Aranżacje salonu na lata. Sprawdź nasze propozycje

Rate this post

Planujesz remont w salonie i zastanawiasz się co zrobić, aby cieszyć się nowoczesnym wnętrzem na lata? Przeczytaj ten artykuł i poznaj nasze propozycje aranżacyjne. Dzięki nim zaplanowanie koloru ścian, a zarazem wyglądu salonu będzie znacznie łatwiejsze.

Jak wybrać idealny kolor?

Wbrew pozorom duży wybór kolorów wśród dostępnych w sklepach farb, nie ułatwia podjęcia decyzji o tym, który z nich powinien zagościć na ścianie. Co więcej pomysłów aranżacyjnych jest dosłownie tyle, co ludzi. Wybranie więc takiej opcji, która nie jest chwilową modą, a ponadczasowym trendem nie należy do prostych zadań. Aby ułatwić ten etap, omówimy trzy pomysły na pomalowanie salonu, którego aranżacją będziesz cieszył się znacznie dłużej niż tylko jeden sezon.

Klasyczna biel na ścianach

Biały kolor ścian to zdecydowanie ponadczasowy wybór. Ma on tylko jedną wadę – wymaga częstego odświeżania. Trudno więc mówić o aranżacji na lata i należy spodziewać się tego, że co jakiś czas – a przy większej dbałości, co parę lat – będzie trzeba sięgać po farbę i odnawiać ściany pomieszczenia. Jest to jednak dobry wybór dla tych, którzy nie wiedzą jaki kolor wybrać oraz dla tych, którzy mają kolorowe meble, dodatki i dekoracje. Poza ozdobami w różnych barwach, do białych ścian będą pasowały niemal każde panele podłogowe. Jeśli więc nie masz pomysłu na urządzenie salonu, wybierz biel, a z pewnością nie będziesz miała trudności z dopasowaniem całej reszty.

Pastelowa świeżość w salonie

Aby nieco ożywić salon, można pomalować ściany tego pomieszczenia farbą w pastelowych odcieniach. Ostatnimi czasy dużym powodzeniem cieszą się beże i błękity, ale jeśli do Twoich mebli pasuje inny kolor, nie wahaj się go użyć. Z pewnością lepiej będzie wyglądało dopasowane i z pomysłem urządzone wnętrze niż po prostu modny kolor na ścianie. Szczególnie, jeśli chcemy go zachować na lata. Uważaj także na zbyt dużą ilość różnych barw, ponieważ może to wprowadzić uczucie chaosu i bałaganu.

Zobacz także: Malowanie ścian – Wrocław

Kolory i wzory na ścianie

Jeśli dwie poprzednie propozycje nie przemawiają do Ciebie, koniecznie czytaj dalej, bo naszym kolejnym pomysłem jest wykorzystanie wzorów na ścianach. Wszelkiego rodzaju romby, trójkąty, ornamenty to opcja dla bardziej odważnych osób, chcących mieć modne i nowoczesne wnętrze. Uważaj tylko, aby nie przesadzić z ozdobami i najlepiej zdecyduj się na to, aby tylko jedna ściana, na przykład ta najbardziej reprezentatywna, miała wzór i była pokryta bardziej krzykliwymi kolorami. Resztę zostaw w stonowanej barwie, dopasowanej do wnętrza. Takie połączenie zapewni nie tylko ciekawe i nowoczesne wnętrze, ale sprawi, że będzie ono również gustowne i stylowe.

 

Dodaj opinię