Meble drewniane szare czy w naturalnej barwie? Które wybrać?

Rate this post

Meble drewniane są lubiane od wielu lat. Polacy doceniają ich ponadczasowość, trwałość i estetyczny wygląd, dlatego szafy, komody i stoły wykonane z drewna cieszą się niesłabnącą popularnością, pomimo zmieniającej się mody. Jeżeli szukasz mebli drewnianych dla siebie, sprawdź, jakie są odpowiednie do wnętrza, które urządzasz.

  1. Meble drewniane – poznaj ich zalety!
  2. Meble sosnowe w naturalnym kolorze – gdzie pasują?
  3. Szare meble niezastąpione w stylu prowansalskim lub skandynawskim

Drewno jest materiałem niezwykle popularnym w Polsce. Wykonuje się w niego regały, komody, łóżka, a także wiele innych mebli. Drewno jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, eleganckie i stylowe. Jak wybrać meble drewniane do swojego domu?

Meble drewniane – poznaj ich zalety!

Wybierając meble sosnowe, można mieć pewność, że dokonuje się wyboru na lata. Najtrwalsze są meble dębowe, lecz sosna również jest wytrzymałym i eleganckim surowcem, a jego cena jest znacznie niższa. Meble drewniane sosnowe mają jasną barwę, dzięki czemu pomagają optycznie powiększyć przestrzeń. Łatwo dopasować je do pomieszczeń w wielu różnych stylach. Dodatkowo regały, komody bądź szafy wyglądają znakomicie, nawet gdy zmieni się kolor ścian lub dodatki.

Meble sosnowe w naturalnym kolorze – gdzie pasują?

Naturalne meble sosnowe to świetny wybór do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, wiejskim lub retro. Szafki, łóżka i komody wykonane z niemalowanego drewna ukazują piękno drewna w pełnej okazałości, dlatego stanowią eleganckie tło dla wielu dodatków. Szczególnie ciekawie prezentują się meble rustykalne z drewna, dzięki którym można stworzyć wyjątkową kuchnię w dawnym stylu lub urządzić salon, przypominający pokój dzienny w starym, wiejskim domu.

Szare meble niezastąpione w stylu prowansalskim lub skandynawskim

Szare meble oraz meble białe są popularne od kilku lat. Chętnie wybierają je miłośnicy stylu prowansalskiego i skandynawskiego. Takie meble są znakomitym wyborem do ciasnych pomieszczeń, które potrzebują optycznego powiększenia. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się w kawalerkach i małych mieszkaniach w blokach. Atutem białych mebli jest odbijanie światła. Dzięki nim znacznie jaśniej jest w pomieszczaniach słabo doświetlonych lub mających okna od strony północnej.

Wybór koloru mebli drewnianych nie powinien być przypadkowy, dlatego warto zastanowić się nad nim przez jakiś czas. Wskazane jest zwrócenie uwagi nie tylko na styl urządzanego pomieszczenia, ale również na wystrój innych pomieszczeń w domu i zadbanie o spójność ich prezencji.

Dodaj opinię