Jaki depilator laserowy? Opinie i ranking 2020

5/5 - (3 votes)

Wybieramy najlepszy depilator laserowy na 2020 rok

Depilator laserowy - opinie, cena

Częsta depilacja ciała z użyciem tradycyjnego depilatora może być uciążliwa, bowiem każdy zabieg to kolejna porcja bólu, jaki musimy znieść. Skuteczniejszym, a zarazem bezbolesnym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Wcześniej wykonywana była tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, lecz teraz każdy może kupić depilator laserowy w sklepie i bez problemu wykonywać ten zabieg samodzielnie w domu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, oferowanych przez różnych producentów. Zatem jaki depilator laserowy wybrać? Który jest najlepszy i który posiada dobre opinie użytkowników? Odpowiedzi na te pytania oraz ranking depilatorów laserowych znajdziesz poniżej.

Depilator laserowy – co to jest?

Depilator laserowy to stosunkowo niewielkie urządzenie, kształtem przypominające suszarkę do włosów, które za pomocą wiązki laserowej uszkadza komórki włosa, co skutecznie przyczynia się do wypadania zbędnego owłosienia. Uszkodzenie komórki włosa powoduje, że ten nigdy już nie odrośnie, co w praktyce przekłada się na długie tygodnie bez włosów na wydepilowanej skórze. Wraz z postępem technologicznym, na rynku pojawiło się wiele różnych modeli oferujących szereg dodatkowych funkcji.

Depilator laserowy Opinie i Ranking 2020

Poniżej znajdziesz najlepsze depilatory laserowe. Ranking i opinie o depilatorach laserowych aktualizowane są na bieżąco. Zobacz jaki depilator IPL warto kupić poniżej.

Domowy depilator laserowy czy zabieg w salonie kosmetycznym?

Usuwanie włosów laserem należy kilkukrotnie powtarzać, aby skutecznie pozbyć się całego owłosienia  z danego fragmentu skóry. Mając do dyspozycji własny depilator laserowy zabieg możemy powtarzać bez wychodzenia z domu. Kilkukrotne wizyty w profesjonalnym salonie wiążą się bowiem z dużymi kosztami. Cena depilatora laserowego nie jest wygórowana, a urządzenie będzie nam służyć przez dobrych kilka lat.

Depilatory laserowe używane w salonach kosmetycznych wyposażone są w lasery o znacznie większej mocy, usuwając włosy z większej powierzchni niż te, których używamy w domach. Czy warto jednak wybrać się do salonu? Wszystko zależy od predyspozycji danej osoby, jednak każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Do plusów zdecydowanie możemy zaliczyć krótki czas spędzony na fotelu w salonie oraz fakt, że zabieg wykonywany jest przez osobę z doświadczeniem. Zdecydowanie wadą wizyty w salonie jest jej cena, która w przełożeniu na potrzebę kilkukrotnych wizyt generuje spory koszt.

Alternatywą oczywiście jest domowy depilator laserowy, który jest stosunkowo niewielki, a przy tym bardzo wygodny w użyciu. W większości przypadków jest on w stanie w pełni zastąpić potrzebę wizyty w salonie. Największą przewagą samodzielnej depilacji jest fakt, że koszt ponosimy tylko jeden raz, a urządzenie jest naszą własnością.

Depilator laserowy – czy warto kupić?

Jak każde urządzenie, tak i depilatory laserowe posiadają zarówno wady jak i zalety. W przypadku tego typu urządzeń zdecydowaną przewagę mają zalety, co przekłada się również na pozytywne opinie wśród użytkowników. Za co użytkowniczki cenią depilatory laserowe?

Do zalet bezkompromisowo należy zaliczyć cenę, która jest jednorazowym wydatkiem w przeciwieństwie do wizyt w salonie kosmetycznym. Kolejną zaletą jest wysoka skuteczność depilacji oraz bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu. Domowy depilator laserowy wyposaży jest w przejrzystą instrukcję obsługi, po przeczytaniu której każda z użytkowniczek będzie wiedzieć jak obsługiwać urządzenie w sposób skuteczny i bezpieczny. Kolejnym plusem jest fakt, że zabieg możemy powtarzać w domu tyle razy, ile tylko potrzebujemy.

Wad nie ma zbyt wiele, lecz do najważniejszych należy zaliczyć czas, jaki potrzebny jest na przeprowadzenie całego zabiegu depilacji oraz konieczność powtarzania zabiegów.

Zakup depilatora laserowego to idealna opcja dla osób, które chcą skutecznie usuwać owłosienie. Włosy usuwane są trwale, bez potrzeby częstego powtarzania zabiegu depilacji.

Depilator laserowy – czy to boli?

Wokół bólu powodowanego przez różne typy depilatorów narosło wiele mitów, najczęściej sprzecznych z rzeczywistością. Używanie depilatora laserowego nie jest tak bolesne jak w przypadku głowicy z pęsetami czy dyskami. Podczas zabiegu może pojawić się lekkie mrowienie lub uczucie, jakby ktoś nas lekko podszczypywał. W opinii większości użytkowniczek uczucie to nie jest klasyfikowane jako ból. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji oraz odporności na ból. Każda kobieta odczuwa również dyskomfort w inny sposób, dlatego warto wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Wysoka skuteczność działania to flagowa zaleta depilatorów laserowych, w szczególności tych oferowanych przez renomowanych producentów jak Philips, Remington, RIO, Babyliss, czy Braun. Wybierając znanego producenta mamy pewność, że opinie są rzetelne, cena adekwatna do jakości, a miejsce w rankingu jest słuszne. Dodatkowo w przypadku znanych marek nie ma problemu z gwarancją, czy wymianą urządzenia na nowe w przypadku uszkodzenia.

Dobry depilator laserowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podobnie jak przy zakupie innych urządzeń elektrycznych, tak i w przypadku zakupu dobrego depilatora laserowego sprawa nie jest taka prosta. Dostępna w sklepach oferta jest całkiem spora, co finalnie może przełożyć się na problem z wyborem odpowiedniego urządzenia. Zatem jaki depilator laserowy wybrać oraz jakie powinien mieć funkcje?

Jakość materiałów – tanie depilatory laserowe charakteryzują się niską jakością wykonania, co w praktyce przekłada się na niższą trwałość urządzenia. Urządzenie ma nam służyć przez lata, więc zdecydowanie lepiej wybrać ten model, który wykonany został starannie i nie ma widocznych wad fabrycznych.

Producent – znana marka to pewność, że kupione urządzenie jest najwyższej jakości i posłuży nam przez długie miesiące. Wybierając dobry depilator laserowy warto sprawdzić ofertę takich producentów jak Philips, Remington, RIO, Babyliss, czy Braun.

Szerokość głowicy – im szersza głowica, tym z większej powierzchni usuniemy owłosienie. Depilując okolice bikini, twarz czy pachy warto wybrać mniejszy rozmiar głowicy, aby precyzyjnie przeprowadzić zabieg depilacji.

Regulacja mocy – funkcję tą znajdziemy w najlepszych depilatorach laserowych, a pozwala ona na dopasowanie mocy impulsu do depilowanej powierzchni. Jest to szczególnie przydatne, gdy planujemy usuwać owłosienie z twarzy, pach czy okolic bikini.

Depilator laserowy nie jest tani, ale za to skutecznie usuwa włosy z każdej części ciała. Efekt gładkiej i wolnej od włosów skóry utrzymuje się przez długie tygodnie, a zabieg depilacji laserowej odbywa się praktycznie bezboleśnie. Najlepsze depilatory laserowe zbierają w większości same pozytywne opinie wśród użytkowniczek za cenę, design oraz oszczędność czasu poświęcanego na zabiegi.

1 opinia o “Jaki depilator laserowy? Opinie i ranking 2020”

Dodaj opinię