Na co zwrócić uwagę przy wyborze frytkownicy?

5/5 - (1 vote)

Tak, jak każde urządzenie w naszym domu i frytkownica musi być przemyślanym wyborem. Spędzając wiele godzin na przeglądaniu asortymentu w sklepach stacjonarnych, czasami możemy się złapać na tym, że po prostu wpatrujemy się w półkę pełną produktów i nic nie możemy stamtąd wywnioskować. Każde urządzenie wydaje się już takie same, a jedyną różnicą, jaką dostrzegamy jest kolor.

Jak wybrać frytkownicę?

Zwróć uwagę na to, że Twój wybór może być podyktowany jedynie gabarytem, kształtem i kolorem, ale Twoją uwagę powinny przykuć jeszcze inne parametry, dzięki którym użytkowanie z tego sprzętu nie sprawi Ci kłopotu a jego żywotność nie skończy się po jednym sezonie. Ciekawy wybór znajduje się na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/frytownice.html, znajdziesz tam wiele ciekawych rozwiązań i propozycji do Twojego domu.

Moc frytkownicy wpływa nie tylko na pobór prądu w Twoim domu, ale także na czas, w którym nagrzeje się w niej olej. Im wyższa moc Twojego sprzętu, tym szybciej możesz zacząć przygotowywać smażone ziemniaki. Pamiętajmy też o tym, że moc urządzenia do smażenia ma wpływ na cenę, za którą będziesz mogła mieć swój nowy gadget w domu. Jeżeli jesteś zdecydowana na wydanie do 200 złotych, to w tej kwocie, znajdziesz model o mocy w przedziale od 1000 W do 1500 W, co daje możliwość swobodnego przygotowywania kilku porcji frytek, bez konieczności wystudzenia narzędzia.

Pojemność frytkownicy

Zazwyczaj na rynku są dostępne sprzęty, które mają pojemność do 1,8 kilograma, ale zdarzają się też mniejsze. Frytkownice z małą pojemnością nie zawsze można rozpoznać na pierwszy rzut oka, gdyż ich gabaryty przypominają te „normalne”, ale po zdjęciu wieka, okazuje się, że misa, pomieści jedynie 200 gramów surowych ziemniaków. Dobrą praktyką, jest dokładne czytanie parametrów, które wskazuje nam do wglądu producent, żeby nie być niemile zaskoczonym po odpakowaniu nowego „pomocnika” w domu. Jeżeli jednak zależy Ci na przygotowywaniu jednorazowo bardzo dużej porcji frytek, dla wielu osób, to niestety powinnaś rozejrzeć się w ofercie producentów, która przeznaczona jest dla właścicieli małych punktów gastronomicznych.

Udogodnienia

Kupując nową frytkownicę, możesz liczyć na nowoczesne rozwiązania takie jak: Programator czasu. Dzięki tej funkcjonalności nie musisz „pilnować” garnka, w którym smażą się frytki. Nie będziesz musiała przewracać i mieszać frytek na patelni, na rozgrzanym oleju, z nadzieją, że tym razem może się nie poparzysz. W przypadku frytkownicy, wystarczy, że nastawisz programator na wybrany czas smażenia. W większości modeli masz możliwość na smażenie do 30 minut bez przerwy. Kolejną niespodzianką jest to, że uchwyt, którym chwytamy rozgrzany kosz z frytkami, jest ruchomy i bez problemu możemy go zdjąć po zakończonym używaniu sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musisz się martwić o to, że Frytkownica jest niestandardowych kształtów i nie zmieści się na półkę.

Dobrą praktyką jest wybierać sprzęt, który będzie Ci się podobał a jego design będzie Cię cieszył, ale pamiętaj o funkcjonalnych rozwiązaniach. Niestety niekiedy zapominamy o tym ważnym aspekcie i jesteśmy niezadowoleni z wyboru, uznając to za kolejną naszą zakupową porażkę.

Więcej produktów i promocji, znajdziesz na stronie https://www.neo24.pl/

Dodaj opinię