biurowych, chociaż obydwie grupy swoje zadania zazwyczaj wykonują przed komputerem? Osoby posiadające wolny zawód rzadko lubią być ograniczane za pomocą jakichkolwiek zobowiązań lub nawet przewodów. Dysponują zazwyczaj komputerem stacjonarnym tylko i wyłącznie w celach awaryjnych, a ich podstawowym sprzętem jest laptop umożliwiający pracę z każdego miejsca na świecie. 

Podstawą jest wytrzymała oryginalna torba do laptopa, która będzie charakteryzować się wysoką klasą wodoodporności. Dzięki temu warunki atmosferyczne nie będą problemem, gdy freelancer będzie musiał jechać do klienta z projektem lub podczas podróży między domem i miejscem pracy (np. salą coworkingu). Touchpad nie zawsze jest wygodny, więc warto zainwestować także w mysz – tym razem lepszym pomysłem będzie produkt bezprzewodowy, np. Dell WM126 Wireless Optical Mouse. 

W obydwu przypadkach warto wyposażyć siebie lub swoich podwładnych w różnego rodzaju adaptery i przewody, które będą służyć do transportu danych z różnych nośników. Świetnym pomysłem jest m.in. Dell Adapter DA300 o bardzo niewielkim rozmiarze i atrakcyjnej wadze, dzięki czemu może być komfortowo transportowany. 

Dodaj opinię