Jaki odkurzacz piorący i wodny kupić?

5/5 - (1 vote)

Wybieramy najlepsze odkurzacze wodne i piorące na 2020 rok

Odkurzacz piorący - odkurzacz wodny - Ranking i opinie

Utrzymanie idealnej czystości w domu nie należy do najłatwiejszych czynności. Do roli pomocnika domowych porządków najczęściej wybieramy tradycyjny odkurzacz z workiem, bądź nieco nowszy model bezworkowy. Na rynku dostępne są jednak jeszcze inne rodzaje odkurzaczy, jak wodne i piorące. Stanowią one doskonałą alternatywę dla zwykłych odkurzaczy, oferując szereg dodatkowych funkcji. Czym wyróżniają się odkurzacze piorące i odkurzacze z filtrem wodnym? Poniżej znajdziesz wady i zalety tego typu odkurzaczy, podsumowanie opinii i testów oraz najnowszy ranking, w którym zawarte zostały tylko najlepsze modele.

Odkurzacz wodny – który wybrać?

Zasada działania odkurzacza wodnego nie jest skomplikowana. Powietrze wciągane przez odkurzacz filtrowane jest za pomocą wody z wszelkich zanieczyszczeń. Jak to się dzieje? Powietrze przelatując przez pojemnik z wodą oddzielane jest od zanieczyszczeń, a następnie wypuszczane z drugiej strony odkurzacza, podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli. Dużą zaletą odkurzaczy wodnych jest fakt, iż można za ich pomocą wciągać tzw. mokre zanieczyszczenia w tym rozlane mleko, wodę, sok a nawet błoto i roztopiony śnieg, co przydaje się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Odkurzacz z filtrem wodnym to idealna alternatywna dla tradycyjnego odkurzacza. Jaki model wybrać? Poniżej znajduje się ranking najczęściej wybieranych modeli odkurzaczy wodnych.

Odkurzacze wodne Ranking i opinie 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze odkurzacze wodne. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki odkurzacz wodny warto kupić poniżej.Odkurzacz piorący – jaki wybrać?

Odkurzacz piorący idealnie nadaje się do czyszczenia tapicerki, kanap, foteli, mebli i dywanów. Odkurzacz piorący to nic innego jak odkurzacz wodny z funkcją prania, wyposażony w dodatkowe końcówki i dodatkowy pojemnik na wodę. Wewnątrz urządzenia znajdują się najczęściej dwa zupełnie niezależne zbiorniki. W jednym z nich znajduje się czysta woda ze środkami piorącymi, zaś do drugiego trafia woda wraz z zanieczyszczeniami z pranej powierzchni. Dzięki specjalnej dyszy podczas prania wytwarzana jest aktywna piana. Odkurzacze piorące sprawdzą się w każdym domu, lecz dedykowane są szczególnie alergikom, ze względu na dużą higienę pracy (wydmuchiwane powietrze pozbawione jest roztoczy i kurzu). Warto zatem wybrać dobry odkurzacz piorący, dbający jednocześnie o czystość w naszym domu jak i o nasze zdrowie.

Odkurzacze piorące Ranking i opinie 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze odkurzacze piorące. Ranking i opinie aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki odkurzacz piorący warto kupić poniżej.Czym kierować się wybierając odkurzacz piorący i wodny?

Planując zakup nowego odkurzacza w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jak duże i mocne urządzenie potrzebujemy oraz jakie funkcje dodatkowe mogą nam się przydać. Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych parametrów technicznych, na które warto zwrócić szczególną uwagę jeszcze przed zakupem.

Moc odkurzacza – jednym z najważniejszych parametrów jest moc. To właśnie ona wpływa bezpośrednio na wydajność odkurzacza oraz decyduje o jego sile ssącej. Wraz ze wzrostem mocy rośnie również cena odkurzacza piorącego / z filtrem wodnym. Moc urządzenia najlepiej dopasować do rozmiaru czyszczonej powierzchni.

Siła ssąca odkurzacza – od poziomu ssania urządzenia zależy w głównej mierze to, jak sprawnie będzie radzić sobie z usuwaniem ciężkich zabrudzeń. Odpowiednio dobrany model pozwala w znacznym czasie skrócić proces odkurzania. Jeżeli planujesz systematycznie czyścić dywany, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie model z wyższym poziomem ssania.

Zbiorniki na wodę i zanieczyszczenia – bardzo często kwestia ta pomijana jest podczas zakupu, co niesie za sobą pewne konsekwencje. Zarówno pojemność zbiorników jak i ich ilość powinna być odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb. W przypadku, gdy posiadamy duże mieszkanie, powinniśmy zdecydować się na odkurzacz z dużym zbiornikiem, zaś w przypadku mniejszych pomieszczeń lepszym rozwiązaniem będzie niewielki odkurzacz wodny / piorący. Im wyższa pojemność zbiorników, tym odkurzacz jest większy i cięższy. Przed zakupem warto również sprawdzić ilość zbiorników na wodę. Dobre odkurzacze piorące wyposażone są w oddzielne zbiorniki – jeden na czystą wodę, a drugi na zanieczyszczenia.

Wady i zalety odkurzaczy piorących i wodnych

Zdecydowanie największą zaletą odkurzaczy wodnych i tych przeznaczonych do prania jest fakt, że idealnie nadają się do czyszczenia pomieszczeń, w których przebywają alergicy. Podczas pracy urządzenia, zanieczyszczenia oraz roztocze pozostają w zbiorniku z wodą, bez możliwości wydostania się na zewnątrz (w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy). Do kolejnych zalet możemy zaliczyć funkcję prania dywanów, tapicerek i wykładzin oraz możliwość odkurzania zarówno na sucho jak i mokro. W opinii użytkowników, tego typu odkurzacze bardzo dobrze radzą sobie z zaschniętymi plamami oraz mokrymi zabrudzeniami praktycznie każdej powierzchni.

Do wad można zaliczyć przede wszystkim cenę, która jest nieco wyższa niż w przypadku zwykłych odkurzaczy workowych i bezworkowych. Do prania dywanów i tapicerki konieczne jest dokupienie dodatkowych detergentów, co podwyższa koszty użytkowania sprzętu. W zależności od pojemności zbiorników, odkurzacze piorące różnią się wagą i rozmiarem, co również może zostać potraktowane jako wada, szczególnie przez osoby przyzwyczajone do tradycyjnych odkurzaczy workowych.

Odkurzacz do prania tapicerki samochodowej – czy warto?

Czyszczenie tapicerki samochodowej nie należy do najłatwiejszych, dlatego przed przystąpieniem do tego zabiegu warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Odkurzacze przeznaczone do prania tapicerki samochodowej są mniejsze i lżejsze, a co za tym idzie oferują mniejszą moc. Pranie tapicerki nie wymaga tak dużej siły ssącej jak czyszczenie dywanów, czy wykładzin. Modele przeznaczone do czyszczenia wnętrz samochodów w zestawie posiadają dodatkowe końcówki, pozwalające dotrzeć w niemal każdy zakamarek tapicerki.

Dlaczego warto kupić odkurzacz wodny lub piorący? – Podsumowanie

Odkurzacze piorące/z filtrem wodnym pozwalają na dokładniejsze usuwanie zanieczyszczeń i roztocza. Cena urządzenia jest adekwatna do funkcji oraz mocy, jakie oferuje dany model. Podstawowe, tanie odkurzacze wodne idealnie sprawdzą się w małych domach/mieszkaniach, zaś do czyszczenia dużych powierzchni lepszą opcją będzie profesjonalny odkurzacz piorący.  Do najchętniej wybieranych producentów zaliczyć możemy m.in. Karcher, Zelmer, Philips, Welmax, MPM, Bora, Thomas, Clean Maxx, Rainbow, Elise i Vax. Każdy z wymienionych producentów oferuje tanie i profesjonalne odkurzacze piorące i wodne, posiadające dobre opinie wśród. Najpopularniejsze modele wymienionych producentów znajdziesz w powyższym rankingu odkurzaczy piorących i odkurzaczy z filtrem wodnym.

Dodaj opinię