Charakterystyka mopów płaskich i obrotowych

Rate this post

Zakup mopa wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Jeśli do tej pory nie zastanawiałeś się zbytnio podczas wyboru tego produktu, to czas najwyższy to zmienić. W dzisiejszym artykule przedstawimy charakterystykę najbardziej popularnych rodzajów mopów. Chodzi oczywiście o mopy płaskie i obrotowe. Omówimy je pod kątem konkretnych zastosowań, co powinno ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Czym charakteryzują się mopy płaskie?

Mopy płaskie są uważane za bardzo uniwersalne. Można je używać do każdego rodzaju podłogi. Ponadto mop płaski znacznie ułatwia czyszczenie powierzchni znajdującej się pod meblami. To pozwala skutecznie umyć podłogę bez przestawiania wszystkich elementów wyposażenia. Mopy płaskie są także proste w użytkowaniu. Po umyciu danej powierzchni wystarczy jedynie opłukać ściereczkę w wodzie i można zająć się czyszczeniem kolejnych pomieszczeń.

Mop płaski bardzo skutecznie zbiera kurz i brud. Dużym atutem jest fakt, że po myciu nie pozostawia smug na podłodze. Duża szerokość ściereczki znacznie podnosi efektywność czyszczenia większych powierzchni. Nieodzownym elementem płaskiego mopa jest stała lub teleskopowa rączka. Regulacja długości sprawia, że bez trudu można sięgnąć pod każdy mebel. Dzięki obrotowej końcówce mycie podłogi staje się o wiele prostsze.

W kategorii obejmującej mopy płaskie możesz znaleźć kilka modeli. Poszczególne produkty mogą różnić się kształtem stopy. Może być ona prostokątna lub trójkątna. Mop z trójkątną końcówką sprawdza się w przypadku czyszczenia trudnodostępnych kątów. Omawiane produkty mogą także różnić się sposobem mocowania nakładek czyszczących. Najbardziej popularne są specjalne kieszonki, które zakłada się na prostokątną płytkę. Innym rodzajem są ściereczki mocowane na rzepy. Ciekawym rozwiązaniem jest system Click&Collect, który pozwala na montaż dowolnej ściereczki.

Pewną odmianą klasycznych mopów płaskich są produkty wyposażone w spryskiwacz. Te urządzenia nie wymagają wiadra z wodą i detergentem. Mop ze spryskiwaczem ma specjalny zbiorniczek, do którego można nalać wodę z płynem. To ułatwia sprzątanie i sprawia, że nie trzeba płukać końcówki mopa w trakcie mycia podłóg.

Czym charakteryzują się mopy obrotowe?

Mop obrotowy to produkt, który sprawdzi się nie tylko podczas mycia podłóg. Można go wykorzystać do wycierania rozlanych płynów, ścierania kurzu z mebli czy mycia samochodu. Do największych zalet mopów obrotowych zaliczamy bardzo sprawny system odwirowywania nadmiaru wody. To sprawia, że podczas sprzątania nie musisz używać siły do odsączenia wody. To zasadnicza kwestia, która odróżnia mopy obrotowe od płaskich. Kolejną różnicą jest brak konieczności dotykania brudnej końcówki rękoma. Cały system jest uruchamiany z pomocą pedała nożnego.

Na uwagę zasługuje również uniwersalny kształt mopa, który umożliwia efektywne czyszczenie trudnodostępnych kątów przy ścianach oraz rogów schodów. Mopem obrotowym możesz szorować nawet zaschnięty brud oraz trudne do usunięcia plamy.

Zastanawiasz się, które z przedstawionych rozwiązań jest lepsze? Trudno jest określić to w sposób jednoznaczny. Wybór konkretnego mopa to także kwestia Twoich preferencji. W podjęciu decyzji na pewno pomoże Ci analiza oferty sklepu York, który oferuje wysokiej klasy mopy płaskie i obrotowe. Duży wybór produktów ułatwi Ci znalezienie mopa idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

fot. materiały prasowe

Dodaj opinię