Kapsułki do prania czy proszek do prania? Wady i zalety obu rozwiązań

Rate this post

Kapsułki do prania czy proszek do prania? Wady i zalety obu rozwiązań

Rynek jest obecnie przepełniony produktami służącymi do prania, w sklepach wystarczy wejść w dział artykułów chemicznych, a znajdziemy różnorodne środki, z których najpopularniejszymi używanymi w naszych domach są proszki i kapsułki to prania. Ten pierwszy produkt jest znany od zawsze- używały go nasze mamy i babcie. Natomiast kapsułki służące do prania są dosyć nowym wynalazkiem.

Czym zasłużył się proszek do prania?

Proszki do prania są przede wszystkim produktem tradycyjnym, istniejącym na rynku od niepamiętnych czasów. Osoby przywiązane do określonych artykułów, które się sprawdzają rzadko próbują czegoś nowego, uważając że mają to, co jest im niezbędne. Co więcej na rynku mamy szeroki asortyment proszków do prania, dlatego mamy wybór, czy inwestujemy w tańszy, czy też droższy produkt. Te nowocześniejsze są bardzo skuteczne i uniwersalne – możemy prać ręcznie oraz w automacie, w wodzie zarówno ciepłej, jak i zimnej.

Produkt idealny?

Niekoniecznie, proszki do prania nie są pracują samodzielnie, konieczne jest kupno także płynu do płukania, nadającego tkaninom miękkość i przyjemny zapach. Do wad zaliczamy również kłopotliwe dozowanie, a także konieczność usuwania osadów z wnętrza pojemnika na detergent.

Kapsułki do prania nowoczesną alternatywą

Kapsułki do prania stają się coraz bardziej popularne, a kolejni producenci wprowadzają swoje nowości na rynek. Są bardzo wygodne i proste w użyciu, a przy tym higieniczne – nie ma obaw, że się ubrudzimy wkładając je do pralki. Mamy szeroki wybór kapsułek do prania, również możemy wybrać takie, które będą w najbardziej przystępnej dla nas cenie. Obecnie w sklepach znajdziemy różne rodzaje kapsułek do prania: kapsułki z odplamiaczem, płynem do tkanin, preferowane do ubrań białych, kolorowych i wiele innych, asortyment jest naprawdę szeroki. Warto dodać, że są one zazwyczaj w niewielkich pojemnikach, poręcznych, łatwych w przechowywaniu, koniec z rozsypującym się po całej szafce proszkiem!

Wady kapsułek do prania

Proszek do prania możemy używać zarówno do prania ręcznego, jak i mechanicznego, jeśli chodzi o kapsułki takiego wyboru nie ma – możemy je używać tylko i wyłącznie w automatycznej pralce. Są też niekoniecznie wydajne – jedna kapsułka to jedno pranie, nie zależnie od jego ilości. Warto dodać, że nie nadają się do prania wełny i jedwabiu, więc nie są uniwersalne.

Co wybrać? Kapsułki do prania czy proszek?

Wybór jest trudny i nie koniecznie werdykt będzie jednoznaczny – w swoim domu warto mieć zarówno jeden, jak i drugi produkt. Kapsułki do prania sprawdzą się, jeśli zależy nam na szybkim zrobieniu prania – wkładamy kapsułkę i już.  Są bardzo wygodne, na ich korzyść przemawia różnorodność oraz fakt, iż nie musimy dokupywać wypielaczy i płynów do płukania. Natomiast proszek do prania może przydać się zawsze, do zaprania jednorazowych zabrudzeń, czy do starszych pralek typu „frania”. Mamy na uwadze również to, iż tańszymi rozwiązaniami są proszki do prania, a nowocześniejsze produkty mają też swoją cenę, aby produkt okazał się skuteczny. Sprawdź również jak wybrać dobry proszek do prania dla niemowląt.

Dodaj opinię