Jakie materace są najwygodniejsze?

Rate this post

Wybór materaca nie należy do najłatwiejszych decyzji. Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, co osobę niezorientowaną w sprawie może przyprawić o zawrót głowy. Jakie materace są najwygodniejsze? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie taki sam model będzie odpowiedni dla osób o wysokiej masie ciała, co dla osób niezmagających się z nadwagą. Inny materac sprawdzi się w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa, a jeszcze inny dla alergika czy miłośnika spania na twardej powierzchni. Warto pamiętać, że wybór materaca podyktowany powinien być również pozycją przyjmowaną podczas snu.

Dlaczego wielowarstwowe materace piankowe to najpopularniejsze modele?

Materace piankowe dzielą się przede wszystkim na modele wysokoelastyczne i termoelastyczne. Wysokoelastyczne materace wypełnione pianką HR cechuje wysoka sprężystość i trwałość. Materiał ten jest odporny na odkształcenia, dobrze dopasowuje się do kształtu kręgosłupa i zapewnia podparcie dla odcinka lędźwiowego. Materace wysokoelastyczne są doskonałym wyborem dla osób mających wady i choroby kręgosłupa. Producenci materacy sięgają po nowoczesne, wspierające komfortowy wypoczynek rozwiązania. Łączą piankę z lateksem i matą kokosową, tworząc w ten sposób wielowarstwowe materace piankowe, które są wygodne w użytkowaniu, a dzięki trwałym materiałom przez wiele lat nie zmieniają pierwotnych kształtów.

Materace piankowe to także modele termoelastyczne o znakomitych właściwościach ortopedycznych. Reagują na nacisk i temperaturę ludzkiego ciała. Dopasowują się do niego, dzięki wielu punktom podparcia. Dedykowane są osobom zdrowym, a także cierpiącym na schorzenia kręgosłupa czy bioder. Można stosować je jako materace ortopedyczne i odleżynowe. Wypoczynek na materacu termoelastycznym korzystnie wpływa na ukrwienie ciała. Ponadto modele reagujące na ciepłotę ciała dobrze odprowadzają wilgoć i parę wodną. Nie rozwija się w nich pleśń i nie gromadzą roztocza, co jest wspaniałą informacją dla alergików.

Sprężynowe materace kieszeniowe

Współczesne materace sprężynowe ani w funkcjonalności, ani w budowie nie przypominają tradycyjnych modeli, są przede wszystkim Udoskonalone technologicznie. Warto zwrócić na nie uwagę, poszukując nowoczesnego rozwiązania do sypialni, które zapewni optymalną wygodę i zdrowy sen. Obecnie producenci materacy kieszeniowych wyposażają produkty w sprężyny, umieszczając je w specjalnych kieszeniach, a następnie osłaniają nawet kilkoma warstwami różnego rodzaju pianek. Tego typu modele są trwałe, elastyczne, a także wykazują właściwości hipoalergiczne. Z uwagi na to, że materac kieszeniowy składa się z wielu warstw, jest wysoki, co czyni go odpornym na obciążenia. Świetnie sprawdzi się dla osób o dużej masie ciała. Większość sprężynowych materacy kieszeniowych ma kilka stref twardości, dzięki czemu powierzchnia dopasowuje się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Modele należące do tej grupy są dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z chorobami kręgosłupa.

Dodaj opinię