Jak urządzić salon: parkiet czy deska podłogowa? Podpowiadamy!

Rate this post

Urządzenie salonu wymaga nie tylko umiejętności, ale także kreatywności i wiedzy z zakresu projektowania wnętrz. Banalne wydaje się położenie podłogi, ale to tylko pozory, które dają złudne wrażenie. Jednym z najczęściej wybieranych pokryć podłogi są panele, ale na rynku dostępne są jeszcze parkiety i deski podłogowe. W tym artykule skupimy się na tych dwóch ostatnich rodzajach podłogi.

  1. Czy opłaca się położyć podłogę drewnianą?
  2. Parkiet drewniany – alternatywne rozwiązanie dla podłogi z drewna

Czy opłaca się położyć podłogę drewnianą?

Podłoga drewniana z pewnością doda przytulności i naturalnego uroku. Efekt taki można nawet zagwarantować sobie na kilkadziesiąt lat, ale warunkiem jest jej odpowiednia i regularna pielęgnacja. W wielu przypadkach jest to właśnie główny powód, żeby nie wybierać podłogi z drewna do domu. Czynności związane z pielęgnacją podłogi drewnianej pochłaniają nie tylko sporą ilość czasu, ale także budżetu.

Drugim czynnikiem wpływającym na mniejsze zainteresowanie tym rodzajem pokrycia podłogi jest wysoka cena. Nawet nie ma jej co porównywać do popularnych paneli, ponieważ różnica jest kolosalna. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić około 160 złotych, co dla wielu osób jest kwotą nieosiągalną. Wybór takiego wykończenia wymaga także odpowiedniej wiedzy. Coraz częściej na rynku można spotkać deski drewniane słabej jakości, które już po kilku latach zaczną się wyginać i trzeszczeć. Jeśli jednak zdecydujemy się na podłogę drewnianą, powinniśmy skorzystać z oferty renomowanego producenta. Dobrym przykładem będzie z pewnością https://dlh.pl/podlogi/drewniana/podloga-lita.html

Parkiet drewniany – alternatywne rozwiązanie dla podłogi z drewna

Osoby, które chciałyby mieć równie piękną podłogę, ale nie mają wystarczających funduszy, mogą wybrać parkiet drewniany. Składa się on z cieńszych deseczek, które równie pięknie się prezentują. Ponadto dzięki nim można układać różne wzory, takie jak jodełkę, szachownicę, czy cegiełki. Należy jednak pamiętać, że deski w parkiecie nie są aż tak wytrzymałe i renowację podłogi tego typu powinno się ograniczać do minimum.

Parkiet ma dużo zalet podłogi litej, a niektóre rodzaje można wykorzystać także przy ogrzewaniu podłogowym. Jeśli ma on być bezproblemowy, powinno się szczególną uwagę przyłożyć do jego prawidłowego ułożenia. Wymaga ono sporo umiejętności i doświadczenia. Źle położony parkiet będzie się odklejać i zacznie powstawać efekt łódki, który wygląda bardzo niekorzystnie. Należy także pamiętać, że parkiet drewniany jest niezwykle wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj opinię