Beton we wnętrzach – poznaj jego szerokie zastosowanie!

Rate this post

Surowość i prostota betonu została w końcu doceniona, a jego zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach przechodzi do porządku dziennego. Jeśli masz przed sobą remont, sprawdź jak wykorzystać beton, aby nadać pomieszczeniom nowego charakteru.

Jaki beton stosuje się we wnętrzach?

Do dekoracji wnętrz stosuje się specjalny beton architektoniczny, który różni się składem, a dokładniej ilością zastosowanego cementu. Betoniarnia Gliwice i jej specjaliści mówią, że dzięki temu materiał jest plastyczny i jasny, a poza tym charakteryzuje się dużą trwałością, wytrzymałością i estetyką. Można go stosować na różne sposoby, czego dowodem są poniższe inspiracje.

Beton na podłodze

Na pierwszy rzut oka może i nie brzmi to praktycznie i kojarzy się z zimnem i brakiem przytulności, ale niewątpliwie warto zwrócić uwagę na parę istotnych zalet. Jedną z nich jest znacznie większa od tradycyjnych rozwiązań, jakimi są płytki i panele, wytrzymałość podłogi betonowej. Poza tym odejście od stereotypów zapewni Ci nie tylko nowoczesne, ale również oryginalne wnętrze. Jego chłód można przełamać wizualnie i funkcjonalnie – montując ogrzewanie podłogowe, jak i dobierając ciepłe dodatki, na przykład miękkie dywany, kolorowe poduszki i zasłony oraz kwiaty.

Beton na ścianie

Kolejnym, ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest betonowe wykończenie ścian. Bez obaw, nie oznacza to, że musisz zabetonować ścianę w swoim mieszkaniu, ale nie ukrywajmy, że jest to jedna z możliwych opcji. Na rynku są jednak dwa prostsze rozwiązania, które sprawią, że wnętrze nabierze charakteru industrialnego i nowoczesnego, a jednym z nich jest montaż płyt betonowych. Jest kilka sposobów na ich zamontowanie, na przykład za pomocą kotwy chemicznej, na wieszakach oraz poprzez klejenie. Zanim zdecydujesz się na tą formę betonu, upewnij się że ściana jest mocna, sztywna i wytrzyma duże obciążenie. Jeśli masz co do niej wątpliwości, zdecyduj się na farbę imitującą beton. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy i najmniej inwazyjny pomysł, a uzyskany efekt dekoracyjny jest równie dobry, jak w przypadku prawdziwego betonu i płyt.

Pozostałe zastosowania betonu

Poza dwoma głównymi sposobami na wykorzystanie betonu we wnętrzu, beton ma jeszcze kilka asów w rękawie. Jego dużą wytrzymałość mechaniczną i przed zabrudzeniem można wykorzystać, tworząc z niego blat kuchenny. Świetnie sprawdzi się również w łazience, zarówno na podłodze, ścianach, jak i jako element dekoracyjny, na przykład na obudowę wanny, zlew lub drobne ozdoby, jak doniczki. Beton może być także materiałem do wykonania betonowych schodów. W połączeniu z drewnianymi ozdobami oraz dużymi oknami będzie wyglądał nie tylko nowocześnie, ale także stylowo i ciepło. Jeśli więc nadal obawiasz się jego chłodu, postaw na drewniany stół i meble oraz na przytulną, ale szykowną kanapę.

Dodaj opinię