Jakie meble wybrać do swojej łazienki?

5/5 - (1 vote)

Jakie meble wybrać do swojej łazienki?

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie cechy spełnić muszą meble, na które decydujesz się podczas aranżacji wnętrza? Prawda jest taka, iż wszelkie decyzje związane z wystrojem Twojej wymarzonej łazienki powinny być starannie przemyślane. Połączenie estetyki z funkcjonalnością bywa trudne do zrealizowania. Na szczęście – możliwe.

Unosząca się gorąca para z długiej zimowej kąpieli, mycie czworonoga po zabawie w jesiennym błocie i uciechy malucha, który z radości chlapie na pobliskie urządzenia. Meble w łazience mają naprawdę ciężki orzech do zgryzienia – narażane są na trudne warunki, a przy tym muszą posłużyć nam na lata. Na szczęście, producenci są świadomi tych trudności.

Meble łazienkowe odporne na wilgoć

Podstawowy parametr, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Nie bez kozery tak wiele producentów proponuje nam dedykowane meble, przygotowane na specyfikę tych warunków (np. https://in360.pl/lazienka/meble-lazienkowe.html). W tej sytuacji najoptymalniejszym rozwiązaniem jest wybierać meble z płyt wiórkowych, którego powłoki nie rozklejają się i uodpornione są na wysoką wilgoć. Ważne jest także, aby nie narażać je na długi kontakt z wodą, a wszelkie przetarcia traktować muślinową szmatką, z produktem lub impregnatem, przeznaczonym do mebli łazienkowych lub kuchennych. W przypadku pękania lub pojawiania się grzybicy, należy natychmiast interweniować, a docelowo – rozważyć zakup nowego umeblowania.

Bez wątpienia optymalniejszym i bezpiecznym sposobem okazać się może tzw. bezuchwytowy system otwierania. Dzięki niemu, kontakt z wilgocią jest krótszy, a żywotność mebli – większa.

meble łazienkowe

Funkcjonalne meble łazienkowe

Zadanie mebli łazienkowych jest proste: służą przechowywaniu różnego rodzaju produktów. Pod tą mianom kryją się zarówno lekkie, małogabarytowe opakowania, jak i ciężkie, wielkogabarytowe. Jest to niezwykle ważny parametr, który powoduje uginanie się półek oraz zrywanie haczyków lub zawiasów. W przypadku kosmetyków większych i cięższych, uwzględnij w swojej łazience miejsce na szafkę stojącą, której wymiary i pojemność sprostają oczekiwaniom.

Starannie dobieraj kolory

Prawda jest taka, że kolor kolorowi nie jest równy. Oczywiście, aspekt estetyki gra tutaj pierwsze skrzypce, ale nie ujmuj przy tym niezbędnej funkcjonalności. Łazienka to miejsce,  w którym narażeni jesteśmy na różne zanieczyszczenia i zabrudzenia. Prawda jest taka, że czarne fronty dużo mocniej i wyraźniej podkreślają kurz, zabrudzenia lub odciski palców. Szklane i półmatowe powierzchnie wyjątkowo mocno podkreślają wszelkie powstałe zacieki. Posiadając zwierzaki lub małe dzieci, uwzględnij zwiększone ryzyko zabrudzeń.

Dodaj opinię