5 sprzętów i usług, których potrzebujesz, aby streamować swoje rozgrywki

Rate this post

Jak przygotować się to pierwszego streamowania rozgrywki? Czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę z tego typu rozrywką? Sprawdź, jaki sprzęt i Internet będzie idealny dla graczy.

Streaming gier w Internecie

Streamowanie rozgrywek w sieci stało się w ostatnich latach bardzo popularne. To nie tylko znakomita rozrywka i zabawa, ale dla najlepszych w swoim fachu to także szansa na zyskanie wielu fanów oraz zarobki. Dobrzy gracze mogą dzielić się swoją wiedzą dotyczącą danej gry, poszerzać własne umiejętności, a także pokazywać swoją rozgrywkę szerokiej publiczności. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na granie w takiej właśnie formie. Czego potrzebujesz, aby rozpocząć streamowanie swoich rozgrywek? Oczywiście oprócz komputera i gier – skoro rozważasz streamowanie, z pewnością masz już wybrany choć jeden tytuł.

Stabilny Internet dla gracza

Choć posiadanie dostępu do sieci wydaje się oczywiste, nie można zapomnieć, że aby streaming był możliwy w odpowiedniej jakości, musisz dysponować łączem o wysokiej przepustowości. Dlatego też najpopularniejszy Internet dla gracza to łącze światłowodowe, które gwarantuje szybką transmisję danych oraz minimalne opóźnienia. Przykładem takiego łącze jest Internet światłowodowy symetryczny, który znajdziesz np. w ofercie operatora INEA. Internet dla gracza oparty na łączu symetrycznym pozwala na osiągnięcie zarówno prędkości pobierania danych, jak i ich wysyłania na tak samo wysokim poziomie.

Kamera internetowa

Zazwyczaj podczas streamowania rozgrywki okno przedstawiające twarz gracza jest stosunkowo niewielkie – w praktyce oznacza to zatem, że nie musisz mieć profesjonalnej kamery o wyśrubowanych parametrach. Nie znaczy to jednak, że najlepiej zdecydować się na najtańszy model, z powodzeniem wystarczy zwykła kamera internetowa o przeciętnej jakości.

Mikrofon do streamingu

Wbrew pozorom od kamery do streamingu znacznie ważniejszy jest mikrofon. Wysoka jakość audio jest bardzo istotna, gdyż nie tylko sprawi, że będziesz zrozumiany podczas rozgrywki, lecz jednocześnie nie odstraszysz widzów sprzętem słabego kalibru. Dlatego też warto zainwestować w dobry sprzęt. Na początek wystarczy mikrofon wbudowany do posiadanych gamingowych słuchawek lub mikrofon wolnostojący.

Oprogramowanie do streamingu

Do rozpoczęcia streamingu niezbędne jest również oprogramowanie. To dzięki niemu wszystko będzie wyglądało profesjonalnie, a przekazywanie sygnału będzie możliwe. Do najpopularniejszych programów do streamingu zalicza się OBS Studio, Evolve czy XSplit. Pamiętaj, że do wyboru jest zarówno oprogramowanie darmowe, jak i płatne, poszczególne aplikacje różnią się między sobą funkcjonalnościami oraz dodatkowymi opcjami dla graczy i widzów.

Platforma do streamingu

Jeżeli masz odpowiedni sprzęt oraz oprogramowanie, pozostaje jedynie wybrać platformę, na której rozpoczniesz streaming. Zazwyczaj gracze decydują się na Twitcha – to platforma, która dedykowana jest przede wszystkim streamingowi gier i sama w sobie spopularyzowała ten właśnie typ rozrywki. Inne znane platformy to np. YouTube Gaming czy Smashcast.

Dodaj opinię