Jak wybrać firanki do nowego domu?

5/5 - (1 vote)

Urządzając wnętrza nowego domu nie można zapomnieć o dobraniu odpowiednich firanek. W zależności od pomieszczenia, które w danej chwili projektujemy możemy wykorzystać całkowicie inny wzór. Jednym z najważniejszych elementów jest jednak stworzenie projekty, który nada całości pomieszczeń jeden niepowtarzalny wygląd. Poniższy artykuł powinien nam w tym pomóc.

  1. Jaką powinna być długość firanki?
  2. Jaki rodzaj zawieszenia wybrać?

Jaką powinna być długość firanki?

Szukając odpowiednich firanek do naszego domu warto skupić się na sprawdzonym dostawcy. Jednym z nich jest sklep kasandra.com.pl, który oferuje najwyższą jakość materiałów w dobrej cenie. Firanki to zdecydowanie jeden z dodatków, które nadają niepowtarzalny charakter we wszystkich wnętrzach. Nie ma tu znaczenia, jaki mają wzór czy odcień bieli. Każda nowoczesna kobieta sama określa swój styl. Firanki do kuchni powinny być dopasowane do długości okna, czyli sięgać parapetu. Dzięki temu nie ubrudzą się wodą przy myciu naczyń i nie zasłonią ozdobnego parapetu. Firanki do salony, gdzie okno jest na całą ścianę powinny kończyć się przy samej ziemi. Dzięki temu zakryją całe okno i nadadzą temu wnętrzu wyjątkowe ciepło. Pamiętajmy, długość firanki zawsze zależeć będzie od wielkości okna. Zawsze jednak powinna kończyć się kilka centymetrów nad ziemią lub parapetem, by się nie brudzić i nie niszczyć.

Jaki rodzaj zawieszenia wybrać?

Przed wyborem konkretnego rodzaju zawieszenia warto wiedzieć, jaki mamy wybór. Wyróżniamy trzy typy: na szelkach, na taśmie marszczącej, na kółkach. Przed zakupem firany warto dopytać, czy nadają się do karnisza, który posiadamy lub mamy zamiar kupić. Firanki do kuchni najczęściej montowane są na kółkach lub szelkach. W salonie królują firanki z woalu montowane na taśmie marszczącej. Bez względu jednak na rodzaj zawieszenia, jakie wybierzemy pamiętajmy, że każda firanka ma również swój indywidualny poziom zaciemnienia. W małych pomieszczeniach warto więc zastosować firanki z większym prześwitem. Dzięki temu nasze wnętrze nadal pozostanie rozświetlone. W większych pomieszczeniach takich jak jadania czy salon możemy zastosować firanki, które delikatnie zaciemnią nasze wnętrze. Dobierając odpowiedni wzór musimy zwrócić uwagę na styl w jakim urządzony jest dom lub mieszkanie. Firanki jako dodatek spełniają bardzo ważną rolę, nie można więc pozwolić, żeby znacząco różniły się od wszystkiego co do tej pory zaaranżowaliśmy. Przed dokonaniem zakupu warto więc dobrze się zastanowić, tak by w przyszłości niczego nie żałować.

firany ze sklepu kasandra

Dodaj opinię