Łóżka tapicerowane, drewniane czy kontynentalne? Wybierz swojego faworyta!

Rate this post

Łóżko stanowi najważniejszy element sypialni nie tylko pod względem użytkowym, ale i wizualnym. Odpowiada za nasze dobre samopoczucie i komfort snu. Często służy też do wielu innych czynności – pracujemy w nim, czytamy, oglądamy film, niekiedy nawet jemy. Ze względu na to producenci oferują wiele modeli – łóżka tapicerowane, drewniane czy kontynentalne. Które z nich najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Łóżka tapicerowane i drewniane
  2. Łóżka kontynentalne

Łóżka tapicerowane i drewniane

Łóżka tapicerowane i drewniane są przystosowane do materaca, który należy dobrać osobno i dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. W łóżkach tego typu stosuje się bardzo wytrzymałą i solidną ramę (drewnianą lub stalową), natomiast pod materacem umieszcza profilowany stelaż, mający za zadanie amortyzować każdy ruch ciała. Na rynku istnieje duży wybór zarówno łóżek tapicerowanych jak i drewnianych. Bardzo szeroką ofertę proponuje sklep internetowy https://naturestyle.pl/pl/.

Łóżka drewniane to nic innego jak drewniana rama, do której należy dokupić materac. Łóżko tapicerowane natomiast posiada ramę skrytą, obitą miękką warstwą pianki i tkaniny – skóry lub skóry ekologicznej. Łóżko dzięki temu wydaje się bardziej przytulne i ciepłe. Wielu osobom możliwość wybrania koloru czy faktury tkaniny obiciowej łóżka sprawia ogromną frajdę i pozwala tym samym dopasować mebel do reszty wystroju sypialni. Przeróżne kolory i wzory łóżek tapicerowanych można znaleźć  na stronie https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane.

Zdarza się też, że producenci łóżek tapicerowanych i drewnianych wykorzystują przestrzeń znajdującą się pod stelażem, tworząc tam pojemniki na pościel. Daje to użytkownikom możliwość przechowywania nie tylko pościeli ale i innych rzeczy, na które brakuje już miejsca w sypialnianej szafie czy komodzie.

Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne popularność zyskały w Stanach Zjednoczonych, a ich sława w bardzo szybkim tempie dotarła też do reszty świata. W Polsce zainteresowanie nimi z każdym dniem wzrasta.

Łóżko kontynentalne w odróżnieniu od łóżka tapicerowanego składa się z wbudowanego wypełnienia ze sprężynami bonnelowymi – posiadającymi doskonałe właściwości amortyzujące, dodatkowego sprężynowego materaca kieszeniowego, oraz materaca nawierzchniowego. Jako że łóżko kontynentalne materac ma już wbudowany, nie posiada stelaża. Dzięki wspomnianym wcześniej potrójnym warstwom, wszystkie łóżka kontynentalne są znacznie wyższe niż klasyczne, co zdecydowanie poprawia komfort spania.

Dodaj opinię