Bezprzewodowe urządzenia służące przesyłaniu danych

Rate this post

Wi-Fi wireless router on wooden table

Urządzenia, które wymagają połączenia ich z pomocą licznych przewodów, nie są zbyt wygodne. Kable zajmują sporo miejsca, nie należą też do najwygodniejszych i najbardziej estetycznych. W nowoczesnych domach staramy się więc ich unikać, zminimalizować ich liczbę i jednocześnie schować te, które muszą pozostać.

Bezprzewodowe życie

Brak jakichkolwiek przewodów, łączących poszczególne urządzenia, to marzenie przyszłości, które jednak powoli zaczyna się ziszczać. Każdego dnia rezygnujemy z tradycyjnych, podłączanych wzajemnie do siebie sprzętów, a zaczynamy korzystać z tych, które mogą “zobaczyć się” zdalnie. Słuchawki bezprzewodowe, użytkowane w parze z telefonami czy komputerami, kontrolery do konsol, a przede wszystkim Internet, to tylko kilka przykładów, z którymi możemy spotkać się na co dzień.

Najważniejsza jest jednak stopniowa eliminacja licznych przewodów, które mogą zajmować ważne miejsca w domu, takie jak salon. Na szczęście coraz częściej z powodzeniem możemy je zamienić na wersje działające dzięki zdalnym połączeniom, takim jak wi-fi czy bluetooth. W efekcie nasze bezprzewodowe życie jest coraz wygodniejsze i bardziej estetyczne.

HDMI

Łącze HDMI jest wykorzystywane od wielu lat w celu przesyłania zdjęć i nagrań wideo z nośnika danych do zewnętrznego odbiornika, na przykład z komputera do rzutnika czy z konsoli lub dekodera do telewizora. Właśnie w tym ostatnim przypadku pozwala ono na uzyskanie pełnego, żywego, o wysokiej jakości obrazu. Łącze HDMI jest powszechnie wykorzystywane w domach, zakładach pracy, salach konferencyjnych czy bankietowych.

Jednak we wszystkich tych miejscach, tradycyjne przesyłanie danych wiąże się z podłączaniem poszczególnych urządzeń do siebie nawzajem za pomocą przewodów HDMI. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rozwiązania pozbawione kabli, pojawiło się na rynku również bezprzewodowe HDMI. Dzięki niemu obrazy i nagrania zostaną przesłane ze źródła do urządzenia docelowego bez potrzeby prowadzenia tradycyjnych połączeń. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w każdym miejscu, zaczynając od domu, a kończąc na zakładzie pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bezprzewodowe HDMI?

Jak przy wszystkich urządzeniach bezprzewodowych, istotne jest, aby wybrać to, które odznaczać się będzie dużym zasięgiem. Dzięki temu nawet oddalone od siebie urządzenia będą mogły bez najmniejszych problemów współpracować.

Równie istotne jest, aby przesyłane dane miały wysoką rozdzielczość i jakość, co gwarantuje, iż uzyskany na odbiorniku obraz będzie idealnie odwzorowany i naprawdę będzie cieszyć oko widza. Jest to szczególnie ważne, jeśli bezprzewodowe HDMI ma obsługiwać kino domowe, które odznacza się szczególnie dobrymi parametrami obrazu i dźwięku.

Trzecią ważną cechą może być możliwość obsługi dwóch urządzeń jednocześnie, co pozwala na wielokanałowe przesyłanie informacji. Takie rozwiązanie jest szczególnie preferowane w przypadku wykorzystania w miejscu pracy, gdzie w kilku pomieszczeniach można nadawać te same materiały.

fot. materiały prasowe

Dodaj opinię