Łóżko czy kanapa? Jak spać?

Rate this post

Każdy wie, że sen jest niezbędny każdemu z nas. Służy on nie tylko odpoczynkowi, ale też ogólnej regeneracji organizmu. Na to, jak szybko i sprawnie procesy te będą przebiegały, ogromny wpływ ma to, na czym się śpi. Zdecydowanie najwięcej osób śpi na łóżkach lub rozkładanych kanapach. Jakie z tych dwóch możliwości najlepiej wybrać?

Spanie na kanapie

Wiele osób zamiast tradycyjnego i wolno stojącego łóżka wybiera inną możliwość spania, czyli rozkładaną kanapę. Rozwiązanie ma to kilka zalet, jednak równie pokaźna jest listę wad, które trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na spanie na takim sprzęcie.

Najważniejszą zaletą rozkładanej kanapy jest jej niska cena. Łóżko sypialniane potrafi kosztować samo w sobie kilka tysięcy złotych, a dodatkowo doliczyć jeszcze trzeba w podobnej cenie dobrej jakości materac. Łączna kwota robi się na tyle duża, że przekracza możliwość wielu Polaków.

Dodatkowo kanapa charakteryzuje się bardzo ważną cechą, która docenią wszyscy mieszkańcy małych mieszkań. Chodzi oczywiście o bardzo małą ilość zajmowanego miejsca. Po wstaniu można ją złożyć i wykorzystywać jako zwykłą kanapę. A na czas nocy ponownie rozłożyć i na niej spać.

Niestety, choć jest to rozwiązanie tanie i oszczędne w zajmowanym miejscu, to jest jednak również bardzo niewygodne. Kanapa jest miejscem do spania po prostu bardzo mało komfortowym. Nie zapewnia odpowiedniej miękkości i amortyzacji dla ciała, przez co bardzo często osoby śpiące na niej wstają rano z uczuciem bólu i sztywności.

Spanie na łóżku

Drugim rozwiązaniem na to, aby wygodnie spać, jest zakupienie zwykłego łóżka do sypialni.

Charakteryzuje się ono przede wszystkim ogromnym komfortem snu. Łóżko jest z reguły bardzo duże, posiada materac z precyzyjnie dobraną miękkością, przez co zapewnia dobranie do konkretnej śpiącej na nim osoby.

Niestety taka przyjemność wiąże się ze sporymi kosztami. Nawet zwykłe łóżko tapicerowane, które jest najtańsze, potrafi kosztować zawrotne pieniądze. A przecież dodatkowo doliczyć jeszcze trzeba koszt materaca, który sprzedawany jest osobno i dobierany z różnego rodzaju wersji. Mogą to być materace tańsze, niecharakteryzujące się tak dobrymi cechami, jak również te z najwyższej półki.

Dodatkowo pamiętać należy o tym, że do takiego łóżka niezbędna będzie całkiem sporych rozmiarów sypialnia. Łózko, będzie z pewnością elementem centralnym i dominującym, dlatego też, aby móc poprawnie z niego korzysta, koniecznie trzeba posiadać stosunkowo dużą przestrzeń w sypialni.

Jak zatem widać, wybór sprzętu do spania jest całkiem pokaźny i z łatwością można go dobrać do swoich oczekiwań i potrzeb.

Dodaj opinię