Materace dla dzieci z pianki i sprężynowe – poznaj ich cechy

5/5 - (1 vote)

Zdrowy sen jest niezbędny, by dzieci prawidłowo się rozwijały. Dzięki niemu szybko rosnący organizm może się zregenerować, odzyskując siły do poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności. Aby pociecha mogła dobrze się wysypiać, potrzebny jest jej solidny materac. Jakie materace dla dzieci warto wybierać?

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla dzieci?
  2. Piankowe materace dla dzieci
  3. Sprężynowe materace dla dzieci

Jakość snu jest ważna w każdym wieku, jednak w przypadku najmłodszych dzieci ma szczególne znaczenie. Niemowlęta i maluchy potrzebują spać znacznie dłużej niż dorośli, gdyż tylko w ten sposób mogą zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Jeżeli chcesz zadbać o zdrowy, głęboki sen swojego dziecka, sprawdź, jakie materace dla dzieci są polecane. Poznaj cechy materacy piankowych i sprężynowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla dzieci?

Zanim zakupi się materac dla dziecka powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na potrzeby dziecka. Maluch może bowiem cierpieć na alergię na kurz lub roztocza bądź potrzebować materaca, który prawidłowo podeprze uszkodzony kręgosłup, biodra itd. Kolejną kwestią jest rozmiar materaca. Do standardowych łóżeczek niemowlęcych odpowiednie są modele w rozmiarze 120×60 cm lub 140×70 cm. Większe materace są niezbędne do łóżeczek dla dzieci starszych.

 Materac piankowy dla dziecka BABY COCO MAX

Wybierając materac, dodatkowo ważne jest przyjrzenie się jego wypełnieniu. Dobrym wyborem dla dzieci są materace piankowe i sprężynowe, które prawidłowo podpierają delikatny kręgosłup i całe ciało maluchów. Takie modele dopasowują się do zmieniającego się ciężaru dziecka, dlatego mogą bez przeszkód służyć przez dłuższy czas. Materace dla dzieci powinny być również wyposażone w zdejmowany pokrowiec, który w razie potrzeby łatwo się wypierze.

Piankowe materace dla dzieci

Piankowe materace dla dzieci są obecnie jedynymi z najpopularniejszych na rynku. Ich atutem jest lekkie i odporne na uszkodzenia wypełnienie z pianki poliuretanowej lub termoelastycznej. Pianka dopasowuje się do ciężaru ciała dziecka, podpierając je na całej długości w odpowiedni sposób. Dodatkowo pianka jest materiałem hipoalergicznym. Dzięki tej właściwości jest bezpieczna nawet dla maluszków cierpiących na alergię.

W przypadku piankowych materaców dla dzieci warto stawiać na modele z wkładem kokosowym, takie jak materac piankowy BABY COCO MAX. Warstwa z włókna kokosowego utwardza powierzchnię do spania, dlatego zwiększa komfort snu maluszka. Dodatkowo kokos poprawia cyrkulację powietrza, chroniąc maluszka przed nadmiernym poceniem i zapewniając mu głęboki sen. Atutem warstwy kokosowej w materacach dziecięcych jest jej hipoalergiczność, która jest szczególnie ważna w przypadku niemowląt narażonych na częste alergie z powodu delikatności skóry.

Sprężynowe materace dla dzieci

Materace sprężynowe są jednymi z najtrwalszych na rynku. Model taki jak materac sprężynowy ALBA posiada wypełnienie, które gwarantuje wysoki komfort snu oraz prawidłowe podparcie kręgosłupa. Sprężyny bonelowe stawiają automatycznie większy opór w miejscach, gdzie nacisk jest zwiększony, dzięki czemu kręgosłup malucha jest chroniony przed uszkodzeniami oraz zwyrodnieniami.

 Materac dziecięcy ALBA, materac sprężynowy dla dziecka

Atutem modelu ALBA jest dodatkowa warstwa pianki, dzięki której komfort korzystania z materaca sprężynowego jest jeszcze wyższy. Pianka dodatkowo chroni maluszka przed nadmiernym poceniem, zapewniając chłód w upalne letnie dni, oraz przed wychłodzeniem, zatrzymując ciepło w mroźne, zimowe noce. Dzięki temu dziecko wysypia się dobrze bez względu na temperaturę w pomieszczeniu.

Dodaj opinię