Czajnik bezprzewodowy – sprawdź jak wybrać najlepszy!

Rate this post

Czajnik bezprzewodowy jest niemalże niezbędnym elementem wyposażenia nie tylko domu, ale też biura czy innego miejsca pracy. Dowiedz się jaki model wybrać!

Czajnik bezprzewodowy – jak wybrać ten najlepszy?

Trudno wyobrazić sobie dzień spędzony bez ani jednego kubka kawy czy herbaty. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na podgrzanie wody jest czajnik bezprzewodowy. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas zakupów, by wybrać najlepszy model tego niezbędnego sprzętu!

Gorąca woda przydaje się w gospodarstwie domowym do wielu rzeczy, nie tylko związanych z przygotowywaniem ciepłych napojów czy dań. Już mało kto używa do tego celu garnków, grzałek czy oldskulowych imbryków z gwizdkiem. Wyjaśniamy jak wybrać najlepszy czajnik bezprzewodowy, by świetnie sprawdzał się, na co dzień!

Jaki wybrać czajnik bezprzewodowy?

Współcześnie wybierać można z czterech rodzajów elektrycznych czajników bezprzewodowych, podzielonych ze względu na materiał wykonania. Pierwsza grupę stanowią modele zrobione z tworzywa sztucznego. Są lekkie, nie nagrzewają się i są względnie najtańsze. Koneserzy kawy często zwracają jednak uwagę na to, że po czasie intensywnego użytkowania woda ma posmak plastiku.

Drugi typ to czajnik bezprzewodowy stalowy. Takie modele są zdecydowanie droższe, ale pięknie się prezentują. Ich metalowa obudowa jest niezwykle stylowa i elegancka, a do tego dłużej trzyma ciepło przegotowanej wody.

Trzecim rodzajem jest czajnik szklany bezprzewodowy. Jego największą zaletą jest oryginalny wygląd – dodatkowe podświetlenie i widok gotującej się wody są przyjemne dla oka. Do tego jest uznawany za najzdrowszy (nie oddaje do wody żadnych cząsteczek). Na minus działa jego delikatność (jeśli się go upuści, może się stłuc) i tendencja do nagrzewania. Taki czajnik trzeba też częściej czyścić z kamienia, by korzystnie się prezentował.

Czwartym rodzajem jest ceramiczny czajnik bezprzewodowy. To najdroższa, ale najlepsza wersja. Posiada podobne zalety i wady co modele ze szkła, ale znacznie lepiej trzyma ciepło.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu czajnika bezprzewodowego?

Podczas zakupów należy skupić się na kilku kwestiach. Przede wszystkim ważny jest litraż – czajnik elektryczny o dużej pojemności lepiej sprawdzi się w przypadku rodziny, grupy znajomych czy pracowników. Single mogą natomiast zdecydować się na mniejsze modele.

Niezwykle ważna jest też moc grzałki. To od tego parametru zależy szybkość zagotowania wody. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że im więcej watów, tym więcej prądu zużywa urządzenie. Najlepszym rozwiązaniem dla osób starających się być bardziej eko będzie czajnik elektryczny energooszczędny. Takie modele mają zwykle płyty grzewcze zamiast spirali, co pozwala zagotować już nawet 0,1 litra wody (przy czym zwykle minimum to 0,5 l).

Warto wybierać także opcje, które posiadają dodatkowe udogodnienia, jak m.in. miarka poziomu wody, filtry czy regulacja temperatury.

Jakie cechy powinien mieć najlepszy czajnik bezprzewodowy?

Opinie o czajnikach bezprzewodowych jasno wskazują na to, że sprzęt ten powinien być wygodny w użytkowaniu, wytrzymały oraz estetyczny. Urządzenie to wykorzystuje się codziennie, dlatego musi przez długi czas bezproblemowo służyć. Ponieważ stawia się je w widocznym miejscu, ważny jest też jego wygląd. Jedynie estetyczne, minimalistyczne modele dopasują się do nowoczesnej kuchni.

Czajnik bezprzewodowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów elektrycznych w domu. Warto zainwestować w dobrej jakości model, by każdego dnia świetnie się sprawował. Duży wybór pięknych i funkcjonalnych czajników znajdziesz na TEESA.pl! Sprawdź, który z nich najlepiej będzie pasował do Twojej kuchni!

Dodaj opinię